فهرست
مرور بازی‌های سپاهان-استقلال؛ کلکسیون گاف‌ها
مرور بازی‌های سپاهان-استقلال؛ کلکسیون گاف‌ها

مرور بازی‌های سپاهان-استقلال؛ کلکسیون گاف‌ها

آی اسپورت - قضاوت بازی سپاهان و استقلال به وحید کاظمی سپرده شده است؛ داوری که این فصل به دلیل مشغله کاری، کمتر در لیگ برتر حضور داشت. رویارویی های استقلال و سپاهان در دو فصل اخیر، همیشه با تصمیمات اشتباه داوران همراه بود که یک تنه برنده را تعیین کرده اند. درحقیقت، کمتر دوئلی بین سپاهان و استقلال بوده که اشتباه داوری تاثیرگذار نداشته باشد بخصوص آن رویارویی هایی که به علیرضا فغانی سپرده می شد. بعد از مهاجرت فغانی، این رویه اشتباهات ادامه داشته و هر 5 دوئل آخر دو تیم با گاف مردان سیاهپوش همراه بوده است.

 

* استقلال 2- سپاهان صفر/ یک چهارم جام حذفی

قضاوت این دیدار به موعود بنیادی فر سپرده شده بود. داوری که خیلی زود گول مهدی قایدی را خورد و برای استقلال اعلام پنالتی کرد. حرف و حدیث درباره این پنالتی زیاد است؛ از اینکه کمک داور اول بازی متوجه صحنه شد ولی به داور نگفت خطایی انجام نشده تا اینکه کمک داور به داور گفته خطایی صورت نگرفته ولی داور اعلام کرده کسی در کارش دخالت نکند.

 

* استقلال 2- سپاهان یک/ برگشت لیگ 19

قضاوت این بازی در میان تعجب به بیژن حیدری سپرده شد که هفته های پر از اشتباهی را سپری می کرد. حیدری بعد از اینکه رضاوند را در همان نیمه اول اخراج کرد، سوت هایش به سمت استقلال چرخید. او در نیمه دوم از یک صحنه جا ماند و خطای دیاباته روی مصلح را برعکس دید و به اشتباه به سود استقلال اعلام پنالتی کرد.

 

* سپاهان 2- استقلال 2/ رفت لیگ 19

انتخاب محمدحسین زاهدی فر برای سوت زدن این بازی مهم، از همان روز اول اشتباه بود. سایت باشگاه استقلال با برشمردن اشتباهات پیاپی زاهدی فر علیه استقلال به این انتخاب معترض شد ولی درنهایت داور بوشهری، سوت آغاز بازی را زد. این همان دیداری است که کی روش استنلی جلوی چشم زاهدی فر و کوپال ناظمی (داور پشت دروازه)، توپ را طوری با دست زد که همه دیدند ولی خبری از اعلام پنالتی نبود. زاهدی فر البته به همین یک گاف بسنده نکرد؛ خطا روی رضا میرزایی درون محوطه جریمه استقلال هم بسیار مشکوک بود و البته گل دوم و تساوی بخش سپاهان در دقایق تلف شده که گروهی می گفتند آفساید است و گروهی دیگر معتقد بودند قبل از ضربه آخر، خطایی روی بازیکن استقلال، انجام شده.

 

* سپاهان صفر- استقلال یک/ برگشت لیگ 18

برخلاف بازی رفت لیگ نوزدهم که زاهدی فر، اتفاق رخ داده را ندید این بار زاهدی فر، شعبده دیگری برای مان داشت و اتفاق رخ نداده را دید درست مثل بازی این فصل فولاد و پرسپولیس که توپ به دست کنعانی زادگان نخورد ولی زاهدی فر، معتقد بوده برخورد کرده. کرنر ارسالی آیاندا پاتوسی در دقایق پایانی به علی کریمی رسید و دروازه سپاهان با ضربه سر کریمی باز شد اما زاهدی فر در سوتش به نشانه خطا دمید و گل را مردود کرد. واکنش کارشناس داوری برنامه تلویزیونی به این صحنه جالب بود:«چرا کسی به کسی نخورد؟»

 

* استقلال صفر- سپاهان یک/ رفت لیگ 18

آخرین برد سپاهان برابر استقلال و تنها برد این تیم در 11 رویارویی آخر برابر استقلال در همین بازی رقم خورد. ارسال کرنر همام درست روی سر دانشگر فرود آمد ولی پیراهن مدافع استقلال درست در لحظه پرش از سوی مدافعان سپاهان کشیده شد اما رضا کرمانشاهی این صحنه را ندید و پنالتی استقلال سوخت.

۵ ۲  
آی اسپورت
2021-02-11 22:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
منتقد
جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹، ۱۰:۱۲
این بازی پر از گاف( شما بخوانید اشتباه های عمدی فاحش) بوده
دلیلش هم روشنه:
هر تیمی که توانسته جیب داور را بیشتر پر کنه سود اصلی رو برده
پارسال دو بازی متوالی در لیگ و جام حذفی داور در خدمت استقلال بود تا دومی این تیم قطعی و راهی فینال جام حذفی شود
اشتباه های مضحک خنده داری که به سود استقلال تکرار میشد در بازی با پدیده مشهد هم تکرار شد و استقلال را به مقام دومی رساند.
فردا جنگ بین سکه های لای گز ساکت و هدیه های میلیونی پلاستیک فروش عبدیان لب شتری ست؛ باید دید برنده داستان کیه
۳
Sirnic
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹، ۱۵:۲۹
با نگاهی به پنج پست آخری ای‌اسپرت میبینیم همش درمورد استقلال نوشتید! از گندکاری دیشب طرفدارانشون هم یه پست میزاشتید خوب
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر