فهرست
برکناری فرهاد دوباره وتو می‌شود؟
برکناری فرهاد دوباره وتو می‌شود؟

برکناری فرهاد دوباره وتو می‌شود؟

آی اسپورت - درباره تیم ملی فوتبال امید ایران روز گذشته به تفصیل نوشتیم و اوضاع و احوال این تیم را به‌طور کامل شرح دادیم؛ از پوست موزی که زیر پای مجیدی برای ادامه کار در تیم امید قرار دارد تا قهر و آشتی‌های حمید استیلی در این تیم برای همکاری به‌عنوان مدیر تیم. درخصوص ناامیدی از نمایش این تیم در ازبکستان نوشتیم و مصائب احتمالی و نتایج و عواقب تلخی که پیش‌روی این تیم هست، گوشزد کرده و اتفاقات و تغییرات بعدی را طبق پیش‌بینی‌ها به رشته تحریر درآوردیم. با این حال، طبق اطلاعات جدید ما، گویا موضوع به همین‌جا ختم نشده و به نظر می‌رسد در روزهای آینده اتفاقات جدید و عجیبی با محوریت تیم امید در فدراسیون فوتبال خواهد افتاد؛ با این توضیح که اتفاقاتی نیز در گذشته رخ داده که رسانه‌ای نشده است!

تصمیمی که وتو شد

هجمه‌ها بعد از شکست مفتضحانه مقابل ازبکستان روی تیم امید شدت گرفته و انتقادات نسبت به عملکرد این تیم و کادرفنی آن افزایش پیدا کرده است. این تیم هیچ نمایش دل‌انگیزی ارائه نکرده و به نظر نمی‌رسد روزهای روشنی پیش‌رویش باشد. هرچه هست، به نظر نمی‌رسد تیم امید با مجیدی عاقبت خوشی در پیش داشته باشد.

روز گذشته با اعضای کمیته فنی صحبت کردبم و تمامی آنها روی این موضوع صحه گذاشتند و اعلام کردند به طرق مختلفی به دنبال برکناری مجیدی در فاصله حدود 3 ماه تا رقابت‌های مقدماتی المپیک 2020 توکیو هستند. حتی چند نفری از آنها که دلخورتر از بقیه به نظر می‌رسیدند، موضوعی را اعلام کردند که هنوز بعد از یک ماه رسانه‌ای نشده است؛ یک ماه پیش در جلسه کمیته فنی و توسعه اعضا رای به کنار گذاشتن مجیدی دادند، اما ظاهرا مدیران فدراسیون بدون توجه به این درخواست، این رای را وتو کرده و مجیدی را روی نیمکت تیم امید حفظ کردند! این تصمیم، دلخوری و ناراحتی و قهر چند هفته‌ای حمید استیلی را در پی داشت، اما در ادامه و به اسم منافع ملی و به خاطر بر هم نخوردن انسجام ملی، مدیر تیم امید تصمیم به بازگشت گرفت و قبول کرد دوباره این تیم را همراهی کند، با این حال این روزها او نیز جزء منتقدان چراغ‌خاموش مجیدی است.

دومین برکناری هم وتو می‌شود؟

از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد که کمیته فنی و توسعه با حضور استیلی، شیعی، ساکت، ماجدی، محصص و محمدی، قرار است به‌زودی جلسه دیگری را با محوریت اتفاقات و حواشی تیم امید برگزار کنند و به احتمال زیاد یک‌بار دیگر اخراج مجیدی از هدایت امیدها خروجی این جلسه مثل بار قبل خواهد بود، با این حال نکته قابل‌توجه آنجاست که آیا باز هم یک‌بار دیگر تصمیم‌گیران اصلی فدراسیون این تصمیم مهم را وتو خواهند کرد یا خیر؛ تصمیمی که شاید این‌بار ترکیب کمیته فنی را بر هم زده و باعث جدایی اعضای آن شود. اعضای کمیته فنی پیش از این هم به دلیل بی‌توجهی به نظرات‌شان ناراضی بودند و باید منتظر ماند تا مشخص شود دومین تصمیم برای برکناری مجیدی به کجا می‌انجامد! دیروز هم نوشتیم که فدراسیون فعلا به هزینه‌های اخراج مجیدی فکر می‌کند، اما گویا ابدا به این موضوع فکر نمی‌شود که هزینه‌های نتایج ضعیف و تاسف‌آور در تایلند در رقابت‌های مقدماتی المپیک برای این تیم به‌مراتب بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌شود و چه‌بسا شکست‌های پرگل مقابل قدرت‌های برتر آسیا عواقب وحشتناکی برای فوتبال ایران داشته باشد.

وقتی مجیدی راست نگفت

فرهاد مجیدی در تازه‌ترین مصاحبه‌اش در پاسخ به این سوال که «امید نمازی، جهت دستیاری به تیم امید اضافه شد و آیا این انتخاب شما بوده»، گفت: «من با وجود مخالفت‌های غیرمنطقی و غیرحرفه‌ای بعضی از اعضای کمیته فنی و اطرافیان، شرایط فدراسیون را درک کردم و خودم با آقای نمازی مذاکره کردم و از ایشان خواستم در راه المپیک در کنار ما باشد.» در این خصوص از منابع موثق پیگیری کردیم و اظهارات سرمربی تیم امید تایید نشد، چراکه ظاهرا نمازی برای پیوستن به اردوی امیدها صفر تا صد با محصص مذاکره کرده و ابدا تا زمان حضور این مربی در اردوی تاشکند، اثر و خبری از مجیدی برای مذاکره و حتی حال و احوال با نمازی نبود و این ‌دو نفر زمانی اولین دیدار و صحبت‌ها را با هم داشتند که نمازی به اردوی خارجی تیم امید در ازبکستان پیوست. البته باید به این مساله نیز اشاره کرد که برخورد صمیمی و خوبی بین آنها در جریان این اردو شکل گرفت.

برخی بر این باورند که مجیدی درآخرین مصاحبه‌اش این‌طور القا کرده که خودش این مربی را آورده تا نمازی را سمت خود بکشاند و درنهایت باعث حذف یکی از منتقدانش شود، کسی که بیش از نمازی شانس سرمربیگری تیم امید درصورت برکناری مجیدی را دارد! نکته پایانی اینکه درحال حاضر هیچ‌کس مسئولیت انتخاب فرهاد مجیدی را قبول نکرده و خیلی‌ها در فدراسیون و حتی کمیته فنی می‌گویند او را انتخاب نکرده‌اند و حتی به یاد دارید که کمیته ملی المپیک نیز در ابتدا این انتخاب را تایید نکرد. حال باید صبر کرد و دید فدراسیون فوتبال همچنان به حمایت‌های یکجانبه از کادر فعلی ادامه خواهد داد یا اینکه درنهایت تصمیم‌گیری به کمیته فنی واگذار خواهد شد.

 

فرهیختگان 

۲    
آی اسپورت
2019-09-15 11:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر