فهرست
تاریخچه ایران و ازبکستان/ ما غولیم!
تاریخچه ایران و ازبکستان/ ما غولیم!

تاریخچه ایران و ازبکستان/ ما غولیم!

آی اسپورت- تیمهای ملی ایران و ازبکستان تا به حال 6 بار برابر هم قرار گرفته اند. تیم ملی 4 بار برده و ازبک ها تنها یک مرتبه پیروز شده اند. از این تعداد بازی، 3 دوئل در تاشکند و زمین ازبک ها بوده که تیم ملی نه گلی خورده و نه دروازه اش باز شده است.

ازبکستان تنها 2 بار موفق به گلزنی برابر ایران شده است؛ گل اول را در جام ملتهای آسیای سال 2007 رحمان رضایی وارد دروازه حسن رودباریان کرد و گل دیگر هم به تور دروازه مهدی رحمتی رسید و آخرین روز ملی او را رقم زد. تعداد گلهای زده ایران اما 8تاست که البته نیمی از آنها در یک بازی وارد دروازه این تیم شده است.

از جمع بازیکنان فعلی تیم ملی جلال حسینی و مهدی ترابی سابقه گلزنی به ازبکستان را دارند و طبق معمول بهترین گلزن مان به ازبک ها علی دایی است با یک هت تریک درخشان.

این دو تیم در مقدماتی جام جهانی دو بار به مصاف هم رفته اند و هر یک با یک گل در زمین دیگری برنده شده است. در 2 پیروزی تیم ملی در زمین ازبک ها، تک گل تعیین کننده بعد از دقیقه 90 وارد دروازه آنها شده است. ازبک ها طی 540 دقیقه بازی برابر ایران تنها 2 گل زده اند و علی دایی تنها در 7 دقیقه توانسته برابر آنها هت تریک کرده و دروازه پاول بوگالو را 3 بار باز کند.

 

 

 

ردیف

تاریخ

محل برگزاری

نوع

نتیجه

گلزنان

1

1998

سوفاچالاسای

بازیهای آسیایی

برد 4 بر صفر

علی موسوی و علی دایی (هت تریک)

2

2007

کوالالامپور

جام ملتهای آسیا

برد 2 بر یک

جلال حسینی و جواد کاظمیان

3

2009

تاشکند

دوستانه

مساوی بدون گل

___

4

2012

تاشکند

مقدماتی جام جهانی

برد یک بر صفر

محمدرضا خلعتبری

5

2012

آزادی

مقدماتی جام جهانی

باخت یک بر صفر

___

6

2015

تاشکند

تاشکند

برد یک بر صفر

مهدی ترابی

۲    
آی اسپورت
2016-10-05 19:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر