فهرست
بازگشت اعتماد به آرسنال با امری
بازگشت اعتماد به آرسنال با امری

بازگشت اعتماد به آرسنال با امری

آی اسپورت - دو فصل پیاپی به عنوان مقصر حذف پاریسی‌ها در لیگ قهرمانان اروپا شناخته شد. به خاطر محافظه‌کاری بیش از حدش. به خاطر اینکه برد ۴ بر ۱ مقابل بارسلونا در بازی رفت را نتوانست حفظ کند و با نتیجه ۶ بر ۱ بازی برگشت را واگذار کرد. به دلیل اینکه نشان داد، می‌ترسد. همین اتفاق در بازی مقابل رئال نیز برای او رخ داد. دقیقا یک سال بعد. در حالی که می‌توانست از رئال نابسامان آن روزها عبور کند و راهی مرحله بعد شود، رفت و برگشت بازی را باخت تا متوجه شود راه زیادی تا تبدیل شدن به یک مربی بزرگ دارد. وقتی از پی‌اس‌جی اخراج شد، هیچ کس تعجب نکرد. هیچ کس هم ناراحت نشد. اما زمانی که به عنوان جایگزین آرسن ونگر در آرسنال انتخاب شد، همه با دیده تردید ورودش به لندن را نظاره کردند. هیچ کس از اینکه او می‌تواند فرمانده جدید توپچی‌ها باشد، مطمئن نبود.

در مورد اونای امری حرف می‌زنیم. لیگ برتر برای امری خیلی سخت شروع شد. آرسنال باید مقابل دو تا از بهترین‌های لیگ به میدان می‌رفت. منچسترسیتی، قهرمان فصل گذشته و چلسی تقویت شده با مائوریتسیو ساری. دو شکست حاصل تلاش امری و شاگردانش در ۲ بازی آغازین لیگ بود. دو شکستی که باعث شد او سوژه رسانه‌ها شود. همه از احتمال نشان داده شدن پلاکاردهایی در ورزشگاه امارات سخن گفتند که رویش نوشته شده: Emery OUT. کارتون‌هایی برایش درست شد که از تشابه او و آرسن در شکست خوردن حکایت می‌کرد. رسانه‌ها گفتند اوضاع برای مرد اسپانیایی در لندن مساعد نیست و احتمال دارد او خیلی زودتر از چیزی که به نظر می‌رسید، مجبور به ترک آرسنال شود. اما گذشت زمان نشان داد که امری در تیم جدیدش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. آرسنال بعد از ۲ بازی آغازین در لیگ، تاکنون ۸ بازی دیگر برگزار کرده. ۶ تا در لیگ جزیره و ۲ تا در لیگ اروپا. امری در این دوره ۸ پیروزی پیاپی با توپچی‌ها کسب کرده و حالا در کمال تعجب در فاصله ۲ امتیازی تیم‌های صدر جدول قرار دارد. در لیگ اروپا هم تیمش صدرنشین است. این یکی از بهترین رکوردهای آرسنال در چند سال اخیر است. آمار نشان می‌دهد ونگر در ۳۶ ماه آخر نشستنش بر نیمکت آرسنال هیچ‌گاه بیشتر از ۵ پیروزی پیاپی نداشته. اما موفقیت امری زمانی بیشتر خودش را نشان می‌دهد که رقیب همیشگی آنها یعنی منچستر و مورینیو حال و روز خوبی ندارند. در حالی که تصور بر این بود که در این مقطع از فصل امری و تیمش باشند که در کمرکش جدول دست و پا می‌زنند.

آرسنال مدل امری نشان داده در امر گلزنی بسیار موفق عمل می‌کند. آنها جز بازی افتتاحیه که موفق نشدند دروازه سیتیزن‌ها را باز کنند، در همه دیدارهای بعدی‌شان موفق به گلزنی شده‌اند. آمار خط حمله تیم لندنی بسیار قابل توجه است. آنها در ۹ بازی موفق به زدن ۲۶ گل شده‌اند که متوسط تقریبا ۳ گل در هر بازی را نشان می‌دهد. گرچه از آن طرف هنوز اشکالاتی در خط دفاع تیم وجود دارد. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل روند رو به رشد آرسنال در این برهه، رها شدن اوزیل از حواشی و تمرکزش روی بازی تیم باشد. اتفاقی که آن را باید به پای هنر امری گذاشت. در آرسنال امری، بر خلاف روزهای واپسین ونگر، همه گلزن شده‌اند. اوبامیانگ و لاکازت به روزهای خوب برگشته‌اند و همچنین رمزی نیز شرایط مناسبی را سپری می‌کند. نکته قابل توجهی که باید در مورد آرسنال این فصل گفت، برتری همیشگی این تیم در نیمه‌های دوم است. آرسنال تمام بردهایش را در نیمه مربیان به دست آورده. پس می‌توان گفت که نقش مربی در این پیروزی‌ها بسیار پررنگ است. پیروزی در نیمه دوم نشان‌دهنده توان مربی برای مدیریت تیم و تاثیرگذاری تاکتیکی در کوران مسابقه است. حالا تماشاچیان آرسنال با این شرایط می‌توانند بر خلاف ابتدای فصل به امری اعتماد کنند و امیدوار باشند که با او دوباره روزهای خوبی را در لیگ برتر تجربه خواهند کرد.

فرهنگستان فوتبال

۲    
آی اسپورت
2018-10-22 01:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر