فهرست
بارسا بدون لئو، با دمبله
بارسا بدون لئو، با دمبله

بارسا بدون لئو، با دمبله

یک: مالاگا دیگر آن تیم پرمهره و ثروتمند لالیگایی نیست و چسبیده به ته جدول؛ اما همین تیم بحران‌زده و در حال سقوط، در بازی رفت نمایشی قابل قبول مقابل بارسا ارائه داد و هرگز تیم از پیش‌ شکست‌خورده‌ای نبود. این ذهنیت به علاوه اینکه بارسا بدون مسی به جنوب اسپانیا رفته بود می‌توانست چالش تازه‌ای برای تیم والورده باشد اما تکلیف مسابقه تا دقیقه 30 که زرشکی‌پوشان میهمان دو گل به ثمر رساندند و بازیکن حریف اخراج شد، مشخص شده بود. 60دقیقه بعدی، البته حکم یک تدارک مناسب برای دیدار حساس با چلسی را داشت و اتفاقا بیشتر آنهایی که قرار است مقابل تیم کونته بایستند کارهای ترکیبی را تمرین می‌کردند تا برای روز اجرا مروری جدی بر تاکتیک‌های تیمی خود داشته باشند.

دو: بازی بدون مسی همواره بزرگترین چالش این سال‌های بارسا بوده و بسیاری موفقیت‌های چند سال اخیر را مرهون درخشش بی‌نظیر و تمام‌نشدنی فوق‌ستاره آرژانتینی می‌دانند. حتی بازی با تیم بیستم جدول نیز می‌توانست بارسا را در معرض این چالش بزرگ قرار دهد و مسیر ظاهرا هموار تیم برای قهرمانی را با دست‌اندازی تازه مواجه کند اما درخشش خریدهای این فصل و البته شرایط مسابقه به بارسا کمک کرد تا راحت‌ترین پیروزی هفته‌های اخیر را دشت کند. در مورد لئو مسی البته یک نکته جالب وجود داشت و آن اینکه تولد فرزند او و غیبت اجباری‌اش درست مصادف شد با راحت‌ترین بازی بارسا روی کاغذ و البته لئو که در این فصل فقط دو مسابقه روی نیمکت نشسته قبل از مسابقه سرنوشت‌ساز با چلسی استراحت کرد تا با تمام توان به مصاف آبی‌های لندن برود.

سه: پائولینیو، کوتینیو و دمبله از بهترین‌های بارسا در مالاگا بودند. در مورد دمبله طی مدت اخیر نگرانی‌های زیادی وجود داشت که با در نظر گرفتن شراط سنی، هزینه‌ای که بارسا برای او هزینه کرده و توقعاتی که از این بازیکن می‌رود خیلی سخت بتواند خودش را با ریتم و فضای بارسا هماهنگ کند اما سرانجام این اتفاق در ورزشگاه مالاگا افتاد و او نمایشی هم‌وزن شماره 11 بارسا و ستاره‌ای صد و ده میلیون دلاری ارائه داد. کوتینیو نیز در ادامه روند صعودی‌اش فوق‌العاده بود و احتمالا با هر بار تماشای گل استثنایی‌اش حتما دوستداران بارسا افسوس خواهند خورد که چرا او در لیگ قهرمانان  و بازی با چلسی حاضر نخواهد بود. درباره پائولینیو نیز اتفاق جالبی رخ داد. او که طی هفته‌های اخیر با برعهده گرفتن وظایف تدافعی از فرم ماه‌های اولیه حضورش در بارسا فاصله گرفته بود و با دور شدن از مسیر گلزنی به نظر می‌رسید افت کرده بار دیگر با نزدیک شدن به مثلث تهاجمی نمایش هیجان‌انگیزی ارائه داد که این اتفاق با در نظر گرفتن غیبت اینیستا مقابل چلسی می‌تواند والورده را خشنود و امیدوار کند.

چهار: با پیروزی مقابل مالاگا روند شکست‌ناپذیری بارسا طولانی‌تر شد و حالا بسیاری تیم والورده را قهرمان قطعی این فصل لالیگا می‌دانند اما ماجرای تعقیب و گریز غول‌های مادریدی همچنان ادامه دارد. رئال با پیروزی دیرهنگام در خانه ایبار دوباره به خودش آمد و اتلتیکو با برد سه گله مقابل سلتا شکست مقابل بارسا را فراموش کرد. این نتایج و در نظر گرفتن پتانسیل‌های هر دو تیم به علاوه درگیر شدن با رقابت‌های لیگ قهرمانان، والورده را همچنان در مسیر منطقی حفظ کرده و او برخلاف بسیاری از رسانه‌ها هنوز تیمش را قهرمان نمی‌داند. با وجود اختلاف 8 امتیازی با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده سمج و جسور، بارسا هنوز ده مسابقه دیگر پیش رو دارد که تقریبا هر مسابقه دشواری‌های خاص خود را خواهد داشت. از این 10 دیدار مسابقه با تیم‌های بالای جدولی مثل سویا، رئال مادرید، والنسیا و ویارئال فوق‌العاده دشوار و سرنوشت‌ساز خواهد بود و از بین تیم‌های میانه جدول هم هیچ وقت بازی با سلتاویگو، بیلبائو و رئال سوسیه‌داد برای بارسا راحت نبوده هر چند اگر تیم والورده روی همین ریل پیش برود تا ال‌کلاسیکوی برگشت که دو هفته مانده به پایان فصل برگزار خواهد شد خیال خود را از قهرمانی راحت خواهد کرد و با تساوی در این مسابقه از نظر ریاضی نیز جام را در دستان خود می‌بیند.

۶    
آی اسپورت
2018-03-12 14:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر