فهرست
آنالیز/ چلسیِ فصل بعدِ کونته
آنالیز/ چلسیِ فصل بعدِ کونته

آنالیز/ چلسیِ فصل بعدِ کونته

آی اسپورت- آنتونیو کونته برای هدایت تیمش برای دومین فصل پیاپی آماده می‌شود و به همین منظور اسکای اسپورتس نگاهی دارد به چگونگی وضعیت این تیم برای بازی‌های فصل آینده...

این روزها بیشتر از بازیکنان ورودی نام بازیکنان خروجی چلسی سوژه اصلی رسانه‌ها است. دیگو کاستا هم بزرگ‌ترین بازیکنانی است که از این تیم جدا خواهد شد. آبی‌های لندن هنوز کسی را جذب نکردند. اما به طور مداوم به چند بازیکن سطح بالا نسبت داده می‌شوند، بازیکنانی مانند روملو لوکاکو از اورتون، الکس ساندرو از یوونتوس و کالیدو کولیبالی از ناپولی. پنجره نقل و انتقالات البته قرار است 31 آگوست بسته شود و این یعنی زمان خیلی زیادی هنوز مانده است. اما تیم کونته برای فصل آینده چطور خواهد بود؟

سیستم

فصل گذشته کونته تصمیم گرفت با سیستم 1-3-2-4 شروع کند، اما بعد از باخت 3 بر صفر مقابل آرسنال در اواخر سپتامبر کونته تصمیم گرفته به 3-4-3 تغییر سیستم دهد و با این سیستم توانستند قهرمان جزیره شوند.

ترکیب احتمالی چلسی برای فصل آینده
ترکیب احتمالی چلسی برای فصل آینده

به احتمال خیلی زیاد چلسی فصل آینده را هم با همین سیستم ادامه خواهد داد،‌ مخصوصا که این فرمول موفق هم بوده است.

خط دفاعی

کالیدو کولیبالی یکی از گزینه‌های چلسی در بازار نقل و انتقالات است
کالیدو کولیبالی یکی از گزینه‌های چلسی در بازار نقل و انتقالات است

با وجود این که مذاکره برای تمدید قرارداد بین چلسی و کورتوا به خوبی پیش نمی‌رود انتظار می‌رود که این تیم فصل آینده هم او را درون دروازه‌اش داشته باشد. مخصوصا که آسمیر بگوویچ هم در ازای 8 میلیون پوند از این تیم جدا شده است.

از نظر گل خورده چلسی فصل گذشته رتبه سوم را داشت و به غیر از کورتوا خط دفاعی 3 نفره این تیم که متشکل از سزار آسپلیکوئتا، داوید لوئیز و گری کیهیل بوده هم تاثیر زیادی در رسیدن به این دستاورد داشته‌اند.

هرچند که آبی‌ها شدیدا به کالیدو کولیبالی هم نسبت داده می‌شوند و انتظار می‌رود پیشنهادی 50 میلیون پوندی برای او ارائه دهند. این تیم برای خط دفاعی ناتان ایک و کورت زوما را هم دارد.

خط میانی

الکس ساندرو این فصل راهی چلسی می‌شود؟
الکس ساندرو این فصل راهی چلسی می‌شود؟

ویکتور موزس و مارکو آلونسو هم فصل آینده می‌توانند وینگرهای ترکیب اصلی باشند، اما چلسی برای جذب الکس ساندرو هم تلاش خواهد کرد. انگولو کانته و نمانیا ماتیچ هم مانند قبل در مرکز خط میانی هستند و ناتانیل چالوبا و روبن لوفتوس چیک هم باید برای داشتن جایگاه در ترکیب اصلی تلاش کنند. سسک فابرگاس هم در این تیم خواهد ماند و مانند فصل قبل هربار لازم باشد به تیمش کمک خواهد کرد.

خط حمله

لوکاکو Vs کاستا
لوکاکو Vs کاستا

هرچند شدیدا ادن آزارد را به رئال مادرید نسبت می‌دهند، اما خود بازیکن گفته شدیدا در چلسی خوشحال است. بازیکنی که از این قسمت به در خروجی نزدیک شده دیگو کاستا است. این بازیکن 28 ساله گفته منتظر تصمیم چلسی می‌ماند و تا زمانی که مقصد قطعی مشخص نشود شایعات درباره او وجود دارند. اگر او از چلسی برود احتمالا روملو لوکاکو بازمی‌گردد. او قبلا هم در این باشگاه بود و در ازای 28 میلیون پوند فروخته شد. وینگر راست چلسی هم برای این تیم بسیار مهم است و به نظر قرار است پدرو و ویلیان در تیم بمانند.

چلسی می‌تواند دوباره قهرمان شود؟

چلسی فصل گذشته قهرمان لیگ جزیره شد
چلسی فصل گذشته قهرمان لیگ جزیره شد

کونته که در اولین فصل حضور در چلسی و لیگ برتر انگلیس توانسته قهرمان جزیره شود ممکن است دوباره هم بتواند قهرمانی‌اش را تکرار کند. بازیکنانش هم به او ثابت کردند که انگیزه دارند که تا آخر با او همراه باشند. پس چرا قهرمانی تکرار نشود؟ هرچند که فعالیت این تیم در بازار نقل و انتقالات تابستانی هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. خرید یک مدافع و یک مهاجم به نظر اولین هدف کونته در بازار تابستانی است و سرمربی ایتالیایی می‌خواهد این بار تیمش را هم برای انگلیس و هم برای اروپا آماده کند.

 

 

۵    
آی اسپورت
2017-06-19 18:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر