فهرست
مدعیان جزیره در چه پستی بازیکن بخرند؟
مدعیان جزیره در چه پستی بازیکن بخرند؟

مدعیان جزیره در چه پستی بازیکن بخرند؟

آی اسپورت- پس از گذشت 20 هفته از ليگ برتر انگليس وضعيت تيم‌ها در جدول و اينكه براي چه جايگاهي مي‌جنگند تقريباً مشخص شده است. طبق برآوردهاي صورت گرفته، 6 تيم چلسي، ليورپول، تاتنهام، منچسترسيتي، آرسنال و منچستريونايتد شانس قهرماني دارند. جالب اينجاست كه اكثر آنها براي ترميم تيم خود به جذب مدافع نياز دارند كه اين نشان از ضعف آنها در اين منطقه دارد اما اين تيم‌ها براي رسيدن به هدفشان، در نقل و انتقالات زمستاني ژانويه دقيقاً در چه پستي و به چه بازيكناني احتياج دارند؟

 چلسي، دفاع وسط

با صدرنشين مقتدر ليگ برتر شروع مي‌كنيم. با وجود اينكه آنتونيو كونته فرمول پيروزي در ليگ برتر را پيدا كرد و 13 برد متوالي تا پيش از شكست مقابل تاتنهام به دست آورد اما اعلام كرده براي ژانويه برنامه دارد. با توجه به سن و سال گري كيهيل و جان تري (31 و 36) احتمال اينكه آبي‌هاي لندن يك دفاع وسط به تيم خود اضافه كنند وجود دارد. گزارش شده مايكل كين مدافع برنلي به باشگاه چلسي لينك شده است. به جز دفاع وسط، چلسي براي خط حمله هم به يك تمام‌كننده نياز دارد چون درصورت غيبت ديگو كاستا، ميكي باتشوايي نمي‌تواند انتظارات را برآورده كند.

 ليورپول، وينگر

با وجود اينكه يورگن كلوپ ساديو مانه را در ژانويه به دليل حضور در جام ملت‌هاي آفريقا در اختيار ندارد اما به نظر نمي‌رسد دنبال پر كردن جاي خالي‌‌اش آن هم به طور كوتاه‌مدت باشد. راه‌هاي انتقال جو هارت به ليورپول هم طبق اخبار منتشر شده بعيد است عملي شود اما يك بازيكن است كه قرمزهاي مرسي‌سايد به جذب آن اميد دارند. اميل فورسبرگ وينگر لايپزيك به ليورپول نزديك شده و حسن كتينكايا مديربرنامه اين بازيكن در گفت‌وگو با بيلد پيشنهاد تيم‌هاي بزرگ را تأييد كرده است. گفته شده خسه رودريگز هم در ليست خريد يورگن كلوپ است و سرمربي ليورپول به جذب يك وينگر قابل اعتماد نياز دارد.

 تاتنهام، بي‌نياز

صحبت‌هاي مائوريسيو پوچتينو در خصوص نقل و انتقالات زمستاني اين پيام را داشت كه اعتقادي به خريد و فروش در ژانويه ندارد. دليلش هم اين است، اول اينكه نمي‌خواهد هارموني تيمش را بهم بريزد و دوم اينكه مي‌داند باشگاه‌ها در زمستان به بازيكنان خوب خود اجازه خروج نمي‌دهند. برهمين اساس پوچتينو علاقه به جذب مورگان اشنايدرلين را رد كرد. باشگاه كريستال پالاس هم اعلام كرده با فروش ويلفرد زاها مخالف است و اين يعني پرونده تاتنهام در بازار زمستاني را بايد بسته دانست.

 منچسترسيتي، دفاع چپ

خوشحال‌كننده‌ترين خبر ممكن براي پپ گوارديولا در روزهاي سرد زمستان آمدن گابريل ژسوس به منچسترسيتي بود. مهاجم پالميراس كه تابستان با سيتي قرارداد امضا كرده بود، طبق مفاد قراردادش در زمستان به اين تيم اضافه شد و انتظار مي‌رود نه تنها جاي خالي سرخيو آگوئرو را پر كند بلكه با او نيز وارد رقابت شود. ويرجيل فان ديك بازيكن ساوتهمپتون ديگر گزينه موردنظر منچسترسيتي در رسانه‌ها بود كه پپ اين انتقال را در زمستان غيرممكن اعلام كرد. باتوجه به اينكه خود گوارديولا به خريد دفاع چپ قناعت كرده، بعيد است در پست ديگري بازيكن جذب كند. هولگر بداشتوبر به سيتي لينك شده اما كارلو آنچلوتي گفته فقط با خروج قرضي اين بازيكن 27 ساله موافقت خواهد كرد.

 آرسنال، دفاع وسط

آرسن ونگر در همان ابتداي ژانويه آب پاكي را روي دست هواداران آرسنال ريخت و مدعي شد تيمش هيچ برنامه‌اي براي جذب بازيكن در زمستان ندارد. با اين وجود اما در رسانه‌هاي انگليسي عنوان شده توپچي‌ها پس از مصدوميت سانتي كاسورلا براي جذب ميرالم پيانيچ هافبك يوونتوس دسه به كار شده‌اند اما نياز آرسنالي‌ها در اين برهه نه وينگر است و نه مهاجم. ونگر بيش از هر چيز در بازار ژانويه به يك دفاع وسط نياز دارد تا در روزهاي مصدوميت لورن كاسيلني و شكودران مصطفي تيمش ضربه نخورد. با اين حال آنها هنوز گزينه‌اي در اين پست را مد نظر قرار نداده‌اند و اصلاً با توجه به اظهارات ونگر احتمال دارد از كنارش بي‌توجه رد شوند.

 منچستريونايتد، بي‌خيال دفاع وسط؟

دليل نمي‌شود تيمي با خريدهاي ريز و درشت تابستاني و كلي ريخت و پاش، در ژانويه از جذب بازيكن اظهار بي‌نيازي كند. مورينيو در صحبت‌هايش بحث خريد مهاجم يا هافبك را رد كرد چراكه همه آنها از او نمره قبولي را دريافت كردند. عملكرد ضعيف خط دفاعي منچستر در ابتداي فصل بحث خريد ويكتور ليندلوف را از بنفيكا سر زبان‌ها انداخت. بحثي كه تا همين چند هفته پيش ادامه داشت اما ظاهراً نمايش خوب ماركوس روخو و فيل جونز و همچنين وجود اريك بيلي و كريس اسمالينگ باعث شده مورينيو براي تغيير تا تابستان صبر كند. با اين حال تنها بازيكني كه اين روزها از انتقالش به يونايتد صحبت مي‌شود ژوزه فونته است. دفاع وسط 33 ساله ساوتهمپتون پيش از اين براي بازي در تيم ديگري (بخوانيد منچستريونايتد) ابراز تمايل كرده چون مي‌داند با توجه به سن و سالي كه دارد شايد هيچ‌وقت فرصت بازي در يونايتد را پيدا نكند. مشكلي كه سر راه انتقال اين پرتغالي وجود دارد اين است كه 18 ماه از قراردادش با ساوتهمپتون باقي‌ مانده است.

۱    
آی اسپورت
2017-01-09 12:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر