فهرست
وقتی بلیت و آی دی کارت معنا ندارد
وقتی بلیت و آی دی کارت معنا ندارد

وقتی بلیت و آی دی کارت معنا ندارد

آی اسپورت - بازی العین با استقبال زیاد هواداران استقلال روبه‌رو شد. بعد از نتایج خوب هفته‌های اخیر و اتفاقات بازی رفت چنین استقبالی قابل انتظار بود. تماشاگران از ساعت‌ها قبل به ورزشگاه رفته بودند و سکوها قبل از شروع بازی پر شد. در این روز شلوغ یک بار دیگر ضعف‌های برگزاری مسابقه در فوتبال ایران آشکار شد. آزادی ظاهرا مناسب‌ترین ورزشگاه ایران برای برگزاری بازی‌های مهم است، با این حال دوشنبه شب افراد زیادی با وجود داشتن بلیت و آی دی کارت پشت در ماندند. استقبال از این بازی نمی‌تواند بهانه مناسبی برای این اتفاق باشد، چرا که صدور بلیت و کارت به معنی تضمین ورود افراد به جایگاه تعیین‌شده است.

یک ساعت مانده به بازی تماشاگران زیادی پشت در ورودی مانده بودند. اکثر آنها بلیت VIP در دست داشتند، ولی به آنها گفته شد که این جایگاه پر شده. یکی توضیح می‌داد که بلیت را از بازیکن استقلال گرفته و دیگری می‌گفت که دوست مسوول ورزشگاه است، ولی بی‌فایده بود. ماموران از آنها می‌خواستند که به جایگاه‌های دیگر بروند؛ ترفندی برای خلوت شدن ورودی اصلی، ولی کسی از جایش تکان نخورد، چون ورزشگاه پر بود. حتی یکی از سربازان با کمک از آموزه‌های پادگان می‌خواست مشکل را حل کند و از تماشاگران خواست در یک ستون بایستند. در این جمع خبرنگاران هم بودند و دقایقی بعد مربیان تیم ملی (مارکار و اوسیانو) و یکی از مسوولان AFC هم اضافه شدند، ولی آنها هم نتوانستند وارد شوند و ورزشگاه را ترک کردند.

در روش اجرای فعلی مسوولان برگزاری مسابقات دو مشکل اساسی وجود دارد که دلیل اصلی این هرج و مرج است. صدور بلیت باید براساس تعداد صندلی‌ها و با شماره صندلی باشد. در سال‌هایی که ورزشگاه آزادی سکوهای بتنی داشت این کار ممکن نبود، ولی حالا تمام ورزشگاه صندلی دارد و شماره‌گذاری آنها کار سختی نیست. اجرای طرح بلیت‌های شماره‌دار که این روزها در سینما، تئاتر و کنسرت‌ها هم می‌بینیم احترام به تماشاگرانی است که برای تماشای بازی هزینه می‌کنند و وقت می‌گذارند.  مشکل دیگر ورودی‌های فعلی ورزشگاه است که باعث ازدحام جمعیت می‌شود. کلاس‌های مختلف بلیت و کارت‌های شناسایی برای این است که افراد از هم تفکیک شوند و هنگام ورود و خروج‌ تداخلی نداشته نباشد، ولی در ورودی اصلی ورزشگاه آزادی همه اینها به هم می‌رسند و راه همدیگر را می‌بندند.

بلیت‌ها با رنگ متفاوتی تهیه می‌شود تا در ورودی‌ها به راحتی قابل تشخیص باشد، ولی وقتی ورودی همه یکی باشد، بلیت و کارت شناسایی کارایی‌اش را از دست می‌دهد و مربی تیم ملی یا مسوول کنفدراسیون باید خودش را معرفی کند تا بتواند وارد شود. فدراسیون فوتبال در سال‌های گذشته چند بار بحث میزبانی جام ملت‌های آسیا را پیش کشیده و مدعی است برای به دست آوردن آن نیاز به لابی با کشورهای دیگر است، ولی قبل از آن باید بتواند این مشکلات ساده را حل کند. در مسابقات قاره‌ای که خبرنگاران و مسوولان خارجی هم حاضرند این ایرادها نادیده نمی‌ماند.

 

ایران ورزشی

۸ ۲  
آی اسپورت
2018-03-14 10:50:00
نظر دهید

۲ نظر
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
قابل توجه جماعت نفهم لنگ ، که سوزش دارن با رکورد هوادای سرورشون در آسیا .

بلیط هواداری که کم اومده هیچ _ بلیطهای خاص هم کم اومده .


به پر هوادار ترین تیم آسیا تعظیم کنید و رستگار شوید.
۵
داود
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۷
ما استقلالیا ۹۰هزار هوادار کشوندیم ورزشگاه،شما پرسپولیسیا هم اگه هوادار دارید بیارید، هنوز جای دربی سوز داره انگار...
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر