فهرست
فدراسیون، فیفا را دور می زند؟
فدراسیون، فیفا را دور می زند؟

فدراسیون، فیفا را دور می زند؟

آی اسپورت -  داستان مسعود شجاعی و احسان حاج صفی هر روز وارد فاز جدیدی می شود. با اینکه فدراسیون فوتبال در پاسخ به نامه فیفا اعلام کرده که هیچ محرومیتی دو بازیکن ایرانی پانیونیوس را تهدید نمی کند اما اشتباه است اگر فکر کنیم قضیه به همین سادگی تمام می شود. جدا از اینکه کره و قطر – دو همگروه تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی – خواهان برخورد با فدراسیون فوتبال شده اند، رسانه های آلمانی هم علاقه خاصی به حذف شاگردان کی روش از حضور در جام جهانی روسیه پیدا کرده اند.  حتما در جریان هستید که  چند روز قبل روزنامه فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ در گزارشی به قلم کریستوفر بکر خواستار برخورد فیفا با تصمیم ایران مبنی بر محروم کردن احسان و مسعود شد.  بکر که یکی از معروفترین ورزشی نویسان آلمان است در گزارشش از فیفا خواسته بود که جلوی حضور ایران در جام جهانی را بگیرد. او 4-3 روز قبل گزارش جدیدی نوشته و افشا کرده که سه نماینده پارلمان آلمان به فیفا نامه زده اند و از فدراسیون جهانی خواسته اند که  ماجرای محرومیت حاج صفی و شجاعی را به طور جدی  پیگیری کند و اگر امکانش هست ایران را از حضور در جام جهانی 2018 محروم کند.

دو بازی آخر بدون لژیونرها؟

ضمیمه ورزشی روزنامه همشهری در شماره دیروز خود مدعی شده که توضیح فدراسیون فوتبال درباره شخصی بودن اظهار نظر محمدرضا داورزنی فیفا را قانع خواهد کرد. مهدی تاج و همکارانش جدا از برخورد منطقی با ماجرای بازی کردن شجاعی و حاج صفی جلوی مکابی اسرائیل در لیگ اروپا، حالا به دنبال راه جدیدی هستند تا هم فیفا را راضی کنند هم اینکه ماجرای محرومیت شجاعی و حاج صفی – که عده ای خواهان آن هستند – را به شیوه خودش حل کند. دیروز یک سایت انگلیسی زبان که با دید سیاسی به اخبار ایران نگاه می کند در گزارشی مدعی شده فدراسیون فوتبال قصد دارد از کی روش بخواهد برای دو بازی مقابل کره جنوبی و سوریه که نتیجه شان در صعود تیم ملی تاثیری ندارد، تیم ملی را با ترکیبی جدید و بدون لژیونرها به میدان بفرستد. این موضوع هم باعث عدم حضور شجاعی و حاج صفی در تیم ملی می شود هم اینکه فیفا هم بهانه و مدرکی برای گیر دادن به ایران پیدا نخواهد کرد.

سایت مربوطه البته در ادامه گزارشش اعلام کرده که بر سر اجرایی شدن این موضوع دو مانع وجود دارد. مانع اول، کارلوس کی روش است که دوست ندارد رکورد خوبش جلوی کره از دست برود و می خواهد با تمام قوا به این کشور سفر کند و به همین دلیل بعید است قید استفاده از لژیونرها را بزند. مانع دوم هم واکنش ملی پوشان به این ماجرا است چرا که شایعه شده چند نفر از شاگردان کی روش به سرمربی تیم ملی گفته اند که اگر در فهرست بعدی خبری از شجاعی و حاج صفی نباشد،آنها هم ترجیح می دهند که در تیم ملی بازی نکنند( البته بعید است این شایعه صحت داشته باشد چون کی روش آدمی نیست که به همین راحتی به کسی باج دهد). به هر حال تا زمانی که فهرست تیم ملی برای دو بازی آخرش در مرحله انتخابی جام جهانی اعلام نشده گمانه زنی های زیادی درباره سرنوشت حاج صفی و شجاعی در تیم ملی انجام خواهد شد و باید دید نهایتا فدراسیون فوتبال چه تصمیمی در قبال دو بازیکن ایرانی پانیونیوس خواهد گرفت.

 

روزنامه هفت صبح

 

 

۳ ۴  
آی اسپورت
2017-08-15 08:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
مصطفی
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۳۵
من یه پیشنهاد به آی اسپورت دارم اونم اینه که اگه بیخیال بازنشر مطالب "هفت صبح" و "نامه" و "شفقنا" بشید، نصف این انتقاداتی که بهتون میشه از بین میره. این سه تا خبرگزاری واقعا مهمل بافی میکنن و عمده خبرهای جنجالی بی اساس و حرص درآر از اونا در میاد
۱
Hasan
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۳۶
جفتشون دعوت میشن ایران با همه سختگیریاش انعطاف پذیر هستش اینو خارجی ها درک نکردن
۱
ميم
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۱۹
اين كارا چيه ؟ قضيه رو پليسي ميكنيد؟!
براي بازي با كره كه داخل ايران هم نيست؛ دعوت شون كنيد، در نهايت بعد اينكه بازي هم نكردن، كم كم حذف و قضيه رو بپوشانيد
۲ ۱
خاک عالم
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۴۶
چرا حذف؟؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر