فهرست
عشق فوتبال، به قیمت جان
عشق فوتبال، به قیمت جان

عشق فوتبال، به قیمت جان

آی اسپورت - آخرین قربانی فوتبال ایران عماد صفی یاری پسربچه شش ساله‌ای است که گناهش عشق به فوتبال و تیم آبی پایتخت بود و احتمال اینکه این داستان تکرار شود وجود دارد!

این ‌روزها فوتبال ایران هم در بخش سخت‌افزاری و هم در بخش اجتماعی قربانی می‌دهد، آنجا که عماد به دلیل نبود نظارت اصولی بر کار پیمانکار گیت‌های بازرسی استادیوم آزادی که هنوز به درستی راه‌اندازی نشده‌اند، دچار برق گرفتگی و در نهایت مرگ این کودک خردسال می‌شود، و چه آنجا که سحر خدایاری، معروف به دختر آبی به جرم عاشقی برای فوتبال و تیم محبوبش استقلال با برخورد قهری مواجه و فرجام تلخی برای خود و خانواده‌اش رقم می‌زند!

در واحدهای دانشگاهی علم مدیریت در ایران جای خالی درسی چهار واحدی و تخصصی بنام استعفا کاملا محسوس است! مشکل مدیریتی فقط مخصوص فوتبال نیست؛ تاخیر در پروازهای فرودگاهی، کابوس پلاسکو؛ عدم مدیریت بحران در بلایای طبیعی، آتش‌سوزی‌ها در مدارس مناطق محروم و هزاران موردی که در طول شبانه‌روز با آن مواجه‌ایم، انگار مدیران ایرانی فقط راه فرار به جلو و ریاکاری را خوب یاد گرفته‌اند و اصلا و اساسا نمی دانند وقتی فاجعه‌ای مثل مرگ یک انسان به وقوع می‌پیوندد ، حتی دیگر نمی‌شود اسم آن را قصور گذاشت، بلکه باید گفت جنایت صورت گرفته است!

آخرین فینال جام حذفی بین پرسپولیس و داماش گیلان تبدیل شد به یک سیرک مضحک به کارگردانی سعید فتاحی رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران که می‌توانست یک فاجعه بزرگ انسانی را رقم بزند، البته چون کسی کشته نشد پس طبیعتا اتفاق خاصی هم نیافتاد! همان شب رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با یک واکنش احساسی، کاملا نمایشی و در جهت آرام کردن فضای جنجالی آن شب، فتاحی و حیدر بهاروند از مدیران فدراسیون فوتبال را محروم کرد؛ تصمیمی که از جهت حقوقی این بحث را به دنبال خود داشت که آیا اساسا کمیته اخلاق حق ورود به این ماجرا را داشت؟

مشکل از همینجا شروع می‌شود که هیچکس سر جای خود نیست! و به جرات می‌توان گفت مدیران فدراسیون برای اداره فوتبال نه سواد کافی دارند و نه برای اینکار تربیت شده‌اند، ای کاش به جای این همه ریخت و پاش‌های بی‌برنامه‌ای که در مدیریت مالی فوتبال ایران وجود دارد، برنامه‌ای برای آموزش و یادگیری مدیران ارشد فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ایران در جهت اعزام به کشورهای صاحب دانش و تکنولوژی فوتبال به منظور مدیریت بخش‌های سخت‌افزاری و حقوقی و سایر واحدهای مهم صنعت فوتبال صورت گیرد! امیدواریم حادثه تلخ مرگ عماد عزیز و دختر آبی آخرین تسلیت فوتبال ایران باشد؛ و شاید در نهایت تاسف باید گفت این قصه سر دراز دارد!!!

 

۶    
آی اسپورت
2019-09-19 01:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر