فهرست
آلمان ۲-۱ سوئد؛ حیات دوباره در گروه پرابهام
آلمان ۲-۱ سوئد؛ حیات دوباره در گروه پرابهام
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

آلمان ۲-۱ سوئد؛ حیات دوباره در گروه پرابهام

آی‌اسپورت- تیم ملی فوتبال آلمان مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی تا واپسین ثانیه‌های بازی برابر سوئد با تساوی ۱-۱ در خطر حذف قرار داشت اما گل ثانیه‌های پایانی کروس آلمان را به این جام برگرداند. هر چند که حالا هر چهار تیم این گروه شانس صعود و البته خطر حذف را حس می‌کنند.

آلمان برای جبران شکست در بازی نخست مقابل مکزیک و فرار از حذف ناباورانه و زودهنگام، در پی پیروزی مقابل سوئد در بازی دوم بود، بازی آلمان و سوئد در سوچی انجام شد.

ترکیب تیم ملی آلمان برای مسابقه با سوئد نسبت به بازی قبلی تفاوت هایی داشت. سوئد هم با تغییراتی راهی زمین شده بود. ترکیب دو تیم به شرح زیر بود:

آلمان: نویر، کیمیش، رودیگر، بواتنگ، هکتور، کروس، رودی، رویس، درکسلر، مولر، ورنر

سوئد: اولسن، لاستیگ، لیندلوف، گرانکوئیست، آگوستینسن، لارسن، اکدال، برگ، فورسبرگ، کلاسن، تویوونن

آلمان بعد از باخت مقابل مکزیک در بازی نخست خود، واکنش مثبتی در شروع مسابقه دوم خود داشت و در ۱۵ دقیقه ابتدایی آن ها تیم برتر میدان بودند، در ده دقیقه نخست بازی ۲-۳ بار مدافعین میانی سوئد، مانع گلزنی حریف شدند تا آلمان به گلی زودهنگام نرسد.

اما در ان سمت سوئد هم روی ضدحملات خطرناک کار می کرد، دقیقه ۱۳ بازی صحنه ای مشکوک رقم خورد، برگ توسط بواتنگ سرنگون شد ولی خبری از اخراج و پنالتی نبود، تصمیمی هم از سوی VAR گرفته نشد.

در عین حال که آلمان تلاش می کرد به دروازه حریف نزدیک شود، سوئد نه تنها با دفاع منطقی مقابل تیم لوو ایستاده بود بلکه کم کم زردپوشان خودشان را در زمین بازی پیدا کردند و در دقیقه ۳۲ در عین شگفتی به گل نخست بازی رسیدند. یک توپ گیری در میانه میدان با پاس خوب کلاسن در عمق دفاع حریف همراه شد، تویوونن هم آماده بود تا با یک ضربه فنی و دقیق، بازی را ۱-۰ کند.

در ادامه نیمه اول و به خصوص در ۵ دقیقه پایانی، حملات زهرداری از سوی دو تیم رقم خورد و بازی می توانست باز هم گل داشته باشد ولی دو موقعیت خیلی خوب در هر دو سمت هدر رفت تا همچنان مسابقه ۱-۰ بماند و دو تیم با همین نتیجه هم به رختکن بروند.

آلمان ها در ابتدای نیمه دوم شروع خوبی داشتند و به گلی زودهنگام رسیدند، دقیقه ۴۷ بود که سانتر ورنر از جناح چپ با ضربه رویس همراه شد و توپ در گوشه دروازه آرام گرفت تا مسابقه ۱-۱ شود.

آلمان در نیمه دوم بسیار بهتر از نیمه نخست کار کرد و یاران لوو فرصت های بهتری هم برای گلزنی روی دروازه حریف داشتند، در آن سمت سوئد اگرچه چندباری به دروازه نویر نزدیک شد ولی سعی در این داشت تا این امتیاز ارزشمند را در مقابل مدافع عنوان قهرمانی حفظ کند.

با گذشت زمان، به نظر می رسید شانس آلمان برای کسب برد کمتر می شود. دقیقه ۸۲ وضع بدتر هم شد، بواتنگ با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد، در حالی که همه تصور می کردند آلمان با ده نفر، دیگر به برد نمی رسد، اما ورق برگشت.

در پنجمین دقیقه از وقت های اضافه بود که آلمان در گوشه محوطه جریمه صاحب ضربه آزاد شد، کروس پشت توپ ایستاد و با یک ضربه دیدنی موفق شد بازی را ۲-۱ کند و پیروزی را برای تیمش به ارمغان بیاورد.

به این ترتیب سوئد در شبی که عملکرد خوبی داشت، شکست تلخی را متحمل شد. با برد آلمان، اکنون شرایط این گروه به هم پیچیده شده است.

 

نود

  ۱  
آی اسپورت
2018-06-24 00:21:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سفید
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۳۶
آقا لطفا جدول این گروه را در سایتتان اصلاح کنید، المان را زدید سوم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر