فهرست
عملکرد آزمون منهای گل: 11کره‌ای به علاوه یک سردار
عملکرد آزمون منهای گل: 11کره‌ای به علاوه یک سردار

عملکرد آزمون منهای گل: 11کره‌ای به علاوه یک سردار

آی اسپورت- «خصوصیاتی نظیر لمس و حمل توپ و موقعیت شناسی می تواند به آزمون کمک کند تا مهیج‌ترین مهاجم حال حاضر فوتبال آسیا شود.» این بخشی از یادداشتی است که ماه‌ها  پیش سایت ESPNFC درباره سردار آزمون نوشت. مهاجمی که با هوش و نبوغش حسابی سروصدا کرده بود. حالا بعد از گذشت بیش از یکسال از آن روزها سردار آزمون در دیدار با کره جنوبی نوعی دیگر از توانایی هایش را به نمایش می گذارد و نوعی دیگر را هم به نمایش نمی گذارد!

نگاهی به گل ایران مقابل کره جنوبی بیندازید. شاید فقط و فقط آزمون بود که می توانست آن طور هوشمندانه و فقط با یک نوک پا توپ را به تور دروازه حریف بدوزد. گل او به کره نمایش بخشی از تعاریفی بود که سایت ها و روزنامه های اروپایی از او نوشته و می‌نویسند. «موقعیت شناسی».

با این حال اگر فارغ از گل، بقیه بازی سردار آزمون را مورد بررسی قرار دهیم می بینیم او همچنان مهیج ترین بازیکن تیم ملی است. البته مهیج بودن او گاهی تغییر سمت می دهد و به نفع تیم رقیب می شود.

آزمون در دیدار مقابل کره جنوبی و دقایقی که مقابل ازبکستان بازی کرد بارها باعث تهییج بازی به نفع حریف شد. اصرار او به تکروی و پاس ندادن به هم تیمی هایش مساله ای است که برای فهمیدن آن نیازی به آنالیز دقیق بازی نیست. تعداد فریادهایی که هر بار توپ به آزمون می رسید  و از دست می رفت سرداده می شد آماری دم دستی از این مهاجم این روزها با اعتماد به نفس تیم ملی است. اما این که سرنوشت این توپ های از دست رفته چه می شد شاید کمی نیاز به دقت بیشتر داشته باشد. به عنوان نمونه سرنوشت چند توپ لو داده شده توسط آزمون را بررسی کرده‌ایم.

صحنه لو دادن توپ توسط سردار آزمون
ضدحمله‌ای که روی دروازه ایران شکل گرفت
۱ / ۲

دقیقه 17: پاس حاج صفی به آزمون می رسد و او در کمتر از یک ثانیه توپ را به بازیکنان حریف می دهد تا ضد حمله ای برای کره ای ها شکل بگیرد.  فریم اول عکس بالا صحنه ای است که آزمون توپ را از دست می‌دهد و فریم دوم سرنوشت توپ لو رفته توسط مهاجم ایران. 

لو دادن توپ توسط سردار آزمون
ضدحمله‌ای که روی دروازه ایران شکل گرفت
۱ / ۲

دقیقه 34: حاج‌صفی بعد از توپ ربایی از کره ای ها توپ را به امیری می دهد و او آزمون را در کنار خط صاحب توپ می کند اما سردار به راحتی توپ را تقدیم بازیکنان حریف می کند و همین توپ به ضد حمله ای روی دروازه ایران تبدیل می شود.

در طول بازی بارها می‌توان صحنه‌هایی را پیدا کرد که آزمون در مصاف تک به تک توپ را از دست می‌دهد و موقعیت خوبی را از ایران می‌گیرد. همچنین صحنه‌هایی که با پاس ندادن به هم تیمی‌هایش توپ را لو می‌دهد. توپ‌هایی که یا مانند موارد ذکر شده به ضد حمله می‌انجامد یا با هوشیاری بازیکنان خط میانی مجددا به بازیکنان ایران می‌رسد. مثل دقیقه 73 بازی که آزمون در حالی که دو بازیکن را در دو سمت خوب می‌بیند توپ را از دست می‌دهد اما بازیکنان تیم ملی می‌توانند مجددا آن را تصاحب کنند.

سردار آزمون
سردار آزمون

 

نیلوفرکنگرانی/ آی اسپورت

 

۱۴ ۱  
آی اسپورت
2016-10-13 14:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مجتبی
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۴
آره واقعا نکته خیلی مهمی بود ...
نکته ای که با یک گل بعد از چند بازی گم میشه....
امیدوارم حلش کنن...
یه موردهم موقعیت 90 درصد گل رو به رامین رضاییان پاس نداد که داده رضاییان هم در اومد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر