فهرست
داستان حسینی و شفر؛ داستان اعتماد و لیاقت
داستان حسینی و شفر؛ داستان اعتماد و لیاقت

داستان حسینی و شفر؛ داستان اعتماد و لیاقت

آی اسپورت – «هواداران امروز یک اسم صدا کردند، فردا یک اسم صدا می‌کنند و من نمی‌توانم برگردم به آنها بگویم کدام بازیکن به زمین برود. دروازه‌بان ما امروز یک پنالتی گل خورد. چه اشتباهی انجام داد؟ از او حمایت کنید و مطمئنم او دروازه‌بان سوم ایران در جام جهانی می‌شود.» این پاسخ وینفرد شفر به سوال یک خبرنگار درباره بازی نکردن سید مهدی رحمتی در دربی 85 بود.

دروازه‌بان آن روز استقلال سید حسین حسینی بود. همین دروازه‌بانی که این روزها رقیب جدی علیرضا بیرانوند و بقیه گلرهای ملی پوش شده است. این روزها سخت می‌شود آخرین گلی را که حسینی در لیگ خورده به یاد آورد. گلی که حسینی در بازی با پرسپولیس از روی نقطه پنالتی خورد آخرین گلی است که او دریافت کرده و از آن به بعد هیچ کدام از مهاجمان پرمدعای لیگ برتر نتوانسته‌اند دروازه او را باز کنند.

ارزش کار حسینی وقتی بیشتر می‌شود که به یاد بیاوریم مدافعانی که جلوتر از او بازی می‌کنند چندان هم مستحکم نیستند و مهاجمان حریف در هر بازی چند بار فرصت گلزنی پیدا می‌کنند. اما آمادگی او و انگیزه بالایش سد راه آن‌ها شده است. این دقیقا نقطه مقابل اتفاقی است که برای دروازه‌بان پرسپولیس می‌افتد. ساختار دفاعی قدرتمند پرسپولیس باعث شده مهاجمان حریف فرصت چندانی برای تهدید دروازه این تیم پیدا نکنند. اما همان معدود دفعاتی که توپ از مدافعان عبور می‌کنند بوی گل در ورزشگاه می‌پیچد. بیرانوند کمی زیادی آسوده خاطر شده و خیالش از بابت مدافعان میانی تیمش راحت است. به همین دلیل خیلی آسان غافلگیر می‌شود. حسینی اما این اطمینان خاطر را ندارد و همیشه حواس جمع و سرپنجه است.

زمان زیادی از روزی که شفر آن وعده را داد نمی‌گذرد. حسینی اما در همین زمان کوتاه خودش را اثبات و نظر کادر فنی تیم ملی را جلب کرده است. حالا دیگر هواداران استقلال هم ترسی از بابت غیبت سید مهدی رحمتی ندارند و دیگر به ندیدن اسم رحمتی در ترکیب استقلال قبل از بازی‌ها عادت کرده‌اند. حسینی قطعا دروازه‌بان خوب و قابلی است اما اگر یکی مثل شفر نبود که بر مبنای لیاقت و آمادگی (و نه لجبازی با یکی دیگر و تنبیه او) به او اعتماد کند امروز به اینجا نمی‌رسید.

۹۲    
آی اسپورت
2017-12-25 13:05:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر