فهرست
مدافعان استقلال، مدیون گل قایدی
مدافعان استقلال، مدیون گل قایدی

مدافعان استقلال، مدیون گل قایدی

آی اسپورت - بازی استقلال و پرسپولیس هرچند 4 گل داشت و هر دو مربی از تساوی راضی بودند، ولی آنچه بیش از درخشش بازیکنان دو تیم به چشم آمد، اشتباهات آنها بود. دو تیم پاس‌های اشتباه زیادی در میانه زمین داشتند و مدافعان روی همه گل‌ها مقصر بودند. در این شرایط شاید بتوان گفت که تساوی نتیجه‌ای عادلانه بود.

پیش از دربی پیش‌بینی می‌شد دو تیم محتاطانه بازی کنند، ولی گل زودهنگام استقلال همه را غافلگیر کرد. این گل نتیجه پرس بالای استقلال و هوشیاری ارسلان مطهری بود که توپ را در محوطه جریمه دزدید و با ضربه ناگهانی‌اش به حامد لک فرصت واکنش نداد. مهاجم استقلال در پرس تبحر زیادی دارد و در بازی مقابل گل گهر هم با توپ‌ربایی و گرفتن پنالتی از حقیقی این توانایی را نشان داده بود.

این گل زودهنگام شرایط بازی را کاملاً تغییر داد، چرا که استقلال عادت به عقب‌نشینی بعد از گل زدن دارد و به پرسپولیس فرصت داد برای طراحی حملات کاملاً جلو بکشد. استقلال در تمام بازی‌های پیش از دربی هم موفق شده بود گل اول را بزند و معمولاً بعد از گل ترجیح می‌دهد که با تجمع در زمین خودی دفاع کند. تیم فکری در دقایق بعد از گل چند ضدحمله خطرناک هم داشت، ولی به تدریج کاملاً عقب رفت و به خاطر این احتیاط بیش از حد بازی را به حریف داد.

با این حال پرسپولیس تا پایان نیمه اول نتوانست دروازه مظاهری را تهدید کند. آنها هرچند در گردش توپ و طراحی حملات منظم‌تر بودند، ولی در این دقایق مثل بازی‌های قبل نمی‌توانستند موقعیت‌های خطرناک زیادی خلق کنند و حملات آنها پشت محوطه جریمه متوقف می‌شد. در این شرایط استقلال کار سختی برای حفظ تک گل مطهری نداشت و در پایان نیمه اول با برتری به رختکن رفت.

فکری در شروع نیمه دوم دیاباته را به جای موسوی به زمین فرستاده بود تا با سه مهاجم بازی کند و پرسپولیس را عقب براند، ولی گل زودهنگام حریف تمام معادلات را تغییر داد. به نظر می‌رسید استقلال می‌خواهد بالاتر بازی کند، ولی اشتباه ناشیانه مدافعان این تیم در پوشش به عبدی اجازه داد گل تساوی را بزند. مرادمند جنگ هوایی را به امیری باخت و در ادامه نادری و غلامی در پوشش این توپ ساده تعلل کردند تا عبدی صاحب توپ شود و کار را تمام کند. این گل شروع اشتباهات متوالی مدافعان استقلال بود که بیست دقیقه رویایی را برای پرسپولیس رقم زد.

فکری برای ترمیم خط دفاع دانشگر را به جای نادری به زمین فرستاد، ولی این تعویض هم نتوانست این ضعف را پوشش دهد. لحظاتی بعد از این تعویض نوبت امیری بود که با قطع توپ هوشیارانه گل را بزند. مرادمند و غلامی در این دقایق اکثر جنگ‌های تن به تن را باختند و پرسپولیس چند فرصت خوب دیگر هم داشت، ولی بی‌دقتی بازیکنان این تیم اجازه نداد اختلاف بیشتر شود.

تعویض‌های بعدی فکری در خط میانی بود و اسماعیلی و شجاعیان را به زمین فرستاد، ولی استقلال کاملاً آشفته بازی می‌کرد و نمی‌توانست دروازه لک را تهدید کند. به نظر می‌رسید بازی با برتری پرسپولیس به پایان برسد، ولی قایدی که روز آرامی را پشت سر گذاشته بود یک بار دیگر توانست در دربی گل بزند و در شلوغی محوطه جریمه با خونسردی کار را تمام کرد. فکری در پایان بازی خوشحال بود که اولین دربی را به عنوان سرمربی نباخته و گل‌محمدی هم که خط حمله تیمش در بازی‌های قبلی مشکل داشت، از نمایش نیمه دوم تیمش راضی بود و امید دارد که پرسپولیس با ادامه همین روند بتواند با جمع کردن امتیازات بازی‌های عقب‌مانده خودش را در جدول بالا بکشد.

۳    
آی اسپورت
2021-01-12 11:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر