فهرست
لوپتگی و تبری روی گردنش
لوپتگی و تبری روی گردنش

لوپتگی و تبری روی گردنش

آی‌اسپورت – بعد از شکست 1-2 مقابل لوانته و به صدا در آمدن سوت پایان بازی عده‌ای از هواداران رئال مادرید که هنوز در استادیوم حاضر بودند دستمال‌های سفیدشان را بالا بردند و خواستار اخراج خولن لوپتگی شدند. لوپتگی سه بازی اخیرش را با رئال باخته و قبل از گلی که مارسلو در این بازی زد شاهد 481 دقیقه بازی شاگردانش بدون باز کردن دروازه حریفان بود.

بعد از بازی و در کنفرانس مطبوعاتی، مربی سابق تیم ملی اسپانیا دلیل شکست تیمش را بدشانسی عنوان کرد: «ما 34 یا 35 ضربه به دروازه‌شان داشتیم که 14 تایشان در چهارچوب بود. ما 9 تا کرنر داشتیم و چهار بار ضرباتمان به تیر دروازه لوانته خورد. ولی در نهایت آمار در فوتبال اهمیتی ندارند و فقط گل‌ها مهم هستند. اما من مطمئنم این روند بدشانسی‌ها برای ما به پایان می‌رسد.»

آماری که البته لوپتگی ازش حرف می‌زد چندان هم دقیق نبود. آماری که کاملا دقیق است اما اینجاست: از شش مربی قبلی رئال که سه بازی پیاپی را باخته بودند پنج‌تایشان اخراج شدند. در این بین فقط برند شوستر بود که شغل خودش را از دست نداد و البته در همان فصل لا لیگا را فتح کرد.

بعد از شکست مقابل لوانته امیلیو بوتراگوئنو، مدیر روابط عمومی باشگاه، از انتقاد از مربی‌شان سر باز زد، اما به شکل مستقیم از او دفاع هم نکرد: «ما اصلا انتظار این نتیجه را نداشتیم و به همین خاطر به شدت از این شکست ناراحت هستیم. با این وجود باید آرامش خودمان را حفظ کنیم.» بوتراگوئنو درباره از ابتدا به زمین نرفتن گرت بیل و کریم بنزماهم گفت: «این‌ها تصمیمات تاکتیکی‌ای هستند که فقط خولن باید بگیرد. پس من درباره‌شان بحث نمی‌کنم.»

بعد از این بازی فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه هم به رختکن تیم رفت و دقایقی با لوپتگی حرف زد. سرخیو راموس اما این اتفاق را عجیب نمی‌داند: «درست نیست که من حرف‌هایی که در رختکن می‌زنیم را بازگو کنم. اما رئیس باشگاه همیشه بعد از بازی‌ها به رختکن می‌آید و من به عنوان کاپیتان زیاد باهاش حرف می‌زنم. اما ما هیچوقت نخواستیم مربی‌مان اخراج شود و باید در این شرایط آرامش خودمان را حفظ کنیم.»

اما اگر قرار باشد لوپتگی اخراج شود گزینه اول برای جایگزینی او سانتی سولاری، مربی حال حاضر کاستیا است. نام‌های بزرگ‌تری هم البته این روزها برای نشستن روی نیمکت رئال شنیده می‌شود، از جمله آرسن ونگر و آنتونیو کونته که هر دو آزاد هستند. رئال فردا در چمپیونز لیگ مقابل ویکتوریا پلژن به زمین می‌رود و یکشنبه آینده ال کلاسیکو را پیش رو می‌بیند. آخرین مربی‌ رئالی که چند روز پیش از ال کلاسیکو اخراج شد هم خود شوستر بود که سال 2008 در آستانه این بازی بزرگ گفته بود تیمش هیچ شانسی برای بردن بارسلونا ندارد. رئال لوپتگی هم در وضعیت کنونی‌اش شاید شانسی برای بردن بارسلونا، حتی بدون لیونل مسی، نداشته باشد.

آخرین باری که رئال مربی‌اش را در میانه فصل تغییر داد به چهار سال پیش برمی‌گردد، وقتی رافا بنیتز بعد از شکست 0-4 در ال کلاسیکو جای خودش را به زین‌الدین زیدان داد. زیدان طی دو فصل نیم سه بار پیاپی فاتح چمپیونز لیگ شد و یک قهرمانی لا لیگا را هم به پرز هدیه داد. نه لوپتگی و نه هیچ مربی دیگری بعید است بتوانند چنین آماری باورنکردنی را در برنابئو به جا بگذارند. از منظر لوپتگی مسئله حیاتی در حال حاضر فقط دوام آوردن برای یک هفته دیگر است.

۱    
آی اسپورت
2018-10-22 14:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر