فهرست
ستاره‌های صربستان در جام جهانی: رمی‌ها
ستاره‌های صربستان در جام جهانی: رمی‌ها

ستاره‌های صربستان در جام جهانی: رمی‌ها

آی‌اسپورت – صربستان به جام جهانی به عنوان تیمی به نسبت ناشناخته وارد می‌شود. یکی از دلایل این وضعیت تغییر مربی صرب‌ها بعد از صعودشان به این تورنمنت بود. اسلاولیوب موزلین در اکتبر سال گذشته به دلیل اختلافاتی که بر سر انتخاب بازیکنانش با فدارسیون پیدا کرده بود برکنار شد و ملادن کرستاییچ جای او را گرفت، جای مربی‌ای که صربستان را به عنوان تیم اول گروه مقدماتی راهی روسیه کرده بود.

نتایجی که کرستاییچ در چهار بازی اولش روی نیمکت صربستان به دست آورد شامل دو پیروزی مقابل چین و نیجریه بود، با نمایش‌هایی که همچنان حدس زدن کیفیت واقعی این تیم را سخت جلوه داد. به هر سو صربستانی که دومین حضورش در یک تورنمنت بین‌المللی مهم را به عنوان یک کشور مستقل تجربه می‌کند (بعد از جام جهانی 2010)، کار دشواری برای صعود به دور حذفی پیش رو خواهد داشت.

در این راه اتکای اصلی کرستاییج، که خودش هم مقابل کاستاریکا برای اولین بار مربیگری‌ در یک بازی رسمی را تجربه خواهد کرد، به بازیکنانی است که در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی می‌کنند، به خصوص دو ستاره‌ی دو تیم رمی؛ الکساندر کولاروف و سرگی میلینکوویچ-سویچ.

کولاروف در فصلی که گذشت به قدری برای رم درخشید که در ترکیب تیم منتخب اروپا به انتخاب هواسکورد قرار گرفت، با امتیاز 7.52. مدافع باتجربه و سابق سیتی در این فصل بیش از هر مدافع دیگری در سری آ پاس گل داد (8) و بعد از لوئیس آلبرتویِ لاتزیو هم بیشترین پاس کلیدی را در لیگ به ثبت رساند (30). کیفیات هجومی کولاروف کمک بسیار زیادی به صربستان در جام جهانی خواهد کرد، به خصوص ارسال‌های مرگ‌بارش از روی ضربات آزاد.

کولاروف با 74 بازی ملی یکی از باتجربه‌ترین مهره‌های تیمش است و کنار نمانیا ماتیچ، هافبک کلیدی منچستر یونایتد و برانیسلاو ایوانوویچ، مدافع مستحکم سابق چلسی، رهبری صربستان در زمین را به عهده خواهند گرفت. اما پدیده صرب‌ها در جام جهانی، و شاید یکی از پدیده‌های کل تورنمنت، میلینکوویچ-سویچ است، یکی از درخشان‌ترین چهره‌های این فصل سری آ.

میلینکوویچ-سویچ در فصلی که از فوتبال ایتالیا گذشت با پیراهن لاتزیو 12 گل زد و 3 پاس گل داد و نمره بالایِ 7.39 را از هواسکورد دریافت کرد. هافبک 23 ساله‌ی بیانکوچلستی که برعکس کولاروف تنها 2 بازی ملی در کارنامه‌اش می‌بیند در حال حاضر یکی از جذاب‌ترین استعدادهای فوتبال اروپا به حساب می‌آید و منچستر یونایتد و یوونتوس به شکلی جدی دنبال خریدش هستند.

سوویچ با قدرت شوت‌زنی‌اش می‌تواند مهره‌ای کلیدی در باز کردن بازی‌های نزدیک و قفل شده باشد. در کل پنج لیگ اول اروپا و بین بازیکنان زیر 23 سال، تنها انیس باردی (6) بوده که بیشتر از پدیده‌ی لاتزیو از خارج از باکس دروازه حریفان را باز کرده است (5). سوویچ قابلیت بازی در خط میانی سه نفره، به عنوان شاتلرِ سمت چپ و همینطور قرار گرفتن در پست شماره 10، پشت مهاجم مرکزی را دارد.

جدا از این دو ستاره تیم‌های رمی، صربستان الکساندر میتروویچ را هم در خط حمله دارد، مهاجمی که دوران موفقی در نیوکاسل پشت سر نگذاشت، اما نیم فصل گذشته در فولام درخشید و نقش مهمی در صعود این تیم به لیگ برتر داشت. دوسان تادیچ وینگر ساوتهمپتون و لوکا میلیویویچ، هافبک میانی کریستال پالاس هم دیگر مهره‌هایی هستند که می‌توانند نقشی کلیدی برای تیم ملی‌شان در جام جهانی روسیه بازی کنند.

۶    
آی اسپورت
2018-06-04 11:11:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر