فهرست
پانورامایی از مشکلات مارسیال در من یونایتدِ مورینیو
پانورامایی از مشکلات مارسیال در من یونایتدِ مورینیو

پانورامایی از مشکلات مارسیال در من یونایتدِ مورینیو

آی اسپورت- در 14 ماه گذشته آنتونی مارسیال با تغییر زندگی مواجه شده است. در سفری از استعداد جوان موناکو به پسر ثروتمند منچستریونایتد تبدیل شده است و همه اش به لطف عملکردهای فوق العاده ای بوده که تا به حال داشته است.

سال گذشته همین موقع او یکی از امیدهای یونایتد به حساب می آمد و در 4 بازی اولش برای این تیم 4 گل زده بود. این موضوع باعث شده بود باشگاه از این که 58 میلیون پوند برای او پرداخته خوشحال باشد. رقم ترانسفر بالا فشار زیادی نتوانسته بود روی او بیاورد و خیلی زود ستاره جوان به یکی از گلزنان تیم فان گال تبدیل شده بود.

انقدر خوب بود که به تیم ملی فرانسه هم دعوت شد. اما عملکرد فوق العاده اش در بازی با آلمان در ماه نوامبر خیلی زود زیر سایه حملات تروریستی پاریس محو شد و این برای یک بازیکن 19 ساله خیلی بد بود.

از آن زمان و وقتی به منچستر برگشت اوضاع برایش تغییر کرد. نه تنها در تیم فان گال فرصت های کمتری به او می رسید، بلکه زندگی شخصی اش هم با مشکلاتی رو به رو شد. سامانتا، نامزدش، در اینستاگرام عکسی گذاشت و به اشتباه اولدترافورد را امارات معرفی کرد. این خبر در سراسر دنیا پیچید. اما تولد 20 سالگی مارسیال را با کیک اولدترافورد جشن گرفت تا جبران اشتباهش را کرده باشد. این موضوع هم در دنیا پخش شد.

فصل اول او در منچستر پستی و بلندی های زیادی داشت. او در جام حذفی خوب نبود، اما با این که تیمش قهرمان شد، به خاطر نرسیدن به لیگ قهرمانان اوضاع برایشان خوب پیش نمی رفت. مارسیال اما با 17 گل زده در 48 بازی تبدیل به بهترین گلزن تیم شد. دوباره در یورو 2016 دشان او را به تیم ملی فرانسه برد. اما دوباره ناکامی و دلیلش هم شکست فرانسه مقابل پرتغال در فینال یورو.

از آن زمان به بعد انگار همه چیز برایش تمام شد. نه تنها مارسیال نتوانس عملکرد فصل اولش در یونایتد را تکرار کند، بلکه جدایی اش از نامزدش باعث شد زندگی شخصی اش در رسانه ها مطرح تر از مارموریت فوتبالی حرفه ای اش شود. بعد از آن نامزدش مصاحبه ای کرد که باز هم برای مارسیال خیلی بد شد. او گفت که شنیده بوده یونایتد باشگاهی خانوادگی است، اما چون فوتبالیست ها در انگلیس مانند پادشاه زندگی می کنند، این باشگاه باعث جدایی آن ها شد.

یونایتد سعی کرد با بازی دادن به این بازیکن ذهنش را تغییر دهد و دوباره او را به سمت نکات مثبت بکشاند که این طور هم نشد و او هرگز نتوانست بازیکن فصل اول شود. عملکرد او به اندازه ای بد بود که حالا تبدیل به دغدغه سران یونایتد شده است.

مارسیال این فصل را با پوشیدن لباس شماره 11 به جای شماره 9 سابقش شروع کرد. با آمدن زلاتان اوضاع برای مارسیال در ترکیب اصلی تیم مورینیو بدتر شد و جا برایش تنگ شد. او در دربی منچستر هم نتوانست خودش را به مورینیو ثابت کند و باز هم اوضاع بدتر شد. در بازی با واتفورد او دچار مصدومیت ساق پا شد و این یعنی ادامه داشتن بدبیاری ها. بعد از بازگشت از مصدومیت او باز هم نتوانست به دوران اوج بازگردد. در بازی با استوک اما او به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و توانست برای تیمش گل تساوی بخش را بزند. این موضوع باعث شد تا دوباره امید زیادی بین هواداران و اعضای کادر فنی درباره او زنده شود. مخصوصا که یونایتد در ادامه مسیر با بحران هایی رو به رو است وباید به ترتیب در بازی های پیش رو به مصاف لیورپول، فنرباغچه، چلسی و منچسترسیتی برود.

هر دلیلی که داشته باشد که مارسیال در این مدت کوتاه انقدر افت کرده، منچستر حداقل به خاطر هزینه هنگفتی که برای جذیش کرده باید دوباره او را بسازد و برای مسابقات آماده اش کند. بعد از یک سال بالا و پایین، هم درون و هم بیرون از زمین مسابقه، خود مارسیال هم باید تلاش کند تا دوباره تبدیل به پسر شماره یک یونایتد شود و جایگاهش را در ترکیب اصلی این تیم به دست آورد.

۶    
آی اسپورت
2016-10-12 14:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر