فهرست
استقلال – سپاهانِ حذفی؛ ردپای قلعه نویی
استقلال – سپاهانِ حذفی؛ ردپای قلعه نویی

استقلال – سپاهانِ حذفی؛ ردپای قلعه نویی

آی اسپورت – استقلال و سپاهان از ابتدای لیگ حرفه‌ای تاکنون تقریباً در تمام ادوار با همدیگر رقیب جدی بوده‌اند و مسابقات‌شان کلی حاشیه داشته، ولی در همین دوران داستان‌هایی در جام حذفی نیز داشته‌اند. حواشی که اتفاقاً آن‌ها هم اصلاً کم نبوده است. به همین خاطر و با بهانه تقابل مجدد دو تیم در جام حذفی بد نیست نگاهی به حاشیه‌های رویارویی استقلال و سپاهان در جام حذفی داشته باشیم.

از کتک‌کاری تا پنالتی

در سال ۸۳ استقلال و سپاهان به فینال جام حذفی رسیدند. در آن مقطع فینال رفت و برگشت بود و جدال رفت در نقش جهان برگزار شد و سپاهان با حساب ۳ بر ۲ به پیروزی رسید. البته در خلال مسابقه امیر قلعه‌نویی اخراج شد و در جایگاه ویژه نیز میان او و تعدادی از هواداران سپاهان درگیری فیزیکی ایجاد شد. بازی برگشت در تهران هم با برتری ۲ بر صفر سپاهان تمام شد. نکته مهم آن بازی پنالتی بود که یدا... اکبری برای استقلال خراب کرد و اگر گل می‌شد قطعاً شرایط مسابقه تغییر می‌کرد.

ناکامی در تهران

کلاً تهران برای استقلال در دیدار‌های جام حذفی برابر سپاهان خوش‌یمن نبوده است، چون این تیم در فروردین سال ۹۲ نیز جام حذفی را برابر طلایی‌پوشان اصفهان در ورزشگاه آزادی از کف داد. آن بازی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی بود و آبی‌ها در ضربات پنالتی مغلوب سپاهان شدند. بعد از خاتمه مسابقه، امیر قلعه‌نویی به شدت از برخی شاگردانش گلایه کرد و مدعی شد آن‌ها حاضر نشدند پنالتی‌های حساس را بزنند. جالب اینکه استقلال در آن فصل قهرمان لیگ برتر شد و سپاهان هم پس از حذف آبی‌ها، در فینال از سد پرسپولیس گذشت و با کاپ قهرمانی جام حذفی عکس یادگاری گرفت.

ردپای قلعه‌نویی

نکته جالب در مورد دیدار‌های استقلال و سپاهان در جام حذفی اینکه طی هر ۳ بازی که برشمردیم، امیر قلعه‌نویی هدایت آبی‌پوشان را برعهده داشته و مسابقه هم به نوعی با حاشیه همراه شده است. حالا باید دید این بار در جدال زمستانی دو تیم چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. بدون شک باتوجه به حواشی رخ داده در جریان بازی لیگ دو تیم، مسابقه استقلال – سپاهان در جام حذفی فوق‌العاده پرحاشیه از آب درخواهد آمد و شاید شاهد وقوع اتفاقی غیرقابل پیش‌بینی هم در آن باشیم. قطعاً قسمتی از این حواشی و جذابیت به خاطر وجود امیر قلعه‌نویی است. مردی که این بار هم در متن جدال فوق قرار دارد البته با این تفاوت که روی نیمکت سپاهان می‌نشیند. 

 

خبر ورزشی 

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-12-06 08:59:00
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۴
پنالتی که مهدی رحمتی خراب کرد یکی از دلایل حذف استقلال بود
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر