فهرست
آخرین رسوایی فدراسیون در سال 95؛ ولی‌زاده!
آخرین رسوایی فدراسیون در سال 95؛ ولی‌زاده!

آخرین رسوایی فدراسیون در سال 95؛ ولی‌زاده!

آی‌اسپورت- در چند سال گذشته فوتبال مردان و زنان، فوتسال و تیم‌های رده‌های پایه‌ای کشورمان با کشورهای شرق اروپا خصوصا روسیه، اوکراین و بلاروس دیدارهای تدارکاتی و دوستانه‌ای زیادی را برگزار کرده‌اند که فارغ از بحث کیفیت آنها، سوالی که پیش می‌آید در خصوص چگونگی شرایط برگزاری این دیدارهاست. چرا تیم‌های فوتبال و فوتسال کشورمان در این سال‌ها تعداد زیادی بازی‌ تدارکاتی با کشورها روسیه و اوکراین داشته‌اند؟ دلیل این موضوع چیست؟

در حاشیه برگزاری این بازی‌های دوستانه، با یک نام روبه‌رو می‌شویم؛ «جعفر ولی‌زاده». این فرد که ارتباط بسیار نزدیکی با علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال دارد، هماهنگ کننده بازی‌های تیم‌های ایرانی با کشورهای یاد شده  است.

ولی‌زاده، ساکن اوکراین بوده و در اکثر مواقع در ایران حضور ندارد. او که به عنوان مشاور فدراسیون فوتبال به فعالیتش در این فدراسیون ادامه می‌دهد، ماهیانه رقمی بیش از 4 میلیون تومان از فدراسیون دریافت می‌کند. این دریافتی در صورتی است که وی حضور چندانی در ایران و ساختمان خیابان سئول ندارد. البته پیش‌تر ولی‌زاده با فدراسیون شنای ایران هم کار می‌کرد. حال سوال اساسی اینجاست، چرا فدراسیون فوتبال در شرایطی که خودش می‌‌تواند از طریق روابط بین‌الملل فعال داخل سیستمش، بازی‌های دوستانه و سایر موارد را هماهنگ کند، پای یک واسطه را به میان آورده است.

براساس عرف در چنین مواردی فرد هماهنگ کننده مبلغی را دریافت می‌کند و حال باید دید این موضوع درباره این فرد هم صدق می‌کند یا خیر اما نکته مهمتر این است که چگونه فردی که در فدراسیون حضور ندارد، این رقم حقوق را دریافت می‌کند. ضمن اینکه مگر یکی از وظایف کمیته بین‌الملل هماهنگ کردن بازی‌های دوستانه نیست؟ گفته شده اعضای خانواده‌ این فرد هم در سفرها همراه او هستند اما این موضوع تایید نشده و اگر چه این موضوع در قرارداد او نیامده و باید دید این اتفاق افتاده است یا خیر.

۳ ۳  
آی اسپورت
2017-03-18 14:14:00
نظر دهید

۳ نظر
sia
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۲۰:۲۶
شما هم چه توقعاتی دارید از یکی از فاسدترین کشور دنیا!
۱ ۱
هواداران متوهم تراکتوری!
يكشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵، ۲۳:۵۸
مطمئن باشید اگر خود فدراسیون میتونست بازی تدارکاتی جور کنه دست به دامن این آقا نمیشدن.متاسفانه دیپلماسی ورزشی ندارن
sia
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۲۳:۳۵
شما هم چه توقعاتی دارید از یکی از فاسدترین کشور دنیا!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر