فهرست
مهاجرانی: نگران نباشید صعود می‌کنیم
مهاجرانی: نگران نباشید صعود می‌کنیم

مهاجرانی: نگران نباشید صعود می‌کنیم

آی اسپورت – واگذاری میزبانی مرحله دوم انتخابی جام‌جهانی به بحرین و مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به کشورهایی مانند عربستان، امارات و هند، موجی از انتقادها را از فدراسیون فوتبال و مسئولان ورزش به‌دنبال داشته است. اخیرا رئیس جدید فدراسیون فوتبال هم این موضوع را مربوط به اهمال‌کاری مدیران گذشته دانسته و خودش را از حاشیه‌های این موضوع کنار کشیده است.

حشمت مهاجرانی درخصوص اینکه AFC بحرین را به‌عنوان میزبان ادامه مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب کرده می‌گوید: «طبیعتا در این انتخاب مسائل پشت‌پرده نقش داشته است. هم‌اکنون دنیا درگیر بیماری کرونا است و بازی‌ها هم بدون تماشاگر برگزار می‌شود، پس قطعا ایران هم توانایی برگزاری بازی‌ها را داشته ولی متأسفانه به ما میزبانی ندادند. متأسفانه سال‌هاست که در AFC یک کرسی قوی نداریم و از این بابت ضرر کرده‌ایم. ما نیاز به یک تیم قوی داریم که در مورد این موضوع با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا مکاتبه کنند و جلسه بگذارند. باید از افراد سرشناسی مثل علی دایی، خداداد عزیزی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی هم استفاده کنیم چون آنها افرادی تأثیرگذار و سرشناس هستند. با حرف زدن چیزی درست نمی‌شود، ما باید دنبال گرفتن حقمان باشیم.»

 

نباید نگران بحرین باشیم

مهاجرانی در قسمت دیگری از حرف‌هایش درخصوص اینکه آیا ایران می‌تواند به جام جهانی صعود کند، تأکید می‌کند: «ما همیشه در قیاس با تیم‌های عربی و شرق آسیا که ثروت هنگفتی دارند، به تماشاگران تکیه کردیم و اتفاقات بزرگی را با آنها رقم زدیم. اگر بازی‌ها در ایران هم برگزار می‌شد از حضور هواداران محروم بودیم و حالا که قرار است در بحرین بازی کنیم، آنها هم نمی‌توانند از هواداران‌شان استفاده کنند. اصلا بحرین در اندازه‌ای نیست که بخواهیم از میزبانی آنها نگران باشیم.»

 

غیرت ایرانی

مهاجرانی با اشاره به اتفاقات بزرگی که تیم ملی در گذشته رقم زده، می‌گوید: «ما در ملبورن، ریاض، دوحه، سئول، توکیو و خیلی جاهای دیگر دست به کارهای بزرگ زدیم و بارها قدرت خودمان را در آسیا نشان دادیم، حالا چرا باید در مورد میزبانی بحرین نگران باشیم؟ آن هم با این توان فنی که در وجود بچه‌ها دیده می‌شود. جدا از تاکتیک‌های فوتبال و مسائل فوتبالی، فاکتوری به نام غیرت و تعصب ایرانی وجود دارد که بازیکنان ایرانی همیشه با این فاکتور دست به کارهای بزرگ زده‌اند.»

 

چالش هماهنگی

سرمربی تیم ملی در جام جهانی 1978آرژانتین با خوش‌بینی خاصی در مورد صعود ایران به جام جهانی حرف می‌زند: «مطمئنا با این تیم به جام‌جهانی صعود خواهیم کرد. ما در هیچ دوره‌ای اینقدر لژیونر موفق نداشته‌ایم و بازیکنانی در تیم‌های اروپایی داریم که می‌توانند تفاوت‌ها را رقم بزنند. فقط مسئله مهم این است که نفرات تیم ملی باید با یکدیگر هماهنگ شوند و انجام بازی دوستانه هم مهم است. بازیکنان مدت‌هاست که کنار هم بازی نکرده‌اند و این می‌تواند یک چالش برای هماهنگی آنها باشد. البته این مشکل قابل حل است و امیدوارم تیم ملی با بهترین شرایط بازی‌ها را ادامه دهد.»

 

شناختی از اسکوچیچ ندارم

مهاجرانی در پاسخ به این پرسش که آیا اسکوچیچ می‌تواند در تیم ملی موفق باشد، می‌گوید: «من شناخت زیادی از این مربی ندارم چون اسکوچیچ یک مربی بین‌المللی نبوده است. او از صنعت‌نفت به تیم ملی آمد و بک‌گراندی ندارد که من بخواهم از حالا قضاوتی در مورد این مربی داشته باشم. البته از دیگران شنیده‌ام که اسکوچیچ مربی خوبی است و من هم از راه دور می‌گویم که او مربی خوبی است. امیدوارم تیم ملی با این مربی به موفقیت برسد.»

 

 

     
آی اسپورت
2021-03-17 19:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر