فهرست
لیکنز، سومین قربانی نیمکت تراکتورسازی؟
لیکنز، سومین قربانی نیمکت تراکتورسازی؟

لیکنز، سومین قربانی نیمکت تراکتورسازی؟

آی اسپورت - هفته‌های پایانی لیگ برتر فوتبال در حالی برای تراکتورسازی تبریز در حالی سپری شدن است که این تیم عملاً شانس قهرمانی را از دست داده و با توجه به شرایط جدول فقط می‌تواند به کسب سهمیه آسیایی امیدوار باشد. تبریزی‌ها که با سر و صدای زیاد و جذب بازیکنان ملی‌پوش لیگ برتر را آغاز کردند، در ابتدای فصل جان توشاک مربی سرشناس ولزی را با قراردادی سه ساله روی نیمکت نشاندند اما خیلی زود و تنها پس از حدود 90 روز توشاک چمدان به دست فرودگاه تبریز را ترک کرد تا اولین اخراجی تراکتورسازان در این فصل لقب بگیرد.

محمدرضا زنوزی مالک متمول باشگاه تراکتورسازی که با وجود عقد قرارداد سه ساله،‌ به راحتی توشاک را پس از شکست مقابل صنعت نفت آبادان در جام حذفی کنار گذاشت، چند هفته‌ای نیمکت تیمش را به محمد تقوی مربی جوان ایرانی سپرد اما در تعطیلات نیم‌فصل با وجود عملکرد نسبتاً خوب این مربی، بازهم دست به تغییر زد و جرج لیکنز بلژیکی را با قراردادی 2 سال و نیمه به سرمربیگری تیمش منصوب کرد.

لیکنز که در هفته‌های ابتدایی نیم‌فصل دوم نتایج درخشانی با تیمش کسب کرد، در چهار هفته گذشته با تحمل سه شکست و یک تساوی در لبه پرتگاهی قرار گرفته که پیش از او دو قربانی گرفته است. مالک باشگاه تراکتورسازی که با کنار گذاشتن افرادی مانند کنستانت (با وجود قرارداد سه و نیم ساله)، توشاک و تقوی نشان داده‌اند هراسی از کنار گذاشتن کسی ندارد، ظاهراً حالا به پایان همکاری خود با لینکز فکر می‌کند و حتی در این خصوص زمزمه‌هایی درباره جانشین این مربی بلژیکی نیز به گوش می‌رسد.

گفته شده تبریزی‌ها که دو تجربه ناموفق را با مربیان سرشناس اروپایی پشت سر گذاشته‌اند،‌ برای فصل آینده تیم‌شان به دنبال مذاکره با مربیان کارنامه‌دار داخلی هستند و به احتمال فراوان فصل آینده یک مربی ایرانی را روی نیمکت این تیم خواهیم دید. هر چند باشگاه تراکتورسازی در روزهای گذشته با انتشار اطلاعیه مذاکره با مربیان داخلی را رد کرده بود، اما خبرهای غیر رسمی حکایت از آن دارد که علی دایی، مربی برکنار شده سایپا و امیر قلعه‌نویی سرمربی فعلی تیم سپاهان گزینه‌های اصلی هدایت سرخ‌پوشان تبریزی در فصل بعد هستند.

این باشگاه که برنامه‌های فراوانی برای فصل بعد دارد و بازیکنانی بزرگی را در سبد خرید تابستانی خود قرار داده، علاوه بر جذب بازیکنان سرشناس، نیاز به سرمربی‌ای دارد که حداقل چند ماهی روی نیمکت دوام بیاورد. باید دید مسئولان باشگاه تبریزی در پایان فصل چه کسی را جایگزین لیکنز خواهند کرد.

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-05-04 00:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۵۰
تا وقتی این تفکر و مدیریت بر تراکتور حاکمه کسی اینها رو به عنوان مدعی جدی نمیگیره! تراکتور نهایتش تا هفته 25-26 میاد و بعد خودش اوت میشه چون شخصیت قهرمانی نداره! مثل هواداران و مدیرانش!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر