فهرست
استقلال؛ چه‌قدر بازیکن و چه‌قدر دست فکری باز!
استقلال؛ چه‌قدر بازیکن و چه‌قدر دست فکری باز!

استقلال؛ چه‌قدر بازیکن و چه‌قدر دست فکری باز!

آی اسپورت - استقلال برای حضور قدرتمند در لیگ بیستم، در یک دیدار دوستانه توانست با نتیجه 2 بر یک از سد نفت مسجدسلیمان عبور کند تا کادرفنی این تیم درصدد برطرف کردن نقاط ضعف این تیم باشد. در ترکیب اولیه استقلال، حسینی در درون دروازه قرار گرفت که با توجه به حضور رشید مظاهری در جمع آبی پوشان، رقابت این دو برای حضور در ترکیب ثابت تیم دیدنی خواهد بود و بالاخره محمود فکری در این میان تصمیم می گیرد از کدامیک از این دو استفاده کند.

فکری در دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان تیمش را با 4 مدافع به میدان فرستاد که البته به نظر می رسد این خط دفاعی دچار تغییرات زیادی خواهد شد و حتی ممکن است باعث شود فکری روی به تغییر سیستم بیاورد.در بازی دیروز سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند 2 بازیکن استقلال در دفاع میانی بودند. با توجه با جدایی روزبه چشمی از جمع آبی پوشان، مرادمند جای او را در ترکیب اصلی تیم خواهد گرفت. با بازگشت محمد دانشگر و عارف غلامی به میادین، این دو نیز می توانند در ترکیب اصلی بگیرند.

سیداحمد موسوی که فصل خوبی را در گل گهر پشت سر گذاشت، در بازی تدارکاتی امروز در سمت راست جانشین وریا غفوری شده بود که اتفاقا خوب ظاهر شد و موفق شد یک پاس گل به رضاوند بدهد.

درحالیکه وضعیت میلیچ با استقلال تقریبا مشخص شده به‌‌جز او میلاد زکی پور و متین کریم زاده دو گزینه محمود فکری برای حضور در سمت چپ تیم هستند. البته در دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان،  فکری در سمت چپ خط دفاعی شاهین طاهرخانی را در ترکیب قرار داده بود تا میلاد زکی‌پور یک خط جلوتر برود و در خط میانی بازی کند که این ترکیب در نیمه دوم با حضور کریم زاده شکل و شایل بهتری به خود گرفت.

اما فکری  در خط میانی تیمش را با 5 هافبک روانه زمین کرد. مسعود ریگی و فرشید باقری در میانه میدان، رضاوند و شجاعیان جلوتر از این دو و پشت سر سجاد آقایی تنها مهاجم تیم روانه زمین شده بودند. با بازگشت دیاباته و قایدی، بسیار بعید به نظر می رسد که فکری تیمش را با یک مهاجم به زمین بفرستد مگر اینکه او قصد داشته باشد از قایدی در پست جدیدی استفاده کند.

هنوز تکلیف علی کریمی با استقلالی ها نامشخص است و اگر مدیران استقلال موفق به حفظ این بازیکن شوند و از طرفی دیگر، اگر فکری قصد داشته باشد با سیستم 442 تیمش را ارنج کند، تغییرات زیادی در ترکیب دیدار امروز استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان رخ خواهد داد.

از بین مظاهری و حسینی یکی درون دروازه خواهد ایستاد، یزدانی به همراه مرادمند 2 بازیکن دفاع میانی را تشکیل می دهند. از میان موسوی و غفوری یکی در سمت راست بازی می کند و اگر میلیچ در تیم بماند، در سمت چپ به کار گرفته خواهد شد.

ریگی عنصر غیر قابل تغییر استقلال در پست هافبک دفاعی خواهد بود. درصورتی که علی کریمی با آبی ها تمدید کند، در میانه میدان ایفای نقش خواهد کرد و آبی ها بسیار امیدوار خواهند بود او بتواند همچون لیگ نوزدهم برای استقلال در زمین بدرخشد. اگر کریمی در تیم نماند، مهدی مهدی پور می تواند جای او را پر کند.

استقلال برای انتخاب دو وینگر تهاجمیش گزینه های زیادی پیش روی دارد. از بابک مرادی و داریوش شجاعیان گرفته تا فرشید اسماعیلی و آرش رضاوند که از بین این افراد، دو نفر می توانند به عنوان وینگر های چپ و راست استقلال بازی کنند.

تقریبا می توان گفت برای خط حمله دو گزینه غیرقابل تغییر وجود دارد. شیخ دیاباته و مهدی قایدی مهاجمین اصلی تیم خواهند بود که ارسلان مطهری نیز می تواند گره گشای مشکلات فکری در پیکان خط حمله آبی ها باشد. با بهبودی مرتضی تبریزی در نیم فصل دوم، او نیز در دسترس فکری خواهد بود.

به هر حال فکری برای موفقیت در لیگ بیستم عناصر خوبی در دسترس دارد و استقلال می تواند همچون همیشه یکی از مدعیان اصلی کسب قهرمانی در لیگ بیستم باشد.

 

ورزش سه 

  ۱  
آی اسپورت
2020-10-20 12:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۵:۵۰
برو خودتی،یعنی ما احمق هستیم و نمیفهمیم وزیر پرسپولیسی با فراری دادن دشتی و بلبلی ریش ما را زد؟؟؟ تقوی از بریتانیا.با کراوات
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر