فهرست
سوال روز؛ سرپرست پرسپولیس فردا معرفی می‌شود؟
سوال روز؛ سرپرست پرسپولیس فردا معرفی می‌شود؟

سوال روز؛ سرپرست پرسپولیس فردا معرفی می‌شود؟

آی اسپورت - قرار بود امروز ساعت 15 نشست اعضای هیات مدیره پرسپولیس برای انتخاب مدیرعامل جدید و بررسی استعفای مهدی رسول پناه از سرپرستی باشگاه برگزار شود. با توجه به اینکه هنوز هیات مدیره این باشگاه برای انتخاب مدیرعامل و یا سرپرست جدید به اجماع نرسیده اند برگزاری این نشست لغو و به فردا موکول شد. در حال حاضر گزینه های مختلفی مدنظر است اما گفته می شود از اسامی مطرح شده در رسانه ها و فضای مجازی هیچ کدام در لیست مدنظر هیات مدیره قرار ندارند.

بعد از انتشار متن استعفای مهدی رسول پناه از سرپرستی باشگاه پرسپولیس، بسیاری از هواداران به دنبال بازگرداندن مدیران موفق قبلی بودند. در این بین نام دو نفر بیشتر از بقیه به گوش می رسید که این دو علی اکبر طاهری و حمیدرضا گرشاسبی هستند؛ نفراتی که در دوره مدیریت آن ها پرسپولیس به موفقیت های چشمگیری از نظر ورزشی دست پیدا کرده است.

علی اکبر طاهری با حضورش در پرسپولیس در ایجاد زیرساخت گام بزرگی در پرسپولیس برداشت و گرشاسبی هم با حفظ شاکله ای که او ایجاد کرده بود، ضمن کسب قهرمانی لیگ، با تیم به فینال آسیا صعود کرد و سپس جای خود را به ایرج عرب داد. اما با توجه به اعلام نمایندگان مجلس در فراکسیون ورزش، این دو در شرایط فعلی نخواهند توانست مدیریت پرسپولیس را برعهده بگیرند، چرا که هر دو به دلیل بازنشستگی نمی توانند به عنوان مدیرعامل در باشگاه پرسپولیس نقش آفرینی کنند. ضمن اینکه پرونده هایی هم درباره عملکرد این مدیران همچنان در وزارت ورزش و برخی نهادهای نظارتی باز است.

رضا درویش مدیرعامل اسبق سایپا هم یکی دیگر از گزینه ها بود که هر چند در چند روز گذشته پیگیری های زیادی در این زمینه انجام داد اما گفته می شود وزیر ورزش نظر مثبتی روی انتخاب وی به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس ندارد.

رغبتی و علیپور دو عضو هیات مدیره پرسپولیس علیرغم پیشنهاد وزارت ورزش به آنها زیر بار این مسئولیت نرفتند و ترجیح می دهند به عنوان عضو هیات مدیره باقی بمانند، هر چند برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است شاید اگر وزارت ورزش، مجلس و هیات مدیره به جمع بندی خاصی نرسند یکی از آنها که ارتباط نزدیکی هم با کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس دارند جانشین مهدی رسول پناه در پست سرپرستی باشگاه پرسپولیس شوند.

گمانه زنی های درباره انتخاب جانشین رسول پناه به اوج خود رسیده است و طیف های مختلف نزدیک به باشگاه پرسپولیس به دنبال گزینه خود برای سرپرستی این باشگاه هستند. گفته می شود دو نفر که نام آنها در بین گزینه های مطرح شده در چند روز اخیر کمتر به چشم آمده از شانس بالایی برای نشستن روی صندلی مدیریت قرمزها برخوردار هستند.

آنچه کاملا مشخص است با توجه به صحبت های علی نژاد معاون وزیر ورزش با استعفای رسول پناه به عنوان رئیس هیات مدیره مخالفت شده است و با توجه به اقدامات وی در بسته شدن پرونده برانکو ایوانکوویچ از حلقه حمایتی وزیر ورزش و جوانان برخوردار بوده و همچنان در هیات مدیره این باشگاه به عنوان رئیس هیات مدیره و همچنین عضو هیات مدیره حضور خواهد داشت.

باید منتظر ماند و دید بالاخره وزارت ورزش و جوانان یک هفته بعد از استعفای مهدی رسول پناه از سرپرستی این باشگاه و در حالی که رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی وضعیت باشگاه پرسپولیس را اورژانسی می داند، بعد از مطرح شدن اسامی مختلف چه کسی را به عنوان سرپرست این باشگاه معرفی خواهد کرد.

 

 

     
آی اسپورت
2020-10-29 00:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر