فهرست
بدهی فیفا به باشگاه‌های ایرانی: ۲.۲ میلیون دلار
بدهی فیفا به باشگاه‌های ایرانی: ۲.۲ میلیون دلار

بدهی فیفا به باشگاه‌های ایرانی: ۲.۲ میلیون دلار

آی اسپورت - دعاهایی از سوی مقامات فدراسیون فوتبال کشورمان در خصوص مطالبات این فدراسیون از فیفا مطرح شده است. ادعاهایی که با تناقض نیز همراه بود و ارقامی بین ۷ تا ۱۰ میلیون دلار مطرح می‌شد. با توجه به تحریم‌های بانکی آمریکا، امکان انتقال این مطالبات به حساب فدراسیون فوتبال ایران وجود ندارد و از همین‌رو، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال از بانک مرکزی درخواست ۱۰ میلیون دلار اعتبار کرده است. درخواست فدراسیون فوتبال برای پیگیری فعالیت‌های روزمره، اردوها و دستمزد مارک ویلموتس بوده و برای بازپس دادن این مبلغ نیز پیشنهاد شده پس از آزاد شدن پول‌های ایران از فیفا، مطالبات به خزانه بانک مرکزی بازگردانده شود. هرچند به نظر می‌رسید با این درخواست موافقت نشده و فدراسیون همچنان در تلاش است تا راهی برای رسیدن به این پول پیدا کند.

پیگیری‌ها برای شفافیت مالی و میزان مطالبات ایران نزد فیفا، ابتدا در تماس با مسئولان مرتبط در فدراسیون فوتبال انجام شد. تماس‌هایی که البته اطلاعات دقیق و شفافی را به دنبال نداشت و حتی ادعاهایی مبنی بر طلب ایران از فیفا بابت پاداش‌های جام جهانی نیز مطرح شد. در مکاتبه با فیفا توضیحاتی درباره مسائل مالی فدراسیون فوتبال ایران ارائه شد. همچنین با دستورالعملی که مربوط به حضور بازیکنان در جام جهانی ۲۰۱۸ بود، ارقامی که فیفا باید بابت حضور بازیکنان در جام جهانی ۲۰۱۸ به باشگاه‌ها پرداخت کند، محاسبه و سؤالاتی در این خصوص پرسیده شد. پولی که طبق دستورالعمل فیفا بابت حضور بازیکنان همراه با تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باید به باشگاه‌های ایرانی پرداخت شود، به شرح زیر است: 

استقلال: ۸۴۰ هزار و ۵۱۰ دلار

پرسپولیس: ۶۴۹ هزار و ۴۸۵ دلار

سایپا: ۲۲۹ هزار و ۲۳۰ دلار

ذوب‌آهن: ۲۲۹ هزار و ۲۳۰ دلار

پدیده: ۱۵۲ هزار و ۸۲۰ دلار

سیاه جامگان: ۷۶ هزار و ۴۱۰ دلار

سپاهان: ۷۶ هزار و ۴۱۰ دلار

مجموع مطالبات باشگاه‌های ایرانی از فیفا: ۲ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۹۵ دلار

 

تسنیم 

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-08-18 13:19:00
نظر دهید

۱ نظر
...
يكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۲۸
مگه ادعا نکردین کیسه پول پروپیچ رو از محل درامدش از فیفا گرفته پس چطور هنوز رقم میزنید 840 هزاردلار؟؟؟؟ نکنه اینم مثل پول انتقال مجید حسینی تمومی نداره؟
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر