فهرست
1 تا 25/ ترکیبی از بازیکنان بارسا، رئال و اتلتیکو بر اساس شماره پیراهن!
1 تا 25/ ترکیبی از بازیکنان بارسا، رئال و اتلتیکو بر اساس شماره پیراهن!

1 تا 25/ ترکیبی از بازیکنان بارسا، رئال و اتلتیکو بر اساس شماره پیراهن!

آی اسپورت- با پایان بازه نقل و انتقالات تابستانی و آغاز فصل جدید لالیگا، دیدیم غول های لالیگا - بارسا، رئال مادرید و اتلتیکو - فعالیت های نه چندان مشابهی در این بازه داشته اند. در حالی که همواره رئال مادرید آن تیمی بود که خریدهای بزرگ و گران قیمت انجام می داد، در این بازه این بارسا و اتلتیکو بودند که فعالیت بیشتری داشتند و به تقویت ترکیب فصل گذشته خود پرداختند. در این مقاله، ترکیبی 25 نفره از بازیکنان این سه تیم، بر اساس شماره پیراهن های آن ها انتخاب کرده ایم.

شماره 1 - تر اشتگن، ناواس، مویا
ناواس، انتخاب ماست. تر اشتگن فوق العاده است، اما دروازبان کاستاریکایی از تابستان 2014 درخشش خود را آغاز کرده و همچنان به آن ادامه می دهد - جایی که او به تیم ملی کشورش کمک کرد تا راهی یک چهارم نهایی جام جهانی شوند. او همچنین در تمامی بازی های لیگ قهرمانان فصل گذشته، سه گل دریافت کرد.

شماره 2 - خالی، کارواخال، گودین
گودین، احتمالاً بهترین «مدافعِ صِرف» دنیا در حال حاضر است. او یک دیوار انسانی است که حرکت می کند، تکل می زند، و احتمالاً وقتی داور نگاهش متوجه او نیست، ضرباتی هم وارد می کند. در سال 2014 قهرمان لالیگا شد و در سه سال اخیر، دو بار در فینال لیگ قهرمانان اروپا حاضر بوده است.

شماره 3 - پیکه، پپه، فیلیپه لوییز
هر سه این بازیکنان فوق العاده اند، اما فقط یکی از آن ها یک بیزنسمن واقعی است که توانست شکیرا را قانع به ازدواج با خود کند در حالی که یک عنصر دفاعی حیاتی در ترکیب بهترین تیم دنیاست که توانسته در طول 7 سال گذشته دو بار سه گانه بدست بیاورد! پیکه، به هر حال.

شماره 4 - راکیتیچ، راموس، خالی
در این باره در حق راکیتیچ بی انصافی می شود، اما سرخیو راموس مرد بازی های بزرگ است. تنها بازیکن تاریخ که در یک سال، در نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی باشگاه ها گلزنی کرده است.

شماره 5 - بوسکتس، واران، تیاگو
سرجیو بوسکتس بهترین هافبک دنیاست. او بدون هیچ تلاشی بازی بازیکنان حریف را مختل می کند و ضرباهنگ بازی تیمش را حفظ می نماید. او بیشتر از هر کسی که نامش لیونل نیست، در بارسا نقشی تعیین کننده دارد.

شماره 6 - دنیس، ناچو، کوکه
اگر یک نفر سعی کند ژاوی را با جیمز میلنر ترکیب کند، در نهایت به کوکه می رسد. او به هیچ وجه توانایی های مرد کاتالان را ندارد، اما با قدرت بدنی، سماجت و هوش دفاعی اش، تبدیل به یک بازیکن مهم شده است. او همچنین در ضربات آزاد تخصص خاصی دارد.

شماره 7 - آردا، رونالدو، گریزمان
همانطور که تفسیر David میکل آنجلو، کار بسیار سختی است، این مسئله برای کریستیانو رونالدو هم صادق است. او یک ماشین گلزنی بدون ترس است.

شماره 8 - اینیستا، کروس، سائول
سائول به زودی تبدیل به یکی از بهترین هافبک های دنیا می شود، کروس در حال حاضر یکی از بهترین هافبک های دنیاست، اما اینیستا یکی از بهترین هافبک های تمام دوران هاست. این بازیساز فوق العاده، با جذابیت و ظرافت مخصوص به خودش، باعث شده است که ما از حضور در دورانی که او در آن وجود دارد، احساس خوشبختی کنیم.

شماره 9 - سوارز، بنزما، تورس
سوارز بهترین شماره 9 دنیاست. هیچ مهاجم دیگری این حد از توان بدنی، مهارت و جاه طلبی برای پیروزی را در کنار هم ندارد. او به طور کامل نمایشی بهتر از هر بازیکن دیگری (به لحاظ تعداد گل + پاس گل) در فصل گذشته داشت.

شماره 10 - مسی، خامس، کاراسکو
لیونل مسی بهترین بازیکن تمام دوران هاست. یک هدیه به همه ما.

شماره 11 - نیمار، بیل، کوریا
گرت بیل یک تانک است که با سرعت یک فِراری حرکت می کند، اما نیمار یک جادوگر است، و جادوگر به معنای واقعی کلمه. جوان برزیلی با اراده پولادینش از آن استعدادهای غیر واقعی است که هر چه بازی بزرگتر باشد، تصمیم گیری های او بهتر می شود. او اخیراً برزیل را به یک مدال طلای تاریخی در المپیک ریو رساند.

شماره 12 - رافینیا، مارسلو، آگوستو
اگر پویایی قابل اندازه گیری بود و می توانستیم وزن آن را اندازه بگیریم، مارسلو رکوردها را جابجا می کرد. او بازیساز دوم رئال مادرید است، در حالی که ظاهراً در پُست مدافع کناری بازی می کند.

شماره 13 - سیلسن، کاسیا، اوبلاک
وقتی اتلتیکو تیبو کورتوآ را از دست دادند، سران و هواداران باشگاه هیچگاه فکر نمی کردند که کسی مانند او را دوباره در دروازه خود ببینند. این درست است، چرا که اوبلاک در سطح کاملاً بالاتری از کورتوآ قرار دارد. دروازبان اهل اسلونی، رسماً غیر قابل عبور است و آخرین خط دفاعِ ساخت یافته سیمئونه محسوب می شود.

شماره 14 - ماسکرانو، کاسمیرو، گابی
کاسمیرو خوب است، گابی عالی است، اما ماسکرانو درخشان است. او با استعداد دفاعی اش، فاز جدیدی را برای دوران ورزشی خودش به عنوان یک مدافع میانی به وجود آورد و با حضور در این پُست، دو بار به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یافت. در حالی که با حضور در پُست هافبک دفاعی - پُست اصلی اش - به همراه تیم ملی آرژانتین به سه فینال بزرگ در سه سال پیاپی رسید.

شماره 15 - خالی، کنترائو، ساویچ
بازیکنی قدرتمند که اعتبار خود را پس از شکست در انگلستان، دوباره بدست آورد. ساویچ یک گزینه حیاتی در قلب خط دفاعی اتلتیکو مادرید محسوب می شود. او می تواند وارد زمین شود و تیمش ذره ای از قدرت خارق العاده دفاعی خود را از دست ندهد، که این مسئله خود خارق العاده است.

شماره 16 - خالی، کواچیچ، ورسالکو
یک بازیساز با فوتبالی چشم نواز و فیزیک مناسب که به او این جازه را می دهد تا در هر قسمتی از خط هافبک بتواند بازی کند. او در اینتر به طور کامل فاز هجومی تیم را در اختیار داشت، اما به نظر می رسد که در رئال مادرید نقشی بیشتر از «وارث مودریچ بودن» برایش در نظر گرفته نشده است.

شماره 17 - آلکاسر، واسکز، خالی
در حالی که آلکاسر می تواند نمایش های خوبی در بارسا داشته باشد، واسکز پیش از این توانسته در رئال این کار را انجام دهد. از ناکجا آمد و استعدادهای بزرگتر و «بهتر» را، با بازی پویای خود در کناره های زمین، کنار زد. می تواند تا سال ها مهره ای ارزشمند برای رئال مادرید و اسپانیا باشد.

شماره 18 - آلبا، ماریانو، خالی
مرد کوتاه قامت با سرعتی خیره کننده، زیر نظر لوییز انریکه ضمن تبدیل شدن به یک مدافع سطح بالا، یک مهاجم سطح بالا هم محسوب می شود. با سرعت دیوانه وار خود، می تواند تقریباً هر مشکلی که حریف بتواند ایجاد کند را، حل نماید.

شماره 19 - دینیه، مودریچ، هرناندز
چندان معمول نیست که کسی فوتبال یک بازیکن را «پر زرق و برق» توصیف کند، اما لوکا مودریچ فوتبال پر زرق و برقی را ارائه می دهد. فوتبال او فقط در مورد زیبایی نیست، او همینطور در دو قهرمانی اخیر رئال مادرید در لیگ قهرمانان، یک عنصر کلیدی بوده است.

شماره 20 - روبرتو، آسنسیو، خوان فران
آسنسیو یک ستاره آینده دار است و سرجی روبرتو شدیداً انتظارات را بالا برده است، اما خوان فران یک مهره مصمم در یکی از بهترین خطوط دفاعی تاریخ فوتبال است. او که پیش از این یک وینگر بوده است، به عنوان یک مدافع کناری، در سمت راست تیمش همواره در حال حرکت است.

شماره 21 - گومز، موراتا، گامیرو
دو بار پیاپی به همراه سویا موفق به قهرمانی در لیگ اروپا شد و حالا استعداد گلزنی خود را به اتلتیکو آورده است. او مانند یک جیمی واردی با ثباتی بیشتر است که وقتی به آن فکر می کنید، می تواند یک چشم انداز ترسناک باشد.

شماره 22 - ویدال، ایسکو، پارتی
ایسکو اخیراً راه خود را گم کرده است، اما او همچنان یک فوتبالیست با استعداد محسوب می شود. او که قابلیت رقص با حریفان و سپس فرستادن توپ به گوشه بالای دروازه را دارد، به نظر می رسد که چندان خواهانی در رئال مادرید ندارد.

شماره 23 - اومتیتی، دنیلو، گایتان
گایتان عالی است، اما اومتیتی مدافعی است که بارسا پنج سال انتظارش را می کشیده است. او یک معجون فوق العاده از توانایی های فیزیکی، تکنیکی و ذهنی است. او تازه از راه رسیده است، اما به عنوان یک اسطوره از تیم خواهد رفت.

شماره 24 - متئو، خالی، خیمنز
خوزه ماریا خیمنز یک هیولا در فاز دفاعی است. تکل های او می توانند استخوان را به پودر تبدیل کنند و رباط ها را به خاکشیر. با زمان و تأثیرات گودین، او می تواند به یک اسطوره تبدیل شود.

شماره 25 - ماسیپ، روبن، موریرا
در سرزمین دروازبانان ذخیره، آن دروازبانی بهتر است که در آخرین دیداری که در ترکیب حضور یافته، تصویر خوبی از خودش به جا گذاشته باشد. ماسیپ سنگربان بارسای بی بود، زمانی که این تیم به رتبه سوم در لیگ دسته دوم اسپانیا دست یافت (اما به دلیل حضور تیم نخست بارسا، نمی توانست به لیگ دسته اول صعود کند).

اینفوگرافیک لالیگا بر اساس شماره پیراهن
اینفوگرافیک لالیگا بر اساس شماره پیراهن

و برنده... - بارسا (10)، رئال مادرید (8)، اتلتیکو (7)

با خریدهای فوق العاده ای که در این تابستان انجام داده اند و همینطور کیفیت توصیف ناپذیر تیم نخست خود، بارسلونا در این ترکیب با در اختیار داشتن 10 بازیکن، در رتبه نخست قرار می گیرد، رئال با 8 و اتلتیکو با 7، رتبه های بعدی را در اختیار دارند.

 

Squawka/مترجم: سید سجاد زرگرنتاج

۲    
آی اسپورت
2016-09-29 16:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر