فهرست
اولویت‎های برانکو
اولویت‎های برانکو

اولویت‎های برانکو

آی اسپورت - برانکو در خصوص اینکه آیا مشکلی بین او و مسلمان به وجود آمده که باعث نیمکت‌نشینی‌اش شده گفت: «چه توضیحی باید بدهم، امروز شما در تمرین بودید. آیا مشکلی دیدید؟ چرا در مورد کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی که بازی نمی‌کنند سؤال نمی‌پرسید؟! او بازی نمی‌کند؛ چراکه فعلا نفرات دیگر در اولویت هستند...

بحث شایعات داغ است. عده‌ای غیبت مسلمان را مربوط به حضورش در منزل حسین هدایتی می‌دانند. گروهی هم اعتقاد دارند او علاقمند است که به مهدی طارمی بپیوندد. سوال این است که اولویت‌های برانکو چیستند؟ برای پاسخ به این سوال باید نگاهی به فلسفه فوتبال برانکو ایوانکوویچ بیاندازیم.

یک: برانکو ایوانکوویچ هنوز حسرت از دست دادن یک قهرمانی در روز آخر را دارد‌. او می‌توانست امسال سومین قهرمانی پی‌درپی خود را جشن بگیرد اما این اتفاق نیافتاد زیرا پرسپولیس در ضدحمله‌ها به‌ راحتی گل می‌خورد و سرانجام همین گل‌های ساده باعث شد که پرسپولیس نایب‌قهرمان شود و برانکو فکر دگر کند.

برانکو از شاگردانش می‌خواهد که در کارهای تدافعی همه تیم شرکت کنند و در بسیاری از اوقات شاهد بودیم که مردانی چون منشا و علیپور در محوطه هجده قدم خودی در کارهای تدافعی هستند. از این رو در میانه میدان نیاز به دو هافبک تدافعی را حس کرده است زیرا با توجه به خواص هجومی شجاع خلیل‌زاده و سن سیدجلال نیازمند است که یکی از این هافبک‌های میانی جای خالی این دو را در فاز تهاجمی تیم پر کند؛ کاری که به خوبی ربیع‌خواه آن را انجام می‌دهد. پس دو هافبک تدافعی اولویت اول برانکو است.

دو: برانکو علاقه به سرعت دادن به بازی دارد و در نتیجه  اولویت با بازیکنانی است که سرعت انتقال توپ را نگیرند و شاید به همین دلیل بود که رفتن سروش رفیعی او را نگران نکرد و شاهدیم که مردان کناری زمین یعنی زوج‌های امیری و انصاری و محرمی و احمدزاده  بازیکنان تکنیکی هستند  که سرعت انتقال بالائی دارند و مسلمان معمولا دارای مکث در حرکاتش است .

سه: اولویت سوم برانکو جنگ‌های فیزیکی است. پرسپولیس برانکو معمولا در دقایق آخر بازی گل زده است چون توان فیزیکی تیم مقابلش تمام شده است. بازی‌های پرسپولیس معمولا نیمه اول دارای درگیری و نیمه دوم دارای موقعیت بیشتر  به خاطر ضعف قدرت بدنی حریفان است و مسلمان نسبت به مردانی چون امیری و احمدزاده و نورالهی و نعمتی در این ویژگی عقب است. باید نگاه به غیبت مسلمان یک نگاه فنی باشد و از یاد نبریم در بازی با پیکان مسلمان با شوت‌های بی‌هدف و افت چشمگیرش در نیمه دوم باعث شد که اولویت‌های دیگری را برانکو در نظر گیرد.

 

۵۶ ۳  
آی اسپورت
2018-02-10 19:50:00
نظر دهید

۳ نظر
کوهیار
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۲۱
خب ربیع خار هم از همه لحاظ از همه بازیکنای دنیا بدتره و با اختلاف بدترین بازیکن جهانه پس چرا همیشه هستش
۱ ۲
... ..... کسی که با نام جعلی کامنت میذاره
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
سوزش کوهیار ششتقلالی را دوس دارم خخخخ
۸
xxx
يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۳
مهم اینه با همین ربیع خواه که خار تو چشمته صدرنشین بلامنازع لیگ هستیم و دارین واسه نایب قهرمانی دست و پا میزنین حالا کیسه با امیدابراهیمی و جباروف و چشمک کجای جدوله؟
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر