فهرست
 یک لیگ سرشار از ابهام
 یک لیگ سرشار از ابهام

 یک لیگ سرشار از ابهام

آی‌اسپورت-  ۵۰ روز مانده به شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور، اوضاع لیگ و شمار قابل توجهی از تیم‌های آن مبهم‌تر از آن است که اجازه بدهد یک لیگ سازمان‌یافته مثبت را در ذهن خود تجسم کنید.
سرمربی فصل بعد نساجی هنوز به‌طور رسمی معرفی نشده و عبدا... ویسی اصلا نمی‌داند که مدیران شاهین شهرداری بوشهر باز هم تیمداری می‌کنند یا خیر. استقلال تهران و تراکتورسازی هنوز سرمربیان خود را نمی‌شناسند و گل‌گهر هرچند همچنان به وینکو بگوویچ تکیه دارد اما معلوم نیست که سازمان لیگ این باشگاه تازه صعودکرده به لیگ برتر را استاندارد بشمرد و شکی از این دست البته به شاهین بوشهر هم وارد است. 

ذوب‌آهن و سپاهان منصوریان و قلعه‌نویی را حفظ کرده‌اند اما «پرسپولیس قهرمان» همچنان درگیر بحث‌های برانکو و حقوق معوقه وی است و فولاد در شرایطی به نکونام روی آورده که فرصت وی برای بازسازی نسبی این تیم ناکافی به‌نظر می‌رسد. صنعت نفت سرمربی موفق پرتغالی‌اش را از دست داده و پارس‌جنوبی‌جم نیز در حال عادت کردن به کوچ مهدی تارتار است و اگر حال پیکان را بپرسید باید گفت نمی‌داند یازدهم شدن با هدایت حسین فرکی را موفقیت بینگارد یا ناکامی، سایپا هم در شرایطی ابراهیم صادقی را حفظ کرده که وی در هفته‌های آخر لیگ قبلی رهاوردی جز شکست برای این باشگاه نداشت.

بحث‌های فنی تنها دغدغه ۱۶ باشگاه حاضر در لیگ نیست و بدهکاری‌های کلان اکثر آنها تیم‌هایی را وارد کارزار تازه کرده که هر روز ممکن است روز حسابرسی و کم‌آوردن و حتی ورشکستگی‌شان باشد. اقلام متفاوت و ارقام نجومی بدهی‌های پرسپولیس را در متن مصاحبه اخیر ایرج عرب بجویید و برای اینکه مطمئن شوید وضع استقلالی‌ها بهتر نیست، به تکذیبیه‌های دائمی‌شان درباره مساله شکایت پروپژیچ و تبعات آن بذل توجه کنید. 

مسائل انضباطی لیگ هجدهم حتی یک ماه و اندی بعد از اتمام آن همچنان ادامه دارد و هفته‌ای نیست که احکام صادره توسط کمیته انضباطی پیرامون تیم‌ها و آدم‌های خطاکار اعلام و آنها جریمه و محروم نشوند. باز شدن بازار نقل‌و‌انتقال‌های لیگ بعدی هم مزید بر علت شده است و از این پس شاهد قرارداد بستن‌های مضاعف برخی بازیکنان با دو تیم و تغییر مسیرهای عجیب آنها هستیم و درباره همان سناریوهای قدیمی که طی آن ارقام پرداختی توسط باشگاه‌ها به بازیکنان بسیار بیشتر از اعداد به‌ثبت‌رسیده در مدارک ارائه‌شده به سازمان لیگ توسط باشگاه‌ها است، باب خواهد شد. اینها مقدمات لیگی است که نمی‌توان (و نباید) گفت به‌سبب ایرادات و خدشه‌های فوق به سوی بیراهه مطلق خواهد رفت اما بعید است که فرجام لیگ نوزدهم چندان دور و متفاوت از کجراهه‌های پردردسر و مقاصد مبهم و سرشار از جنجال باشد.

۳    
آی اسپورت
2019-06-12 01:06:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر