فهرست
سوژه روز: اختلاف قشقایی!
سوژه روز: اختلاف قشقایی!

سوژه روز: اختلاف قشقایی!

آی اسپورت - برانکو ایوانکوویچ به هواداران پرسپولیس این اطمینان را داده بود که تیمش در فصل جاری در سه جام مدعی خواهد بود، اما سرخپوشان در اولین بازی خود در جام حذفی و مقابل تیم لیگ دویی نتیجه را واگذار کردند. شکست در ضربات پنالتی مقابل قشقایی شیراز پرسپولیس را جز اولین حذف شدگان این جام کرد تا عمق فاجعه در پرسپولیسی که اصلا شبیه فصل قبل نیست، بیشتر نمایان شود.باخت پرسپولیس مقابل تیم دسته دومی و کنار رفتن این تیم از جام حذفی باعث شده اختلافاتی را در باشگاه پرسپولیس و بین مسئولان این تیم با برانکو ایوانکوویچ شاهد باشیم. اختلافاتی که شاید به زودی علنی هم بشود.
حقیقت ماجرا این است که مدیران باشگاه پرسپولیس از برانکو دلخورند که چرا بعد از بازی تیمش با سپاهان پنج روز استراحت برای بازیکنان در نظر گرفت، آن هم در شرایطی که تیم‌های دیگر فقط دو روز استراحت کردند. به اعتقاد آنها برانکو وقتی تصمیم گرفت تیمش در جام حذفی بازی کند باید نهایتا سه روز به بازیکنان استراحت می‌داد نه اینکه برای رفتن خودش و هموطنانش به کرواسی تمرینات تیمش را پنج روز تعطیل می‌کرد.از طرفی چند موضوع باعث دلخوری برانکو شده و او از دست مسئولان باشگاهش حسابی شاکی است. اول اینکه پیش قرادادهای بازیکنان پرداخت نشده و آنها این موضوع را چند بار به گوش سرمربی تیم‌شان رساند‌ه‌اند. موضوع دیگر اینکه برانکو درخواست کرده بود بازی تیمش با قشقایی امروز، یعنی یکشنبه این هفته برگزار شود تا بازیکنان فرصت بیشتری برای تمرین کردن برای این بازی داشته باشند.
اینکه چرا پرسپولیسی‌ها از سازمان لیگ درخواست کردند که روز جمعه به مصاف تیم قشقایی بروند دلیل دارد. گویا برخی از بازیکنان پرسپولیس از مدیران باشگاه خود می‌خواهند برنامه بازی با قشقایی را طوری تنظیم کنند تا با دلیل موجه در مراسم اولین سالگرد درگذشت هادی نوروزی شرکت نکنند و به کپورچال نروند. این دسته از سرخپوشان چون دوست نداشتند در کپورچال با هواداران احساسی روبه‌رو شوند تمایلی نداشتند در مراسم سالگرد همبازی پیشین خود شرکت کنند و به همین دلیل بازی با قشقایی را بهانه خوبی برای رسیدن به هدف خود قرار دادند. پرسپولیس در واقع برای بازی با قشقایی دو جلسه تمرین جدی داشت در شرایطی که بازیکنان این تیم پنج روز را استراحت کرده بودند. در این شرایط برانکو فکرش را می‌کرد که تیمش در شیراز از روز‌های خوب خود فاصله بگیرد و به همین دلیل هم خواست پرسپولیس یکی دو روز دیرتر نسبت به بقیه دیدار‌ها در شیراز به میدان برود. در هر صورت این تصمیم‌گیری‌ها در پرسپولیس و عدم هماهنگی باشگاه با سرمربی تیم باعث شد این تیم از یک جام کنار برود و به نوعی یک فاجعه برای یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر رخ دهد.
برانکو و مدیران باشگاه پرسپولیس هر کدام دیگری را مقصر این ناکامی می‌دانند اما در این بین سرمربی کروات در مصاحبه‌های بعد از بازی خود به طور غیر مستقیم اعلام کرده که بابت بعضی موضوعات دلخور است. برخی بازیکنان پرسپولیس هم در ماجرای پیش آمده دو سر بازنده بودند. از این جهت که در مراسم کاپیتان فقید تیمش‌شان شرکت نکردند و فقط با مطرح کردن نام او در شبکه‌های اجتماعی در روز سالگردش تعداد فالورهای خود را بالا بردند، اما انتقاد زیادی به آنها شد. از طرف دیگر بازیکنان پرسپولیس در بازی با قشقایی آن قدر بد بازی کردند که تا مدت‌ها سوژه هواداران تیم رقیب خواهند بود.

 

 

منبع: روزنامه هفت صبح

۶ ۱  
آی اسپورت
2016-10-02 09:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۱ نظر
علی کچل
يكشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۲۴
مزخرف ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر