فهرست
مشکل بزرگ اینتر/ کوندوگبیا قربانی رژیم دی بوئر در سن‌سیرو
مشکل بزرگ اینتر/ کوندوگبیا قربانی رژیم دی بوئر در سن‌سیرو

مشکل بزرگ اینتر/ کوندوگبیا قربانی رژیم دی بوئر در سن‌سیرو

آی‌اسپورت - دو هفته‌یِ پیش در بررسی شانس اینتر برای پیروزی در "دربیِ ایتالیا" بسیار بدبین بودیم. یکی از مهمترین دلایل این بدبینی شکست مفتضحانه در یوروپا لیگ مقابل هاپول بر شوا بود. اما دو هفته پس از شکست دادن بانوی پیر در سن سیرو و در آستانه‌یِ جدال با رم، نباید یک شکست دیگر در یوروپا لیگ، این بار مقابل اسپارتا پراگ را خیلی جدی گرفت، چون فرانک دی بوئر در این بازی هفت‌ تا از بازیکنان اصلیش را روی نیمکت قرار داده بود. این شکست مدرکی بود بر این که یا تیم دوم اینتر خیلی ضعیف است، نکته‌ای که مقام چهارمی روبرتو مانچینی در فصل پیش را به یک معجزه شبیه می‌کند، یا اینکه نراتزوی هم مثل دیگر تیم‌های ایتالیایی در سال‌های اخیر یوروپا لیگ را جدی نمی‌گیرد.

اینکه تمرکز اینتر روی لیگ و کسب سهیمه‌یِ چمپیونز لیگ برای سال آینده باشد قابل درک است. اما حیف که اینتر برای یوروپا لیگ به قدر کافی انرژی نمی‌گذارد. به هر حال جام یوفا در دهه‌یِ 90 با چهار فینال و سه قهرمانی خاطرات خیلی خوبی برای هواداران نراتزوی به جای گذاشت.

اما اصولا بازیکنانی که در یوروپا لیگ برای اینتر به زمین می‌روند نباید تمام تلاششان را برای جلب نظر دی بوئر، مربی‌ای که نشان داده اهل دست زدن به تجربیات جدید است، کنند؟

یکی از بهترین اتفاقات اینترِ دی بوئر کنار گذاشته شدن یوتو ناگاتومو از ترکیب اصلی است. مدافع ژاپنی در اولین بازی فصل، تنها یک ماه پیش، مقابل کیوو از اول به زمین رفت، اما حالا جای خودش را به دو جوان به نام‌های سنا میانگ و لوریس زونتا داده. اما ناگاتومو تنها بازیکن نامداری نیست که در آستانه‌یِ کنار گذاشته شدن کامل از سوی دی بوئر قرار دارد. بعد از پیوستن ژائو ماریو و اور بانگا در تابستان و همچنین رشد زیاد آسان نوکوری، جفری کوندوگبیا دیگر بازیکنی است که با این خطر مواجه شده است.

هافبک فرانسوی اینتر این هفته بیشتر سر تیترها را به خودش اختصاص داده بود. کوندوگبیا در جریان تساوی 1-1 مقابل بولونیا در دقیقه‌یِ 27 تعویض شد و بعد از بازی هم مورد انتقاد زیادی از سوی مربیش قرار گرفت، تا حدی که به نظر می‌رسد اینتر در ژانویه دست به فروشش بزند.

با اینکه کوندوگبیا در تمرینات پیش فصل آماده نشان داد، اما نمایشش در زمین ثابت کرده که پیشرفتش در اواخر فصل پیش چیزی بیش از یک اتفاق مقطعی نبوده است. کوندوگبیا که نه سرعت لازم برای هافبک دفاعی بودن و نه خلاقیت لازم برای هافبک بازیساز بودن را دارد، به هیچ وجه بدل به پاتریک ویرای جدید نشد. نمایش نوکوری و تاثیر مثبتی که در بازی مقابل بولونیا داشت این حس را بیش از پیش تقویت کرد. بولونیا عملا بعد از ورود نوکوری در یک ساعت بازی موقعیت گل خاصی نداشت، درست در نقطه‌یِ مقابل پاس رو به عقبی که کوندوگبیا داد و منجر به گل ماتیا دسترو شد.

هنوز خیلی زود است از نوکوری به عنوان منجی اینتر نام ببریم. اما از منظر کوندوگبیا، که دیدیه دشان هم مدت‌ها پیش از تیم ملی کنارش گذاشته، خیلی نگران کننده است که تاثیر این هافبک 19 ساله در یک ساعت خیلی بیشتر از تاثیر او در هفته‌ها بوده است.

در بازی امشب مقابل رم، تیمی که خط میانیش لانه‌یِ افعی‌هایی مثل راجا ناینگولان، کوین استروتمن و دیگو پروتی است، برای محافظت از خط دفاعی، اینتر به یک هافبک میانی دیگر که تکل بزند نیاز دارد. برای حضور در این پست نوکوری نشان داده لیاقت بیشتری از کوندوگبیا دارد.

جدا از رفع مصدومیت ماریو، خبر خوب دیگر برای نراتزوری در بازی امشب ضعفِ خط دفاعی رم، با حضور ژوان ژزوس – محصول اینتر – است، خط دفاعی‌ای که سه گل از پورتو و سه گل از تورینو خورده است. با اینکه این رویارویی در فصول اخیر بیشتر به سود رم بوده، اما لوچانو اسپالتی در حال حاضر هنوز به تعادل لازم در تیمش نرسیده و جشن تولد فرانچسکو توتی هم مشکل دیگری به مشکلات او اضافه کرده است.

از منظری البته خود "ایل کاپیتانو" تقصیری در این داستان ندارد. نکته‌یِ نگران کننده وابستگی رم به اوست، اتفاقی که از فصل پیش تا امروز جریان داشته است. برای همین پیروزی اینتر در بازی امشب به هیچ وجه دور از ذهن نیست. حتی تساوی هفته‌یِ پیش مقابل بولونیا هم وجوه مثبتی برایشان داشت و نشان داد نراتزوری در راه درست پیش می‌رود. فرصت رسیدن به رده‌یِ سوم، با پیروزی احتمالی مقابل رم، می‌تواند نقطه‌یِ خوبی برای شروعی تازه باشد.

 

۶    
آی اسپورت
2016-10-02 13:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر