فهرست
فاصله استقلال با پرسپولیس؛ می‌توانست 2 باشد
فاصله استقلال با پرسپولیس؛ می‌توانست 2 باشد

فاصله استقلال با پرسپولیس؛ می‌توانست 2 باشد

آی اسپورت - استقلال در نیم‌فصل دوم عملکرد فوق‌العاده‌ای در امتیاز‌گیری داشت‌. علیرضا منصوریان و شاگردانش در دور برگشت مسابقات و تا پایان هفته نهم هفت برد‌، یک تساوی و تنها یک شکست را تجربه کرده‌اند‌. آبی‌پوشان مانند بازی رفت مقابل استقلال خوزستان بازنده بودند و برخلاف نيم‌فصل اول از پس سیاه‌جامگان مشهدی برنیامدند اما در سایر بازی‌ها با دست پر و سه امتیاز میدان را ترک کردند‌

استقلال هر روز بهتر از دیروز

استقلالی‌ها در 9 هفته ابتدایی نيم‌فصل از 27 امتیاز ممکن فقط و فقط  13 امتیاز کسب کرده بودند‌. سه برد‌، چهار تساوی و دو شکست در کارنامه آبی‌ها ثبت شده است‌.  تفاضل گل آنها هم مثبت دو بود‌. اما امتیاز‌هاي جمع‌آوری شده در 9 هفته ابتدایی دور برگشت به 22 می‌رسد و تفاضل استقلال هم مثبت 12 است‌. منصوریان و شاگردانش در نیم‌فصل دوم فقط  پنج امتیاز از دست دادند درحالی که در 9 بازی ابتدایی نيم‌فصل اول 14 امتیاز از کیسه این تیم پریده بود‌. 

استقلال به 2 امتیازی پرسپولیس مي‌رسید

اگر استقلالی‌ها در نیم‌فصل اول هم مانند نیم‌فصل دوم نتیجه مي‌گرفتند و همین نتایج تکرار مي‌شد امروز منصوریان و شاگردانش فقط یک گام تا صدر جدول و قهرمانی احتمالی فاصله داشتند‌. در حال حاضر استقلال 12 امتیاز از پرسپولیس کمتر دارد اما اگر در نيم‌فصل اول هم همین نتایج را مي‌گرفتند و 9 امتیاز بیشتر داشتند حالا فقط 3امتیاز کمتر از سرخپوشان داشتند‌. البته اگر داربی رفت که مساوی تمام شد را نیز  در جمع و منهای امتیاز‌ها حساب کنیم  یک امتیاز هم از پرسپولیس  کم مي‌شود و اختلاف فقط به دو امتیاز مي‌رسید!

 6 امتیاز از 6 بازی!

 استقلالی‌ها در شش بازی پایانی نيم‌فصل دوم فقط 9 امتیاز کسب کردند و 9 امتیاز دیگر را از دست دادند‌. اگر همین روند امتیاز گیری ادامه داشته باشد آنوقت آبی پوشان دست‌کم مي‌توانند به دومی و نایب قهرمانی امیدوار باشند‌. هرچند مي‌گویند امتیاز گیری در نيم‌فصل دوم سخت تر است اما این قاعده شامل حال علیمنصور و شاگردانش نشده است و برعکس بهتر از دور رفت نتیجه گرفته‌اند. به این ترتیب مي‌شود امیدوار بود كه استقلالی‌ها در نيم‌فصل دوم بیش از 9 امتیاز کسب کنند در این صورت نایب قهرمانی آبی‌ها محتمل خواهد بود‌. 

استقلال 59 امتیازی مي‌شود؟

استقلال از 9 بازی نيم‌فصل دوم به طور میانگین 4/2 امتیاز گرفته است‌. با ادامه این روند  از 6 بازی باقیمانده باید 4/14 امتیاز بگیرند‌. در این صورت آبی‌پوشان در پایان فصل  58 یا 59 امتیازی مي‌شوند‌. با این امتیاز قهرمان شدن غیر ممکن به نظر مي‌رسد اما دومی و نایب قهرمانی در مشت آبی‌هاي تهران خواهد بود‌. برای این مي‌گوییم قهرمانی غیر ممکن به نظر مي‌رسد  که پرسپولیس فقط با کسب یک برد از شش بازی پیش رو 59 امتیازی مي‌شود. رسیدن به این تیم  روی کاغذ هم بسیار دشوار به نظر مي‌رسد.

 

گل

 

۹ ۱۲  
آی اسپورت
2017-03-18 13:45:00
نظر دهید

۱۲ نظر
فرزاد مهریار
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۰۲
استقلال که روی اتفاقات غیر فوتبالی از ما عقب نیفتاد . بماند که به شهادت اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان داوری ، استقلال از «اشتباهات داوری» سود هنگفتی داشته...
اف سی شامپو
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۰۳
خدایی متن ب این مزخرفی تا حالا نخونده بودم خخخخ..با اگر و مگر کسی ب جایی نمیرسه..
حسن
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۲۰:۳۶
مقالات روزنامه گل همینه دیگه.ستایش از کیسه کشی
۳
م.م
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۳۶
اول فصل میگفتن تیم منصوریان کم کم میاد بالا،منم قبول داشتم میاد بالا ولی امتیازهایی که از دست داده دیگه بر نمی گرده و نهایتا سوم یا چهارم میشه.با ضعف تیم های دیگه استقلال حالا میتونه دوم هم بشه،ولی چه فایده.مظلومی هم همین نتایج رو گرفته بود،با همین جوونا فینال حذفی هم رفته بود ،این همه ادعا هم نداشت. سال بعد هم منصوریان همین طوری شروع می کنه و لیگ رو از دست میده ،حالا ببینید من کی گفتم
آرش6
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۵۲
خوشم میاد نویسنده استقلالی حتی تو خواب و خیال و رویا هم نتونست رو کاغذ استقلال رو قهرمان کنه

خیلی خندیدم
اس اس منه دوسش دارم خیلی زیاد
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۰۵
سال دیگه استقلال بااختلاف قهرمان میشه.
۱
فرد
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۱۵
دلفین ها هم پرواز می کنند.
۳
احمد
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۵۶
این دیگه چه جور مطلبی بود که کار کردین؟اگه اینطوری نتیجه میگرفت اگه اینقدر امتیاز میگرفت الان نزدیک پرسپولیس بود.اینهمه اگر و مگر بافتید که چی بشه؟
۶
محمد
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۰۸
اگر رو کاشتن چغندر در اومد
۸ ۱
محمد
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۲۰:۴۲
اگر تیم ایران تو جام جهانی 9 امتیاز از دست نمی داد و اونها رو میگرفت ، میرفت دور بعد و اگر دور بعد رو هم می برد به مرحله بعد میرفت و به همین ترتیب می رسید فینال و قهرمان می شد.
۲
Milan88
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۲۲:۱۵
نویسنده محترم شما که داری رویاپردازی می‌کنی خب تو دو سه تا بازی هم پرسپولیسو میبازوندی تا استقلال بشه صدرنشین! :)) همه اگه های بالا + اگه پرسپولیس دوتا بازی بیشتر می‌باخت !
۱
Milan88
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۲۲:۱۵
نویسنده محترم شما که داری رویاپردازی می‌کنی خب تو دو سه تا بازی هم پرسپولیسو میبازوندی تا استقلال بشه صدرنشین! :)) همه اگه های بالا + اگه پرسپولیس دوتا بازی بیشتر می‌باخت !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر