فهرست
روز سخت «دومینیک» در منطقه امن «پادشاه»
روز سخت «دومینیک» در منطقه امن «پادشاه»

روز سخت «دومینیک» در منطقه امن «پادشاه»

آی اسپورت – نواک جوکوویچ و دومینیک تیم، از چارچوب فینال گرنداسلم اوپن استرالیا در سال ۲۰۲۰، مقابل هم قرار خواهند گرفت. «پادشاه نواک جوکوویچ» در هر ۷ فینالی که در اوپن استرالیا حضور داشته برنده شده است، او حالا ۱۲ مسابقه است پیاپی است که نباخته است و اگر در بازی امروز فینال گرند‌اسلم اوپن استرالیا هم برنده شود علاوه بر کسب قهرمانی، رتبه یک رده‌بندی جهانی تنیس را نیز مجدداً از آن خود خواهد کرد. با این آمار خیره‌کننده، کمتر کسی به «دومینیک تیم» حریف امروز جوکوویچ در فینال استرالیا شانسی برای برنده شدن و گرفتن جام از مرد آهنی صربستانی می‌دهند، اما دومینیک، تنیس‌باز استرالیایی در چند وقت اخیر پیشرفتی چشمگیر داشته است.

در نبرد‌های رو در روی این دو تنیس‌باز، جوکوویچ ۶-۴ از تیم جلو است، اما نکته قابل توجه این است که دومینیک تیم ۴ مسابقه از پنج رویارویی اخیر با نوله را برده است. البته سه تا از این برد‌ها روی زمین دلخواه او یعنی زمین خاک رس بوده، اما در زمین سخت هم توانست در ماه نوامبر در حالی که از جوکوویچ عقب افتاده بود، به بازی برگردد و برنده شود.

مصمم به قهرمانی

جوکوویچ خودش قبول دارد که حریف ۲۶ ساله و منعطفش در بازی امروز، طی ۱۲ ماه گذشته سبک بازی خود را تغییر داده تا بتواند در همه زمین‌ها در سطح بالا رقابت کند و می‌داند که تیم فقط به کمی زمان نیاز دارد تا به قهرمانی در یک گرند‌اسلم برسد و شاید همین امروز، زمان آن باشد! جوکوویچ در این مورد گفت: «به نظرم او دیگر جزو نسل بعدی نیست. سال‌هاست که در این سطح بازی می‌کند و حالا جایگاه خود را بین ۵ نفر یا ۱۰ نفر برتر تنیس دنیا تثبیت کرده است. الان فقط موضوع به یک بازی در اینجا یا جای دیگر مربوط می‌شود که بتواند جام قهرمانی یک گرند‌اسلم را برای او به همراه داشته باشد و آن موقع او می‌تواند خودش را بین ۳ نفر برتر جهان هم ببیند.»

اما با وجود این تعریف و تمجید‌های همیشگی، جوکوویچ ۳۲ ساله برای قهرمانی در گرند‌اسلم استرالیا و افزودن برگ دیگری به دفتر پرافتخارش در ملبورن پارک، کاملاً مصمم است. او با یک روز استراحت بیشتر پا به این مسابقه می‌گذارد چراکه راجر فدرر را که مصدوم هم بود روز پنج‌شنبه شکست داد و به فینال رسید در حالی که دومینیک تیم جمعه بازی نیمه‌نهایی خود را انجام داد.

روند رؤیایی

نوله، مرد شماره دو تنیس جهان، از یک ماه پیش که به استرالیا آمده روندی فوق العاده داشته است. او در شش مسابقه انفرادی در ATP کاپ که در همین استرالیا برگزار شد بدون شکست ماند و صربستان را هم به قهرمانی در اولین دوره این رقابت‌ها رساند و بعد با آمادگی و روحیه بالا پا به رقابت‌های اوپن استرالیا گذاشت: «بله، واقعاً از نوع بازی و روحیه‌ای که دارم راضی هستم. به نظرم بازی‌های ATP کاپ خیلی خوب برایم پیش رفت، با وجودی که چندین ساعت را درون زمین گذراندم چه برای رقابت‌های انفرادی و چه بابت مسابقات فردی.»

برنده ۱۶ گرند‌اسلم تنیس جهان همچنین گفت: «مسلماً از آن رقابت‌ها انرژی مثبت گرفتم. فقط تا اینجا یک ست را از دست داده‌ام و با این روند به فینال رسیده‌ام. امیدوارم بتوانم در فینال امروز هم مثل همیشه که در فینال‌های اوپن استرالیا قوی ظاهر شده‌ام، نمایش خوبی داشته باشم»

آشنا به فینال

دومینیک تیم، که در راه رسیدن به فینال امروز چهار نفر از تنیس‌باز‌های دارای بخت قهرمانی از جمله رافائل نادال را شکست داد، با فینال‌های گرند‌اسلم‌ها ناآشنا نیست چراکه دو بار پیش از این در فینال رولان گروس (اوپن فرانسه) حضور داشته است، اما این اولین بار است که در گرند‌اسلمی به جز اوپن فرانسه اینچنین می‌درخشد.

او جوکوویچ را با لقب «پادشاه استرالیا» خطاب و تأکید کرد موفقیت‌های اخیری که در بازی‌های رو در رو مقابل جوکوویچ داشته نمی‌تواند در بازی امروز و تورنمنتی که کاملاً ایده‌آل جوکوویچ است، به او کمکی کند: «درست است. فکر می‌کنم در بازی‌های اخیرمان من بیشتر برنده بوده‌ام، اما این نمی‌تواند خیلی به حساب بیاید. اینجا (استرالیا) قطعاً منطقه امن جوکوویچ است و این را در همه سال‌های گذشته نشان داده است. او همیشه بهترین عملکردش را در استرالیا ارائه داده است. بنابراین انتظار دارم که امروز هم با چنین عملکردی رو به رو شوم. همه کاری که می‌توانم انجام دهم این است که نهایت توانم رابگذارم و خوب بازی کنم و البته نگاهی هم به آخرین مسابقه‌ای که با هم داشته‌ایم بیندازم و سعی کنم موارد خوب آن بازی را تکرار کنم.» 

 

 

۱    
آی اسپورت
2020-02-02 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر