فهرست
همه قهرمان‌های لیگ برتر: پرسپولیس رکورد می‌زند؟
همه قهرمان‌های لیگ برتر: پرسپولیس رکورد می‌زند؟

همه قهرمان‌های لیگ برتر: پرسپولیس رکورد می‌زند؟

آی اسپورت- پرسپولیس با برانكو ایوانكوویچ از 17‌بازی ابتدایی فصل 38‌امتیاز گرفته تا مدعی اصلی قهرمانی لیگ شانزدهم باشد. تنها چند دقیقه پس از پیروزی شاگردان برانكو مقابل فولاد برخی از سایت‌ها مدعی شدند پرسپولیس اولین تیمی است كه در تاریخ لیگ برتر از 17‌بازی ابتدایی‌اش 38‌امتیاز گرفته و به عبارتی 75‌درصد امتیازات ممكن را جمع كرده است. البته بررسی‌های ما نشان می‌دهد تیم‌های سپاهان و سایپا در لیگ‌های دوم و ششم، عملكردی مشابه پرسپولیس این فصل در 17‌هفته ابتدایی داشته‌اند. سپاهان فرهاد كاظمی در 17‌هفته ابتدایی لیگ دوم، 12‌برد دشت كرد، 2‌بار مقابل حریفان تن به تساوی داد و 3‌بار هم به رقبا باخت تا با 38‌امتیاز صدر جدول را در اختیار بگیرد. البته تیم فرهاد كاظمی بازی هفته هفدهمش مقابل استقلال را پس از هفته نوزدهم انجام داد تا فقط روی كاغذ ركورددار باشد. با این وجود ركورد سایپا با دایی در لیگ ششم كاملا واقعی بوده و در 17‌بازی ابتدایی به دست آمده است.

11پرسپولیس دایی در 17‌هفته ابتدایی لیگ ششم، درست كارنامه‌ای مشابه پرسپولیس این فصل داشت و صاحب 11‌برد، 5‌مساوی و یك‌باخت در مدت زمان مشابه بود. جالب اینكه تیم دایی در مقایسه با تیم برانكو، عملكرد بهتری در فاز هجومی داشت و 9‌گل بیشتر در 17‌بازی اول زد. با این وجود تیم دایی 14‌گل بیشتر از تیم برانكو خورد تا در فاز دفاعی عملكردی ناامیدكننده داشته باشد.

22پرسپولیس امسال 4‌تیم را در لیگ 3‌تایی كرده اما با این وجود نتوانسته در فاز هجومی نمره قبولی بگیرد. این تیم در حال‌حاضر 22‌گل در كارنامه دارد تا به نوعی به ركورد استقلال در لیگ پنجم رسیده باشد. پرسپولیس حالا در كنار استقلال لیگ پنجم، ضعیف‌ترین تیم هجومی در بین بهترین‌های لیگ در پایان هفته‌ هفدهم بوده است. استقلال قلعه‌نویی در 17‌بازی ابتدایی لیگ پنجم 22‌گل زد و 7‌گل خورد.

02سپاهان و سایپا كه پیش از پرسپولیس به ركورد 38‌امتیاز در 17‌بازی رسیده‌اند، در پایان لیگ‌های دوم و ششم، جام قهرمانی را به خانه برده‌اند و حالا باید دید پرسپولیس می‌تواند امسال هت‌تریك كند یا خیر. فراموش نكنیم پرسپولیس در لیگ هفتم هم بهترین تیم فصل در پایان هفته هفدهم بود و موفق شد جام قهرمانی را در پایان فصل به خانه ببرد، آن هم با وجود كسر 6‌امتیاز با ارزش!

146.jpg

 

همشهری ورزشی

۵    
آی اسپورت
2017-01-21 18:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر