فهرست
فروش آگوئرو؛ پپ ریسک می کند؟
فروش آگوئرو؛ پپ ریسک می کند؟

فروش آگوئرو؛ پپ ریسک می کند؟

آی اسپورت- نمی شد این اتفاق بیفتد. می شد؟ یعنی گواردیولا می خواهد از شر یکی از بهترین و محبوب ترین بازیکنانی که منچسترسیتی تا به حال داشته راحت شود؟ شاید. به راحتی می توان به این موضوع اشاره کرد که آگوئرو به هیچ وجه جو هارت نیست، یایا توره نیست و حتی ونسان کمپانی هم نیست.

گواردیولا حتی قبل از این که به طور کامل از بایرن به سیتی نقل مکان کند تصمیمش را گرفته بود که هارت و توره را کنار بگذارد. سیتی هم با ایده فروش کمپانی در این تابستان مخالفت نکرده بود تا این که او دچار مصدومیت شد. حالا او مجبور به ماندن شده و می خواهد بجنگد تا جایگاهش را در ترکیب اصلی تیم گواردیولا به دست آورد. اما با وجود آمادگی در لیست 18 نفره سفر به کاتالونیا نبود.

آگوئرو به کاتالونیا سفر کرد، اما نیمکت نشین شد. این البته دلیل کافی ای برای این که بگوییم مربی و بازیکن مشکل داشته اند نیست، اما می توان گفت حتما مشکلی پیچیده وجود داشته است.

سیتی این فصل فاصله زیادی با جذب گابریل خسوس نداشت، حتی شخص گواردیولا برای جذب این بازیکن با او تماس گرفته بود، چون آن ها معتقد بودند آمدن این بازیکن برزیلی می تواند تهدیدی جدی برای آگوئرو باشد و شدیدا به او انگیزه بدهد، یا این که دلیلی برای فروختن این بازیکن باشد.

سیتی حتی برای جذب اوبامیانگ هم تلاش کرد. اما بر سر رقم درخواستی با دورتموند به توافق نرسید. همچنین این تیم برای جذب دفاع میانی هم اقدام کرد و این موضوع نشان می داد که کمپانی هم قرار است جایی در این تیم نداشته باشد.

این دقیقا همان چیزی بود که گواردیولا می خواست. اصلا هم خجالت نکشید که عنوان کند و گفت بیشتر، خیلی بیشتر از این ها از مهاجم آرژانتینی اش توقع داشته است. تازه هفته دوم مسابقات رسیده بود که سرمربی کاتالانی گفت از آگوئرو توقع دارد در کارهای دفاعی هم شرکت کند، از مهاجمی که در 3 بازی 6 گل برای تیمش زده است.

گواردیولا همچنین درباره او اشاره کرد که هر بازیکنی، مربی ای و خبرنگاری باید تحت این فشار باشد که اگر کارش را بد انجام دهد کسی جایگزین او می شود. اما همه چیز نشان می دهد از روز اول همه چیز بر علیه آگوئرو بوده است. شاید هم از قبل تر از روز اول.

آگوئرو در گفتگویی توضیح داد که مربی اش چقدر پرتوقع است، اما گفت با این شرایط هماهنگ می شود، البته وقتی گفت هر ریسکی می کند تا برای تیم ملی کشورش هم بازی کند زیاد هواداران سیتی را خوشحال نکرد.

یک منبع نزدیک به سیتی گفته مشکلی بین این مهاجم و مربی وجود ندارد، اما اوضاع آنقدر هم خوب نیست که آگوئرو بدون نگرانی قراردادش را تمدید کند و برای همین هم این اقدام تا به حال طول کشیده است. از ماه ژانویه صحبت از تمدید قرارداد او به میان است و هنوز توافقی حاصل نشده است. یک مدرک نشان می دهد که هرنان رگوئرا، ایجنت آگوئرو، برای خدماتش در ماه ژانویه پاداشی مناسب گرفته است، اما اگر این شرایط ادامه پیدا کند باید دوباره او وارد عمل شود.

پپ بعد از شکست در نیوکمپ گفت این تصمیم خود آگوئرو بوده که در نیوکمپ روی نیمکت بنشیند، اما سخت است که این حرف را باور کنیم. هر بازیکنی دوست دارد در خانه بارسلونا و مقابل این تیم به میدان برود و شانسش را امتحان کند. هر بازیکن تحت فشاری هم دوست دارد در این بازی از زیرفشار خارج شود. با توجه به این که آگوئرو حتی خودش را هم گرم نکرد و برای ورود به زمین آماده نشد، بیشتر نشان می دهد که نیمکت نشینی اش تاکتیکی بوده، نه به خاطر مشکلات آمادگی.

گواردیولا باید بیشتر دقت کند، از همین حالا هواداران سیتی نگران از دست دادن یکی دیگر از ستاره های تیمشان به خاطر تصمیم سرمربی هستند. خیلی ها هم هستند که هنوز با جدایی هارت از این تیم کنار نیامده اند. مخصوصا بعد از این که جانشین او این هفته مشکلاتی داشته است. آن ها کاری که با توره شد را هم دیده اند و شاید درک آن هم برایشان سخت باشد. کمپانی گزینه احتمالی بعدی است و این طور که پپ پیش می رود باید بیشتر مراقب محبوبیتش باشد.

اگر در خروجی سیتی به آگوئرو هم نشان داده شود، سرمربی این تیم باید به اندازه ای برای تیم موفق عمل کند که همه این ها فراموش شود. یک موضوع دیگر هم هست. آگوئرو آنقدر محبوب است که اگر سیتی قهرمان شود و آگوئرو به تیمی دیگر فروخته شده باشد و آنجا کفش طلا را بگیرد، باز هم پپ زیر فشار انتقادات خواهد بود.

پپ قبل هم از این کارها کرده بود. او در بارسا و زمانی که اتوئو کمک کرد آبی و اناری ها سه گانه کسب کنند به راحتی او را فروخت. او گفت بوی جدایی این بازیکن رسیده بود. اما هر بویی که این روزها به گواردیولا می رسد باید کمی با احتیاط بیشتر در اتحاد عمل کند. این روزها اوضاع برایش کمی خطرناک است.

 

 

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2016-10-21 11:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
برزو
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۱۹
بعد از مثلث msn فقط 3 نفر ديگه هستند كه هم از لحاظ هوش تاكتيكي و هم شم گلزني ميتونن در اين حد باشند: رونالدو، زلاتان، اگوئرو. خيلي اشتباست فروختن اگوئرو. كطمئن باشيد همه ي تيمهاي مطرح اروپا واسش صف مي كشند.
۵
امین
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۲
نمیدونم چرا آگوئرو تا الان تو سیتی مونده.. باید از این تیم بره واقعا مسیر رشدش رو بسته
با سیاستهای غلط.. پاری سن ژرمن یا بایر مونیخ بهترین گزینه برای او است.
سیتی رو فقط بخاطر تو دوس دارم آگوئرو. گواردیولا یه احمقه با اون خریداش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر