فهرست
پیش بینی؛ دایی جانشین کی روش می‌شود
پیش بینی؛ دایی جانشین کی روش می‌شود

پیش بینی؛ دایی جانشین کی روش می‌شود

۱- کارلوس کی روش بعد از جام جهانی به همکاری اش با تیم ملی خاتمه می دهد. این مهم ترین نکته مصاحبه جدید مرد پرتغالی با خبرگزاری رویترز است. کی روش بدش نمی آمد که بعد از جام جهانی هم در تیم ملی بماند اما پیشنهادی که فدراسیون به او داده، به جای آنکه تا جام جهانی بعدی اعتبار داشته باشد، اعتباری کمتر از یکسال و تا پایان جام ملتها داشته و این پیشنهاد باعث ناراحتی مستر سی کیو شده. او گفته:"‌ تقریبا یک سال از صعود ما به جام جهانی گذشته و این حقیقت دارد که آنها به من قراردادی شش ماهه برای هدایت ایران در جام ملت‌های آسیا پیشنهاد داده‌اند. اما این پیشنهاد در حد انتظارات من نبود. مذاکرات ما به پایان رسیده و من آن را پشت سر گذاشتم. پیش از اینکه ما به استانبول بیاییم قرار بود فدراسیون در اینباره تصمیم بگیرد گه این اتفاق رخ نداد و از جالا به جلو نگاه خواهم کرد.» کی روش در بخش دیگری از مصاحبه به هدفش که صعود با پنج تیم به جام جهانی است و همچنین پیشنهادات جدیدش هم اشاره کرده:" برای این که تبدیل به تنها مربی تاریخ شوم که با ۵ کشور به جام جهانی صعود کرده است. حالا علاقه و انگیزه من افزایش بیشتری پیدا کرده و این مهم‌ترین هدف و انتظار من از خودم خواهد بود. من دو پیشنهاد دارم، یکی از آفریقا و دیگری از آسیا. با شانسی که این دو تیم برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ خواهند داشت. و اگر این اتفاق نیفتد سپس  بعد از جام جهانی به دو پیشنهادی که از انگلیس دارم فکر خواهم کرد.»

۲-  درباره بسته پیشنهادی فدراسیون به کی روش دو فرضیه وجود دارد. فرضیه اول حاکی از نقش دلار در تصمیم تاج و همکارانش است و اینکه آنها به خاطر افزایش قیمت دلار باید چند میلیارد بیشتر به کی روش و کادرش بدهند و این موضوع برای فدراسیونی که در داشتن مشکلات مالی شهره عام و خاص است، اصلا اتفاق خوبی نیست. به همین دلیل آنها تصمیم گرفته اند قید کی روش گرانقیمت را بزنند و به گزینه های ارزانتر فکر کنند

۳- برسیم به فرضیه دوم. گفته می شود تاج و فدراسیون فوتبال منتظر مشخص شدن نتایج تیم ملی در جام جهانی هستند تا بعد از آن درباره ادامه همکاری با سرمربی تیم ملی تصمیم گیری کنند. اگر تیم ملی در روسیه نتایج خوبی نگیرد، کسی از فدراسیون به خاطر از دست دادن کی روش گلایه نخواهد کرد اما اگر تیم ملی نتایج آبرومندانه ای بگیرد آن وقت فدراسیون فوتبال مرتکب ریسک بزرگی شده چون آن موقع بعید نیست کی روش – که در صورت موفقیت در جام جهانی دوباره تبدیل به چهره ای محبوب خواهد شد – برای تمدید قرارداد با فدراسیون شرطهایی بگذارد که کار اهالی خیابان سئول را بسیار سخت خواهد کرد.

۴- فرض بگیریم که کی روش و فدراسیون فوتبال تحت هیچ شرایطی نتوانند با یکدیگر همکاری کنند. آن وقت مهم ترین سئوالی که مطرح می شود پیدا کردن یک گزینه مناسب برای جانشینی کی روش است. از آنجایی که فاصله زیادی بین جام جهانی و جام ملتها وجود ندارد، فدراسیون مجبور است سراغ مربی ای برود که شناخت خوبی از فوتبال کشورمان داشته باشد و به نظر می رسد اگر جدایی کارلوس کی روش قطعی شود، بهترین گزینه برای جانشینی او – حداقل تا جام ملتها – علی دایی باشد. مردی که نه تنها کی روش بسیار او را قبول دارد( خیلی ها می گویند برخورد گرم کی روش با دایی در مراسم بدرقه تیم ملی، می تواند به معنای پیغام کی روش به فدراسیون درباره جانشین اصلح او باشد) بلکه امسال هم در سایپا نتایج خوبی گرفته و توانست با تیمی که چندان پرمهره نبود، سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرد. دایی حالا تبدیل به مربی ای شده که دیگر به مانند سابق وسط تمرین با موبایلش پیگیر کارهای تجاری اش نیست و تمرکز بیشتری روی مربیگری دارد. شهریار فوتبال ایران در صورت انتخاب به عنوان سرمربی بعدی تیم ملی احتمالا دیگر این جمله معروف را نخواهد شنید که حضور او روی نیمکت تیم ملی باعث سوختن مهره بزرگی به عنوان دایی شده است.

 

روزنامه هفت صبح

 

۶ ۷  
آی اسپورت
2018-05-26 09:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
حسین
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۵۲
مایلی کهن امیر قلعه نوعی رو یادتون رفت
۸
کلومنزو
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۵۹
علی لابی قشنگ این چند سال پیشرفت رو گند میزنه برمیگردونه به تیم 2010.خدایی برانکو خیلی سر تر از دائیه
۶ ۱
سعيد
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۳
پيشرفت؟؟ يک رتبه اولي آسيا تو رنکينگ مسخره و بي ارزش فيفا و دو بار جام جهاني رفتن که دوميش رو مايلي کهن هم با وجود قرعه مناسب و حريفان ضعيف ميتونس ببره جام جهاني ميگي پيشرفت؟ شايد به حضور ستاره هاي ما در ليگ هاي درجه يک اروپا مثل روسيه و يونان و بلژيک ميگي پيشرفت؟! قطعا حذف از مرحله يک چهارم آسيا جلوي عراق جنگ زده و تساوي مقابل سوريه که حتي زمين تمرين هم نداشتند رو هم که يادت نرفته؟؟!! برو کيسه برو شش تايي برو دسته سومي ما که ميدونيم شما از کجا داريد ميسوزيد!
۲
امید از تفت
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
کیروش بره بهترین گزینه موجود برانکو یا شفر هست که امیدوارم شفر باشه. ولی فدراسیون نباید درجا بزنه یا به عقب برگرده. اگه تیم ملی در جام جهانی نتیجه خوبی بگیره که من خیلی خوش بین هستم به دور دوم صعود کنیم میتونیم مربیان بزرگ زیادی تمایل به سرمربی گری ایران خواهند داشت. مارچلو بیلسای آرژانتینی حتی اگه سالی سه میلیون دلار هم بگیره ارزش داره و فدراسیون بعد جام جهانی در یک فرصت دو ماهه میتونه اینکار را اینجام بده
۲
حمید ایرانی
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۲
با عرض سلام
کلا عادت ما ایرانی ها همینه
توهم خود بزرگ بینی و سر برزن زیر برف تاریخ 2500 سال پیش
تا یه کم جای دست و پامون مشخص میشه ... درمیاریم
ولاسکو هم رفت اما تیمش رو دیدید
بجای پیش رفت هر روز کمی عقب تر میاد
تازه نسلی که ولاسکو ساخت برن دیگه باید تیم ملی رو تخته کنیم

فوتبال هم همینه
چند ساله از زیر دست و پای تایلند و عربستان و ... بالا اومدیم فکر کردیم لیگمون داره رونالدو و مسی پرورش میده
این بنده خدا هم با همه عیب هایی که داره که هیچ کس هم بی عیب نیست میره
اما اگه داخل ایرانی میدونه خیلی ها از اسم ایران هراس دارن حالا تو فکر کن یارو مربی بزرگ تر از کیروش هم باشه
اصلا میاد ایران حالا اگه هر چقدر هم بهش پول داد

این بی مغز ها فکر کردن بعد از کیروش مثلا مورینیو میاد ایران حتما ... خخخخ
نه داداشا دارید اشتباه می زنید
۶
م
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۸
گزینه دایی رو عشاق کیروش دارن شایعه میکنن که بگن وای اگه کیروش بره باید بریم سراغ امثال دایی!
دوران این شامورتی بازیها تموم شده. کیروش بره یا برانکو رو میاریم یا یه مربی خیلی بهتر از کیروش، پس فکر نکنید با این شایعه های بچه گانه میتونید بازم این دلال موزامبیکی رو به فوتبال مملکت قالب کنید!
۳
اسمان
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۴۷
دایی چرا این یه پسرفت اساسیه.الان بهترین گزینه برانکو هست والسلام.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر