فهرست
جعفری و ایران‌پوریان؛ رقیب یا مکمل
جعفری و ایران‌پوریان؛ رقیب یا مکمل

جعفری و ایران‌پوریان؛ رقیب یا مکمل

آی‌اسپورت- حسن جعفری و محمد ایرانپوریان دو مدافع راست سپاهان در لیگ هجدهم خواهند بود، که البته هنوز به طور کامل نقش آنها در تیم مشخص نشده است. حسن جعفری فصل گذشته از تیم پدیده به سپاهان پیوست تا بار دیگر با پیراهن این تیم را به تن کند. جعفری طی فصل گذشته یکی از بازیکنان سپاهان بود که بیشترین دقایق حضور در زمین را به نام خود ثبت کرد ولی نمایش های ضعیف سپاهان سبب شد تا عمل‌کرد او هم تحت تاثیر قرار بگیرد و با حضور امیر قلعه‌نویی این مربی با تجربه وقتی شرایط ایران پوریان را دید، تصمیم گرفت او را به خدمت بگیرد تا طلایی‌پوشان در لیگ هجدهم دو مدافع راست در اختیار داشته باشند.

ایرانپوریان طی سال‌های گذشته یکی از بهترین مدافعان راست لیگ و البته گل‌زن‌ترین آنها هم بوده است و جعفری نیز پیش از بازگشت به سپاهان، نمایش‌های خوبی را همراه با پدیده در لیگ برتر ارائه داده بود. امیر قلعه‌نویی چه تدبیری برای استفاده از این دو بازیکن خواهد داشت؟

اولین گزینه سرمربی تیم فوتبال سپاهان این است که با توجه به آمادگی این دو یکی از آنها را برای حضور در ترکیب اصلی مورد استفاده قرار دهد و با ایجاد رقابت میان آنها، عمل‌کرد آنها را هم افزایش دهد، اما راه دیگری نیز وجود دارد که قلعه نویی در دیدارهای دوستانه از آن استفاده کرد.

سرمربی سپاهان در دقایقی از دیدارهای تدارکاتی سپاهان که دومین مرحله آن رو به پایان است، از ایرانپوریان و جعفری به صورت همزمان استفاده کرد. به این صورت که ایرانپوریان در دفاع راست و حسن جعفری در پست هافبک راست به کار گرفته شد تا از سرعت و تکنیک جعفری برای ارسال روی دروازه و استفاده از ضربات سر استفاده کند. بی‌شک با به کار گرفتن این شیوه، با توجه به تبحر هر دو بازیکن در کناره‌ها، شاهد ارسال‌های بیشتری خواهیم بود.

سرمربی سپاهان فصل گذشته در ذوب آهن از میلاد فخرالدینی در چنین نقشی استفاده کرد و حالا هم در تیم جدید خود در حال آزمایش روش‌های مختلف است تا با توجه به شرایط بازی و البته نمایش شاگردانش در زمان‌های لازم از شیوه و البته نفرات مناسب استفاده کند.

 

ورزش سه

     
آی اسپورت
2018-07-11 20:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر