فهرست
دردسر مجیدی؛ با یک مدافع در اولین بازی!
دردسر مجیدی؛ با یک مدافع در اولین بازی!

دردسر مجیدی؛ با یک مدافع در اولین بازی!

آی اسپورت - استقلال در اولین بازی خودش در دور برگشت لیگ برتر با یک مشکل و چالش جالب و بزرگ روبرو است. آبی پوشان در این فصل با سیستم دفاع 3 نفره بازی می‌کنند که از بین محمد دانشگر، روزبه چشمی، عارف غلامی و سیاوش یزدانی خط دفاعی تشکیل می‌شد. استقلالی‌ها در تیم فصل اول شاهین طاهر خانی مدافع تیم ملی امید و میلاد باقری را هم داشتند که دومی نیم‌فصل رضایت‌نامه‌اش را گرفت و جدا شد.

عظیم گوک مدافع استقلال در لیگ هفدهم که از خدمت سربازی و تیم ملوان برگشته است جای باقری را در لیست تیم گرفت تا به لحاظ تعداد و کیفیت خط دفاع استقلال تغییر چندانی نکرده باشد. حالا با توجه به  محرومیت دانشگر و مصدومیت 2 تا 3 هفته‌ای غلامی و همچنین یزدانی  دست فرهاد مجیدی برای چیدن خط دفاع بسته است. برای بازی اول مقابل فولاد خوزستان فقط چشمی، طاهرخانی و گوک مدافعان استقلال هستند و کادر فنی استقلال فعلاً چاره و انتخابی غیرازاین 3 نفر ندارد.هرچند طاهر خانی  در بازی تیم ملی امید برابر چین عملکرد خوبی داشت و تجربه یک بازی در لیگ برتر هم می‌تواند به کمک او و عظیم گوک بیاید. فرهاد اگر به هر دلیلی نخواهد از این ترکیب 3 نفره استفاده کند مجبور است تا  دیگر بازیکنانش ازجمله فرشید باقری و هرویه میلیچ را در پست غیرتخصصی‌شان تست کند.

خبری از مدافع خارجی نشد

قبل از آسیب‌دیدگی غلامی هم کادر فنی استقلال به دنبال خرید مدافع و ترمیم کردن مهم‌ترین نقطه‌ضعف تیم بودند.آرمین سهرابیان، پژمان منتظری، هادی محمدی و عقیل کعبی ازجمله بازیکنانی بودند که صحبت از استقلالی شدن آن‌ها مطرح بود که در مورد برخی از آن‌ها استقلال رسماً اقدام کرد که ازجمله می‌توان به سهرابیان ، محمدی و کعبی اشاره کرد اما مخالفت باشگاه‌های سایپا و ذوب‌آهن و صنعت نفت آبادان اجازه نداد تا این هدف نقل و انتقالاتی آبی پوشان پایتخت محقق شود.سرانجام صحبت از خرید یک مدافع خارجی به میان آمد و قرار بود یک بازیکن فرانسوی – کامرونی تا آخر هفته گذشته برای حضور در تست‌های پزشکی به تهران بیاید که خبری نشد.

طبق خبرهای منتشرشده سباستین باسونگ مدافع 33 ساله کامرونی گزینه موردنظر باشگاه استقلال بود. مدافع 187 سانتی‌متری باسابقه حضور در لیگ برتر انگلیس و باشگاه‌هایی چون تاتنهام و نیوکاسل که می‌توانست خرید خوبی برای تیم مجیدی باشد. اگر تا اولین بازی لیگ استقلالی‌ها موفق به خرید مدافع خارجی موردنظرشان نشوند احتمالاً برابر فولاد خوزستان آن‌هم در خانه حریف دچار مشکل بزرگی خواهند شد. مگر آنکه جوان‌های تیم فراتر از حد انتظار ظاهر شوند.

     
آی اسپورت
2020-01-21 22:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر