فهرست
ژاپن ۲-۱ کلمبیا؛ دومین پیروزی آسیا
ژاپن ۲-۱ کلمبیا؛ دومین پیروزی آسیا

ژاپن ۲-۱ کلمبیا؛ دومین پیروزی آسیا

آی اسپورت - تیم‌های کلمبیا و ژاپن از نخستین بازی گروه هشتم رقابت‌های جام جهانی در ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف یکدیگر رفتند که تیم ژاپن با نتیجه ۱-۲ مقابل حریف ده نفره پیروز شد.

کلمبیا

اوسپینا، اریاس، داوینسون، موریلو، موخیکا، سانچز، لرما، کوادرادو، کوئینترو، ایزکیردو و فالکائو

ژاپن

کاواشیما، ساکای، یوشیدا، شوجی، ناگاتومو، هاسبه، شیباساکی، هاراگوچی، کاگاوا، اینویی، اوساکا

 گزارش 

دقیقه ۶: تیم ژاپن در همان ابتدای کار دفاع کلمبیا را بهم ریخت و پس از خطای هند بازیکن این تیم صاحب ضربه پنالتی شد. داور کارلوس سانچز را به خطار خطای هند که مانع از ورود توپ به درون دروازه شد اخراج کرد. شینجی کاگاوا تواسنت پنالتی را گل کند تا ژاپن خیلی زود پیش بیفتد. 

دقیقه ۳۰: سرممربی کلمبیا مجبور به تعویض زودهنگام شد و باریوس را به جای کوادرادو به بازی آورد. 

دقیقه ۳۹: تیم کلمبیا با شوت محکم زمینی کینترو روی ضربه آزاد موفق شد دروازه ژاپن را باز کند تا بازی مساوی شود. 

دقیقه ۵۷: ژاپن که نیمه دوم را خوب شروع کرده بود روی اشتباه داوینسون سانچز صاحب فرصت خوبی شد اما اوسپینا به خوبی ضربه اینوی را دور کرد. 

دقیقه ۶۰: ژاپن بار دیگر تا آستانه گلزنی پیش رفت اما ضربه سر یوشیدا با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه ۷۳: اوساکو با ضربه سر روی کرنر ارسالی هوندا موفق شد دروازه کلمبیا را باز کند. 

 

۲ ۶  
آی اسپورت
2018-06-19 19:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
reza
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۴۵
من یه چیزی رو تو این بازی درست متوجه نشدم. پارسال تو بازی پرسپولیس با استقلال که پرسپولیس بازی رو با پنالتی علیپور برد، روزبه چشمی علیپور رو که تو موقعیت تک به تک بود زد و داور فقط یک کارت زرد به چشمی داد و اخراجش نکرد. بعد از باری کمیته داوران گفت که تصمیم داور درست بوده و چون پنالتی یک موقعیت صد در صد گله طبق قوانین جدید نیازی به اخراج نیست و کارت زرد به چشمی درست بوده.این حرفی بود که اون روز داورها میزدن:
"قانون جدیدی اخیراً تصویب شده که براساس آن اگر موقعیت صددرصد با خطایی از بین برود که منجر به پنالتی شود چون خود پنالتی یک موقعیت صددرصد است دیگر نیازی نیست به مدافع کارت قرمز داده شود."
اما تو بازی کلمبیا با ژاپن بازیکن کلمبیا توپ رو با دست زد و داور علاوه بر اعلام پنالتی بازیکن رو اخراج کرد. پس طبق نظر کمیته داوران نباید بازیکن کلمبیا اخراج میشد. یا شایدم اون حرفهایی که فردوسی پور و داورها اون روز میزدن برای ماست مالی کردن قضیه بوده و چشمی باید اخراج میشد
محمد
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۰
ژاپن بهترین بازی را به نمایش گذاشت. مالک مطلق توپ و زمین بود. با حملات دقایق ابتدایی و شجاعتش باعث ده نفره شدن حریف شد. بعد از برد هم مثل آدمهای بزرگ خوشحالی کردند و زمین را ترک کردند. نه مربی تو هوا پرت کردند نه نعره زدند و وحشیانه به سمت دوربین ها حمله ور شدند. آرزوهای بزرگ در سر دارند... یادمون باشه تیم مقابل کلمبیا بود که آقای گل جام جهانی قبل بازیکن ذخیره اش بود و برای اولین بار در تاریخ جام جهانی یه تیم آسیایی یه تیم از آمریکای جنوبی را شکست میده... بزرگ فکر کنیم و انسان باشیم. تا ژاپن شدن خیییییلی فاصله داریم.
Mn
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۳
بهترین تیم آسیایی تاکنون ژاپن بوده واقعا خوب بازی میکنن
AVA-86
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۱۶
اگه دوستان کیروشی پور ناراحت نمی شن باید بگم با اختلاف ژاپن بهترین تیم آسیاست. باتوجه به بازیهایی که نمایندگان آسیا تااینجا انجام دادند. ژاپن تیم اول و استرالیا تیم دوم هست. (از بازی خوب استرالیا جلوی فرانسه نباید گذشت) و البته ایران تیم سوم. خداروشکر ژاپن آبروی آسیا رو برای برخی از رسانه های جوگیر این چند روزه معنا کرد. ژاپنی ها از همون اول برای برد پا به زمین گذاشتند نه اتوبوس چیدن نه با نهایت خشونت و قدرت بازیکنهای کلمبیا رو قلع و قمع کردند و البته بعد از این برد جشن ملی هم اعلام نکردند. . اگر نبود حضور دیوید اوسپینا توی دروازه کلمبیا قطعا ژاپن خیلی زودتر به گل برتری می رسید اما حتی اوسپینا هم نتونست جلوشون بگیره.
serezo
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۴۳
یوشیدا تا دقایق اخر 82پاس صحیح داشت بیشتر کل پاسهای سالم تیم ملی ایران در یک نیمه!
آرش
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۲۲
در پاسخ به reza:
نه دوست عزیز. طبق قانون جدید فیفا، خطاهایی که قبلا منجر به جریمه پنالتی و اخراج میشدن، دسته بندی شدن و بعضی از خطاها در قانون جدید مشمول جریمه پنالتی و اخراج میشن و بعضی دیگه فقط جریمه پنالتی و کارت زرد رو به همراه دارن. دسته بندی خطاها هم بر اساس نوع خطا هست و خطایی مثل هند و گرفتن، جزء خطاهایی هست که هم پنالتی و هم اخراج داره. اما خطاهایی که مدافع شانس بازی با توپ رو داره و در واقع برای زدن توپ تلاش میکنه، فقط جریمه پنالتی و کارت زرد رو به همراه داره. خطای چشمی روی علیپور هم در شرایطی بود که مدافع شانس زدن توپ رو داشت و به خاطر بی احتیاطی مهاجم رو متوقف کرده بود و برای همین هم پنالتی و کارت زرد صحیح بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر