فهرست
برانکو، آلترناتیو نیمکت تیم‌های مدعی
برانکو، آلترناتیو نیمکت تیم‌های مدعی

برانکو، آلترناتیو نیمکت تیم‌های مدعی

آی اسپورت - سرانجام ساعاتی پیش باشگاه الاهلی عربستان رسما تائید کرد که با برانکو ایوانکوویچ قطع همکاری کرده است. اتفاقاتی که کاملا عجیب و غیر منتظره بود. بررسی این موضوع که آیا اخراج برانکو بعد از تنها ۵ بازی کار درستی بود یا خیر واینکه اساساً انتخاب تیم الاهلی توسط برانکو درست بود یا غلط،  احتیاج به فاکتورهای زیادی دارد و شاید مسئولان الاهلی و خودِ برانکو بهتر بتوانند نظر دهند.

ولی مسئله ای که شاید بتوان راحت در مورد آن حرف زد و بررسی کرد احتمال بازگشت برانکو به فوتبال ایران است. همواره مربیان خارجی ای که به فوتبال ما آمده اند نشان داده اند که حتی در صورت اخراج و ناکامی تمایل به بازگشت دوباره به فوتبال ایران دارند. مثالهای زیادی هست که این مربیان رفته اند و برگشته اند، چه در رده ملی و چه باشگاهی. بلازوویچ ، برانکو، دنیزلی، استانکو، اسکوچیچ، کرانچار ، لوکا بوناچیچ، تونی اولیویرا ، افشین قطبی و چندین نمونه دیگر.

اینها مربیانی بودند که در دو یا حتی سه دوره مختلف در فوتبال ایران کارکرده اند و نکته جالب اینکه اکثرا در بازگشت مجدد به یک تیم جدید پیوسته اند و یک چالش جدید را تجربه کردند. در واقع با بررسی دقیق تر و ریز بینانه تر متوجه میشویم که مربیان(چه داخلی، چه خارجی) فوتبال را از دریچه حرفه ای و به عنوان یک شغل نگاه میکنند.

گرچه خیلی از آنها به تیمهای قبلی خود علاقه دارند و هواداران آنها را قلبا دوست دارند ولی وقتی پایِ پیشنهاد و کار به میان می آید با عقل خود تصمیم میگیرند و نه قلب خود. مطمئنا برانکو با کارنامه فوق العاده ای که در پرسپولیس از خود به جا گذاشت مورد توجه بسیاری از تیمها و مدیران خواهد بود. از طرفی علاقه برانکو به ایران و فوتبالش بر کسی پوشیده نیست.

البته نکته حائز اهمیت این است که پتانسیل مالی و همچنین اعتبار باشگاه هم برای پذیرش پیشنهاد فوق العاده مهم است و او شاید برای خدشه دار نکردن کارنامه خود در ایران به هر پیشنهادی پاسخ مثبت ندهد. شاید از یکی دو هفته دیگر زنگ خطر برای مربیان تیمهای لیگ که نتیحه دلخواهِ مدیران را نگیرند به صدا در بیاید و بطور یقین برانکو یک آلترناتیو اصلی برای آنها و بخصوص برای تیمهای مدعی خواهد بود. باید دید اگر تیمی از لیگ برتر به او پیشنهاد دهد خواهد پذیرفت یا فعلا تمایل دارد استراحت کند و بیشتر در کنار خانواده و زلاتکو باشد.

۵ ۱  
آی اسپورت
2019-09-17 14:30:00
نظر دهید

۱ نظر
...
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۲۶
تیم تورقوزآباد رو بدین بهش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر