فهرست
این صفحه را رها کن مربی!
این صفحه را رها کن مربی!

این صفحه را رها کن مربی!

آی اسپورت - ذات فوتبال ایران، بی‌رحم است. مدیر باشی یا مربی و فوتبالیست، فرقی ندارد؛ در فضای رادیکال فوتبال ایران فرصت زیادی برای اشتباه وجود ندارد و بعد از چند لغزش، صدایی که از جانب هوادار شنیده می‌شود، صدای «برکناری» و «تغییر» است. این رویه، متعلق به امروز و دیروز هم نیست. در سال‌های دورتر و در همین استقلال، دو نام ماندگار باشگاه، ناصر حجازی و منصور پورحیدری که امروز از آنها به عنوان «اسطوره» و «پدر استقلال» یاد می‌شود هم روزگاری طعم تلخ شعار «حیا کن، رها کن» را شنیده‌اند.

اگرچه این روزها سکوها خالی از تماشاگر است اما از صدایی که از سکوهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به گوش می‌رسد، به نظر می‌رسد که روزهای سخت فرهاد مجیدی در استقلال، زودتر از حد تصور از راه رسیده. هواداری که در هفته سیزدهم تیمش را صدرنشین لیگ دیده و رویای قهرمانی در سر داشته، حالا در هفته بیست و دوم حتی اطمینانی برای قرارگرفتن استقلال در جمع سه تیم برتر ندارد. فرهاد این روزها مدام با استراماچونی و تیم رویایی‌اش مقایسه می‌شود و ظاهراً این مقایسه تا پایان لیگ ادامه دارد.

استقلال پیش از شروع دوباره لیگ، بالقوه می‌توانست نزدیک‌ترین تعقیب کننده پرسپولیس باشد اما امروز پایین‌تر از فولاد و شهرخودرو ایستاده و نمایش‌های دو بازی اخیرش ناامیدکننده‌تر از آن بوده که هوادار را راضی نگه دارد. شاگردان فرهاد مجیدی در بازی دوشنبه شب مقابل سایپا، فقط 3 شوت در چارچوب داشتند و دو موقعیت گل خلق کردند. قطعاً غیبت مهره‌های کلیدی مثل شیخ دیاباته، ارسلان مطهری، فرشید اسماعیلی و علی کریمی در این اتفاق مؤثر بوده اما این را هم به یاد داشته باشیم که سایپا یکی از جوان‌ترین و کم مهره‌ترین تیم‌های لیگ است که دو سه بازیکن آن اولین فصل خود را در لیگ برتر تجربه می‌کنند.

اما آنچه بیش از هر چیزی فرهاد مجیدی را تحت فشار گذاشته، نه نتایج ضعیفش در بازی‌های اخیر که رفتار او در اینستاگرام است. به نظر می‌رسد سرمربی استقلال بیش از حد معمول به 2 میلیون دنبال کننده‌اش دلبسته است و آنجا که باید به اقتضای شغل‌اش با رسانه‌ها گفت‌وگو کند، ترجیح می‌دهد با رسانه شخصی خودش درد دل کند. عصیان ناقص و ظاهراً افشاگری پر از کنایه فرهاد در اینستاگرام درباره اتفاقات بازی با فولاد، نه تنها موجی ایجاد نمی‌کند بلکه بهانه‌ای برای تاختن بیشتر به او می‌شود و بهنام ابوالقاسم پور را به میدان می‌آورد که بگوید: «مجیدی وجودش را نداشت اسم بیاورد».

در تازه‌ترین پرده، اینکه فرهاد مجیدی همه را «آنفالو» کند اگرچه ارتباطی به نتیجه ضعیف بازی با سایپا نداشت و دو روز قبل از آن سرمربی استقلال تصمیم گرفته بود که در اینستاگرام کسی را «دنبال» نکند اما همین اتفاقات جزئی و ساده، دستمایه‌ای برای حمله توأم با تمسخر به او می‌شود. کار برای فرهاد مجیدی در استقلال هنوز تمام نشده. او هنوز هم می‌تواند با چند نتیجه خوب، بازی را به سود خود برگرداند و در ادامه فصل در لیگ، جام حذفی و آسیا موفق شود اما راه موفقیت در فوتبال، از شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام نمی‌گذرد. ‌ای کاش فرهاد مجیدی تا روزی که مربی استقلال است، فراموش کند که صفحه‌ای با دو میلیون دنبال کننده دارد.

۵    
آی اسپورت
2020-07-03 01:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر