فهرست
«احترام» را از دو بزرگ بیاموزیم
«احترام» را از دو بزرگ بیاموزیم

«احترام» را از دو بزرگ بیاموزیم

دو سرمربی به کنفرانس خبری رفتند. دقت کنید هر دو سرمربی بزرگ و نامدار فوتبال دنیا. اینجا، اما برخی‌ها ادعای بزرگی دارند و این و آن را به کنفرانس می‌فرستند و برخی هم آنالیزور راهی کنفرانس می‌کنند. آن‌ها نه به خبرنگاران که به خودشان و به فوتبال بی‌احترامی می‌کنند. مربیان ما هر که باشند زیدان و گواردیولا نیستند. این دو بزرگ به کنفرانس می‌روند، چون به فوتبال احترام می‌گذارند.

دو سرمربی بزرگ فارغ از آنکه کدام برنده شدند و کدام بازنده، به کنار زمین رفتند و با هم حرف زدند. در مورد مسابقه‌ای که یک ساعت قبل تمام شده. درباره فوتبال. فقط درباره فوتبال که آن‌ها به دلیل آنکه بزرگ و مشهور شدند. آن‌ها می‌دانند چه تعهد بزرگی به این رشته دارند، چون شهرت و محبوبیت و ثروت خود را از فوتبال دارند. آن‌ها با وجود بزرگی، نمی‌گویند فوتبال مدیون ماست. آن‌ها خود را مدیون فوتبال می‌دانند و همه کار می‌کنند تا بدهی خود را به فوتبال بپردازند. دقیقاً همین تفکر آن‌ها را بزرگ‌تر می‌کند.

فوتبال دنیا به مربیانی مثل این دو بزرگ نیاز دارد. مربیانی که به حریف احترام بگذارند و فوتبال را بفهمند و فوتبال را زیبا بخواهند. همین چند هفته قبل بود که بعد از قهرمانی لیورپول، گواردیولا به احترام کلوپ و لیورپول کلاه از سر برداشت و جمعه‌شب زیدان، سیتی را تیم برتر میدان نامید. روح فوتبال با احترام رنگ می‌گیرد و فوتبال با احترام زنده می‌ماند. بزرگان دنیای فوتبال احترام می‌گذارند تا خود، محترم شوند. اگر عناصر فوتبالی در ایران از این عکس فقط احترام را بیاموزند، برای ما کافی است.

۶ ۴  
آی اسپورت
2020-08-09 11:10:00
نظر دهید

۴ نظر
یاحسین(ع)
يكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹، ۱۷:۱۰
چون اونجا بابامسعودی نیست که روح ورزش رو نابود کنند واز اول فصل قهرمان رومشخص کنند..خبرناهاران رنگی ندارند
۵
فقط قرمز
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹، ۰۲:۰۱
این کیسه کشارو بکشی چلمنگن بابا مسعود بابای شماست که شبانه راهی مالزی شد تا فیفا پارتون نکنه بابا مسعود بابای شماس که شخصا تماس گرفت با آذری و دستور داد تبریزی به کیسه بیاد بابا مسعود بابای شماس که ۳۶ میلیارد برخلاف قانون ریخت به حلقوم شما و الا خجالت هم خوب چیزیه
پرسپولیس
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹، ۰۲:۰۶
بابا خجالت بکشین کیسه تنان آخه چقدر شما رو دارین توی همین دو بازی آخر بابامسعود چهار امتیاز کرد توی حلقومتون
سامان
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹، ۱۷:۲۰
بابا مسعود بابای هردوتاتونه هم لنگ هم کیسه قهرمانی لیگ رو داد به لنگ حذفی و نایب قهرمانی هم مال کبسه......جالب اونجاست از وقتی لنگ قهرمانیش میجل شده و دیگه بابا مسعود تلاشی برای لنگ نمیکنه از دو بازی یک امتیاز گرفته این عجیب نیست!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر