فهرست
این ترس را بکش!
این ترس را بکش!

این ترس را بکش!

آی‌اسپپورت- استقلال در یک نمایش کاملاً برتر در اصفهان نهایتاً پیروزی‌اش را با تساوی عوض کرد تا روز رویایی استقلالی‌ها پایانی کاملاً شیرین نداشته باشد. آنها از تیمی که در هفته‌های اول کاملاً ترسو و آشفته بازی می‌کرد به جایی رسیدند که برتری تاکتیکی خود را در اصفهان به سپاهان امیر قلعه‌نویی دیکته می‌کنند؛ مسأله‌ای که آندره‌آ استراماچونی، محبوب‌ترین شخصیت این روزهای دنیای استقلالی‌ها همواره بارها به آن اشاره کرده است؛ پیشرفت تیم و بازیکنان. مسأله‌ای که هیچ اما و اگری در آن نیست و استقلال استراماچونی چنان به راه افتاده که متوقف کردنش سخت به‌نظر می‌رسد اما اگر استقلالی‌ها می‌خواهند این روند رو به رشد به پیروزی نهایی هم منجر شود و سرانجام بعد از چند سال جامی را برای آنها به ارمغان بیاورد باید روی نقاط ضعف خود هم کار کنند.

در واقع بازی برتر و زیبای استقلالی‌ها در برابر سپاهان نباید مانع این شود که آنها روی نقاط تاریک تیم‌شان نور نیندازند و در باد این بازی برتر بخوابند. استقلالی‌ها در بازی برابر سپاهان مانند چند بازی اول خود در دقایق پایانی گل دریافت کردند؛ اتفاقی که در بازی برابر نساجی و پارس‌جنوبی جم هم ممکن بود رخ دهد. در واقع استقلالی‌ها هنوز در فاز دفاعی، تیم منظمی نیستند.

بر خلاف تصور عمومی که با داشتن یک مربی ایتالیایی از مکتب فوتبالی که به کارهای دفاعی مشهور است، تیم استراماچونی یک تیم هجومی است که هرچقدر خوب در زمین توپ را می‌گرداند و به دروازه حریف می‌رساند در دفاع چندان موفق نیست، به‌ویژه وقتی تحت فشار باشد و علاوه بر فشار حریف، فشار روانی هم روی بازی آنها مؤثر باشد.

از دست دادن‌های مکرر توپ و دفع توپ‌های ناشیانه چیزی بود که حد فاصل دقیقه ۸۵ تا ۹۵ بازی روز گذشته به‌وفور از سوی استقلالی‌ها دیده می‌شد و خط دفاعی این تیم در این زمینه نمایش ناامیدکننده‌ای داشت. تیمی که ۷۰ دقیقه تیم برتر میدان بود و با بازی خوب ریگی و کریمی توپ را در میانه میدان به گردش درمی‌آورد در ۱۰ دقیقه‌ای که هم تحت فشار سپاهانی‌ها بود و هم جو روانی رسیدن به صدر و شکست قلعه‌نویی در اصفهان بر آن مستولی بود، نهایتاً ظرف ۱۰ دقیقه آنقدر بد عمل کرد و آنقدر توپ را راحت تقدیم حریف کرد تا یکی از شوت‌ها به تورش دوخته شد.

استراماچونی پیش‌تر گفته بود احساس می‌کند تیمش کمی می‌ترسد و سعی کرده بود این روحیه را در تیم از میان ببرد؛ چیزی که با پیروزی‌های متوالی در هفته‌های گذشته محقق شده اما به‌نظر او باید همچنان روی تیمش به‌ویژه خط دفاعی آن کار کند، بخصوص روی رفتار حرفه‌ای، کنترل روی بازی و اداره کردن آن در دقایق حساس. چیزی که ممکن است در یک لحظه حساس و موقعیت تاریخی یقه استقلالی‌ها را بگیرد و رویای آنها را نقش بر آب کند.

۴    
آی اسپورت
2019-12-02 16:39:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر