فهرست
هزینه هر خارجیِ گل‌گهر؛ دقیقه‌ای ۵ میلیون!
هزینه هر خارجیِ گل‌گهر؛ دقیقه‌ای ۵ میلیون!

هزینه هر خارجیِ گل‌گهر؛ دقیقه‌ای ۵ میلیون!

آی اسپورت - کوین یانسن، تاورز داسیلوا و اوروش دلیچ سه بازیکن خارجی تیم گل‌گهر به خاطر عملکرد ضعیف‌شان در هفته‌های گذشته، نتوانستند رضایت مجید جلالی و کادرفنی جدید این تیم را جلب کنند و از جمع گل‌گهری‌ها کنار گذاشته شدند. در بین این سه بازیکن، اوروش دلیچ بازیکن صربستانی گل‌گهر قراردادی به طور رسمی با این تیم امضا نکرده بود و مدیران گل‌گهر مشکلی برای کنار گذاشتن این بازیکن نداشتند، اما دو بازیکن دیگر قرداد حدود 100 هزار دلاری با این تیم داشتند و برای فسخ قرارداد،‌ باید با آنها توافق می‌شد.

از همین رو،‌ در مذاکره مدیران باشگاه گل‌گهر با کوین یانسن و تاورز داسیلوا، این دو بازیکن هلندی و برزیلی هر یک با دریافت مبلغی حدود 40 هزار دلار حاضر به فسخ قرارداد شدند که با توجه به قیمت دلار حدود 11 هزار 500 تومانی، فسخ قرارداد هر یک از این بازیکنان چیزی حدود 460 میلیون تومان برای باشگاه گل‌گهر آب خورده است! این دو بازیکن که در زمان سرمربیگری بگوویچ به ایران آمدند از سوی این مربی چندان به بازی گرفته نشدند. این در حالی است که کوین یانسن در 9 بازی گذشته (دیدار شهر خودرو و گل‌گهر عقب افتاده است)،‌ در مجموع 402 دقیقه برای گل‌گهر به میدان رفته که با یک حساب سر انگشتی،‌ متوجه می‌شویم هر دقیقه حضور این بازیکن بی‌‌کیفیت در زمین بیش از یک میلیون  و صد هزار تومان برای تیم سیرجانی هزینه داشته است! تاورز داسیلوا دیگر بازیکن گل‌گهری‌ها وضعیت اسفناک‌تری داشته و فقط 88 دقیقه برای تیمش بازی کرده و برای این زمان، 460 میلیون تومان پول گرفته است! یعنی چیزی بیش از 5 میلیون و 200 هزار تومان برای هر دقیقه!

در شرایطی که تمام تیم‌های ایرانی با مشکل مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی فدراسیون فوتبال نیز برای تهیه ارز با مشکل مواجه است،‌ مشخص نیست این بازیکنان خارجی از چه طریقی و توسط کدام واسطه‌ها به تیم‌های ایرانی معرفی می‌شوند و چه کسانی مسئول این ریخت و پاش‌ها در برخی از باشگاه‌ها هستند. آیا وقت آن نرسیده که ورود بازیکنان خارجی به ایران بر اساس مکانیزم خاصی صورت گیرد؟ آیا وقت آن نرسیده که نهادهای نظارتی مرتبط با این موضوع، به ماجرا ورود کرده و با مسببان این ماجرا برخورد کنند؟

۱    
آی اسپورت
2019-11-12 19:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر