فهرست
در ستایش‌تان همین بس؛ ایران ۰-۱ ال‌کلاسیکو
در ستایش‌تان همین بس؛ ایران ۰-۱ ال‌کلاسیکو

در ستایش‌تان همین بس؛ ایران ۰-۱ ال‌کلاسیکو

آی‌اسپورت- وقتی قرعه‌کشی جام جهانی انجام شد و ایران با اسپانیا در یک گروه قرار گرفت، همه جا صحبت از شکست سنگین ما در مقبل این تیم بود؛ با اتفاقاتی هم که قبل از جام جهانی برای ایران به وجود آمد، شاید کمتر هواداری پیش‌بینی می‌کرد بتوانیم حماسه ۲۰۱۴ بلوهوریزنته در مقابل آرژانتین را مقابل اسپانیا تکرار کنیم. اما پس از اولین بازی در یکاترینبورگ و غلبه بر مراکش امیدها برای بازی مقابل ماتادورها از هر زمان دیگری بیشتر شد؛ تا جایی که حتی انتظار پیروزی در این بازی برابر قهرمان جهان در سال ۲۰۱۰ برای بسیار از هواداران به وجود آمد.

وقتی چهارشنبه شنبه شب سوت آغاز بازی توسط آندرس کنها زده شد، ورزشگاه کازان هم مانند تمام ایران یک صدا یار دوازدهم بود؛ پر از شور و امید. مانند آزادی. ماتادورها برای پیروزی به این دیدار آمده بودند و ایران با دفاعی مستحکم در برابر آنها. مردان کی‌روش برای خلق حماسه‌ای دیگر تلاش می‌کردند؛ برای سربلندی و جاودانگی؛ برای شگفتی. ما در دفاع بی‌نقص بودیم و در ضدحملات خطرناک. وقتی دقیقه ۵۴ پس از برخورد توپ با دیگو کاستا دروازه ایران گشوده شد، برای یک لحظه همه جا غرق در آه و حسرت شد؛ همه فراموش کرده بودند حریف ما اسپانیا بود؛ مدعی قهرمانی. اما اوضاع در زمین فرق داشت؛ بازیکنان ایران نه تنها خود را نباختند، بلکه با جسارتی بیشتر به بازی ادامه دانند.

مهار دیدنی بیرانوند، گل مردود سعید عزت‌اللهی و باز هم بازی درخشان امیری و ابراهیمی و خلق موقعیت‌های متعدد ایران، خبراز خستگی‌ناپدیری آنها می‌داد؛ ماتادورها بریده بودند و یوزهای زخمی، آماده انتقام؛ اما هرچه زدند به در بسته خورد. انگار امشب شانس برای ایران روی دیگر خود را نشان داده بود. طعمی از بی‌رحمی. ما برای شگفتی فقط بدشانس بودیم؛ همین.

پس از سوت پایان بازی، ماتادورها پیروز بازی بودند و ایران بازنده. اما باختی با طعم غرور و غیرت. با غوغا و طوفان در زمین. در حقیقت آنها پیروز بودند، قلب میلیون‌ها ایرانی برای آنها می‌تپید. بازیکنان با چشمانی اشک‌بار بر زمین نشسته بودند، و هواداران آنها به احترام‌شان ایستاده بودند و به این ستاره‌های درخشان افتخار می‌کردند. شبی که کلمات برای وصف آنها قاصرند. حالا تمام ایران پشت شما هستند برای پیروزی در اخرین نبرد. برای صعود.  در ستایش شما همین بس؛ ایران ۰-۱ ال‌کلاسیکو.

۱۶۳ ۱۳  
آی اسپورت
2018-06-21 04:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
جم پلو
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۴:۲۱
خوب بود
۳
مهدی
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۱۱
خلق موقعیت‌های متعدد ایران، خبراز خستگی‌ناپدیری آنها می‌داد؛ ماتادورها بریده بودند!!!
چقدر وقیحید، کلا ما 2 تا موقعیت گل ایجاد کردیم، یکی رو تاکتیک فوق العاده اوت دستی! که توپ به این یا اون بخوره بیفته جلوی پای یکی که اون هم انصاریفر بود یکی هم روی خلاقیت فردی امیری و ضربه طارمی.
این شد متعدد؟!!! خجالت نمیکشید،از 90 دقیقه دفاع اتوبوسی و بزن زیرش و خوش شانسی و تاکتیک اوت دستی و نگرفتن پنالتی برای اسپانیا حماسه سازی میکنید؟!
حداقل چشماتون رو باز کنید ببینید ژاپن و استرالیا با چه کیفیتی بازی میکنن
....
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۳۷
کیروش باید مثل برانکو ژوگوبونیتو رو پیاده کنه.چون نتیجه هم گرفته.حالا بیخیال الهلال والسد و....
۹
سید احسان
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۴۵
اونایی که کاملا غیر منصفانه تیم ملی و کی روش رو می کوبید یا کی روش رو با اکبر میثاقیان مقایسه میکنید به این نکته توجه کنید که تو لیگ قهرمانان آسیا با مربیای بالاتر از اکبر میثاقیان تیم های ایرانی 6 تا 4تا 5تا 3تا از تیم های درجه چندم می خورن از همون تیمهایی که تو این جام کیسه گل شدن ما میبازیم اونوقت به نظرتون باخت یک صفر جلو اسپانیا زشته‌؟ اگه دفاعی بازی نکنیم و بی مهابا حمله کنیم اسمش شجاعت نیست حماقته حماقت
بغداد بونجاح
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۴
بعضی طرفدارای برانکو که دقیقا مغرض تیم ملی وخصوصا کیروش هستند اعتقاد دارن که ایران خوب بازی نمیکنه.از نگاه اینها تو یه بازی گل خوردن مهم نیست.یکی بزنی دو تا بخوری.کاریش هم نمیشه کرد.این عزیزان عادت به این نوع بازی دارن.السد والهلال و حاضرم قسم بخورم. الدحیل.میبینمتون چطور فصل به نیمه نرسیده خودتون آب بگیرید رو برانکو.
۸ ۱
####
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۳
میشه تعداد کامنت هایی که با اسامی مختلف زیر هر خبر میذاری و به برانکو بد میگی رو بیشتر کنی؟ اخه خیلی حال میده وقتی عمق سوزشت رو میبینیم دیگه اونقدر تحقیر شدین که رسما سِر شدین علنا میایین فریاد میزنی خخخخ سه ساله منتظر رفتن برانکو هستین اگه این همه انرژی رو صرف تیم مفلوکتون کرده بودین الان مجبور نبودی از دکل این و اون اویزون بشی
۳
***
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۳
فکر میکردین با گل های زیاد میبازیم واسه همین با این یک گلی که خوردیم سرمست شدین
۴ ۱
مارال
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۸
# سنگ پا قزوین
۶
سومیک
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۸
همین نوشته ها و مقاله های دروغ و کثیف، باعث چند دستگی بین مردم شده. بابا کور که نیستیم. 85 دقیقه حقیرانه و مفعولانه زیر توپ زدیم، وقت تلف کردیم، تمارض کردیم. کلن دویست تا پاس دادیم در برابر 800 تا پاسی که اونا دادن. هشتصد تا پاس!
با درخشان و نکونام و فیروز کریمی هم همین روش رو میتونستیم اجرا کنیم. دیگه میلیاردی خرج کردنمون واسه چیه خب؟؟ اقای گل هلند، پدیده فوتبال سوعد، اقای گل یونان و یه سری از بهترین بازیکنای اسیا. اون وقت این بازی چرک و بزدلانه.
۹ ۲
....
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
اخه نفهم اسپانیا اگه تو یه بازی اینقدر پاس نده که اسپانیا نیست.کی بازی الدحیل میرسه؟
۴
مارال
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۸
حقیرانه و مفعولانه؟ چرک و بزدلانه؟ خخخخخخ
فک کنم کلن بازی و ندیدی
۵
هوادارتاج کبیر
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۳۱
آدم را ببر مازندران بگیره جو نگیره اینقد به خودتون اعتماد نداشتید که 1 گل خورده راافتخار می دونید تیم قشقایی هم جلو اسپانیا با این بازی یامساوی می کرد یا 1 گل می خورد ماهم کم بازیکن به گفته خودتون ستاره نداشتیم کمی منطق داشته باشید نقد خوب کنید کیروش فقط پول اضافه و بیهوده میگیره هنری نشون نداده فقط تیم را برده جام جهانی تیم ژاپن هم با مربی وطنی و نه چندان سرشناس رفته جام جهانی!حالا بازی این تیم را با تیم ما مقایسه کنید
۴
پدرام
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۵
سلام
یعنی این کامنتای بس...جی هارو میخونم خنده ام میگیره که اینا چقدر عقده ای هستن و چشم دیدن خوشحالی مردم رو ندارن...جالب اسم هایی که روی خودشون میزارن(هوادار تاج کبیر!!) کلا اینا میخوان هرکس محبوبیتی داره تخریب کنن...یه مسئله دیگه اینکه داور بازی اول بازی کاملا مشخص بود که توهین هایی که توی فضای مجازی از طریق همین حضرات دل وا پس روی داور تاثیر گذاشته بود؛ فقط برای اینکه بگن فضای مجازی محیطی آلوده اس.از تمام دوستان خواهش میکنم وقتی میبینید کسی توهین میکنه توی فضای مجازی ریپورت کنیم...خودمون باید این زباله هارو شناسایی کنیم که اینقدر مردم ایران رو تو جوامع بین المللی بی اعتبار نکنن.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر