فهرست
صنعت نفت ۲-۱ تراکتورسازی؛ تقوی مثل توشاک
صنعت نفت ۲-۱ تراکتورسازی؛ تقوی مثل توشاک

صنعت نفت ۲-۱ تراکتورسازی؛ تقوی مثل توشاک

آی اسپورت – در تقابل دو تیم در لیگ برتر، باز هم صنعت نفت بر تراکتورسازی غلبه کرد تا تیم تبریزی مثل جام حذفی آبادان را با شکست و دستی خالی ترک کند. تقوی هم مثل توشاک در آبادان مغلوب شد و هیچ بعید نیست او هم مثل مربی ولزی بعد از این باخت سرنوشتش در تراکتورسازی تغییر کند.

هفته نهم لیگ برتر؛ شنبه: 97/07/28 ؛ ساعت 18:00

استادیوم: تختی آبادان/ بدون تماشاگر

داور: حسین زرگر؛ کمک‌ها: محمدرضا منصوری، هادی طوسی و جواد رحیم‌زاده/ ناظر: محمدجواد تقی‌پور.

صنعت نفت آبادان: شهاب گردان، عقیل کعبی، وفا هخامنش، حسین ساکی، سیروان قربانی، اکبر ایمانی، مصطفی احمدی، کرار جاسم(72- میلاد جهانی)، طالب ریکانی(78- محمدرضا غبیشاوی)، جعفر سلمانی(88 - محمد قریشی)، رضا جبیره

سرمربی: پائولو سرجیو

تراکتورسازی تبریز: محسن فروزان، محمد طیبی، علی عبدالله‌زاده، دانیال اسماعیلی‌فر، احسان حاج‌صفی، مهدی مهدی‌پور، علیرضا نقی‌زاده(87- محمدرضا مهدی‌زاده)، اشکان دژاگه، یوکیا سوگیتا، احسان پهلوان(87- محمدرضا آزادی)، لی اروین(46 - آنتونی استوکس)

سرمربی: محمد تقوی

اخطار

عقیل کعبی(31) مصطفی احمدی(86) از صنعت نفت

علی عبدالله‌زاده(33) محمد طیبی(82) از تراکتورسازی

شرح گل

صنعت نفت 1 - تراکتورسازی 0 (دقیقه 17: طالب ریکانی): ارسال ساکی از جناح راست زمین را محمد طیبی قبل از رسیدن به جبیره برگشت داد که در ادامه طالب ریکانی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با شوت تماشایی پای چپ دروازه فروزان را باز کرد.

صنعت نفت 1 - تراکتورسازی 1 (دقیقه 74: آنتونی استوکس): حرکت تکنیکی و پاس در عمق تماشایی دژاگه با بیرون پا را آنتونی استوکس، مهاجم تعویضی و بهترین گلزن تراکتور را با شوت زمینی وارد دروازه صنعت نفت کرد تا گل تساوی را به نام خود ثبت کند.

صنعت نفت 2 - تراکتورسازی 1 (دقیقه 76: رضا جبیره): ریکانی با عوض کردن پا دو مدافع تراکتورسازی را جای گذاشت و با پای راست شوت‌زنی کرد که فروزان دفع توپ انجام داد ولی در ادامه میلاد جهانی از راه رسید و با ضربه سر به مقابل دروازه پاس داد تا رضا جبیره به راحتی گل دوم صنعت نفت را به ثمر رساند.

لحظات حساس

دقیقه 10: ناهماهنگی در عقب زمین تراکتورسازی نزدیک بود موقعیت گلزنی برای جبیره خلق کند که در نهایت توپ در اختیار فروزان قرار گرفت.

دقیقه 13: شوت ریکانی از فاصله 25 متری به شکل خطرناکی از کنار دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

دقیقه 22: شوت محکم و دقیق حاج‌صفی از روی ضربه آزاد سمت راست محوطه جریمه را شهاب گردان با واکنش زیبایی برگشت داد و در ادامه نیز شوت پهلوان را دوباره دروازه‌بان صنعت نفت دفع کرد که در ریباند این بار عبدالله‌زاده صاحب توپ شد و ارسال کوتاهی انجام داد که باز هم گردان توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 32: ضربه ایستگاهی حاج‌صفی دوباره با بدشانسی تبدیل به گل نشد و شوت تماشایی او از پشت محوطه جریمه به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 38: ضربه سر جبیره روی توپ ارسالی از سمت راست زمین از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.

دقیقه 42: سانتر دژاگه از روی کرنر سمت راست زمین با ضربه اسماعیلی‌فر مقابل تیرک اول از روی دروازه صنعت نفت راهی اوت شد.

دقیقه 43: کرار کرنر را کوتاه کار کرد و به سیروان قربانی پاس داد که ارسال او را جبیره با ضربه سر زد و در ادامه توپ در بهترین موقعیت گلزنی به ایمانی رسید، اما ضربه پای چپ او از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.

دقیقه 45: حاج‌صفی از سمت چپ زمین نفوذ کرد و به سوگیا پاس کات‌بک داد، اما شوت محکم او برای دومین بار در این مسابقه به تیرک افقی دروازه صنعت نفت برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه 46: شوت پای راست حاج‌صفی با وجود اینکه در شرایط نامتعادلی از داخل محوطه جریمه زده شد، اما با کمترین فاصله از کنار دروازه صنعت نفت عبور کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 51: ارسال خطرناک دژاگه از روی ضربه آزاد را گردان دفع کرد.

دقیقه 51: استوکس بهترین فرصت را داشت تا روی ارسال پهلوان گلزنی کند ولی ریکانی مقابل شوت او ایستادگی کرد تا در نهایت توپ در اختیار گردان قرار گرفته و خطر از روی دروازه صنعت نفت دور شود.

دقیقه 54: پاس دژاگه و سانتر تند و تیز استوکس از جناح چپ زمین را پهلوان نتوانست از مقابل دروازه صنعت نفت بزند تا توپ به اوت برود.

دقیقه 56: ضربه محکم استوکس در داخل محوطه به کعبی برخورد کرد و راهی به دروازه صنعت نفت نداشت.

دقیقه 59: شوت نقی‌زاده روی پاس دژاگه توسط مدافعان صنعت نفت دور شد.

دقیقه 59: ریکانی بعد از حمل توپ و دریبل‌های پیاپی به ایمانی که پشت محوطه جریمه بود، پاس داد ولی شوت زمینی او در دستان فروزان جای گرفت.

دقیقه 63: حاج‌صفی قصد داشت از جلو آمدن گردان استفاده کند و با شوت از میانه زمین گل تساوی تراکتور را بزند ولی ضربه او بی‌حاصل راهی اوت شد.

دقیقه 69: قربانی ضربه آزاد صنعت نفت را کوتاه کار کرد و به جبیره پاس داد که او بعد از حرکت تکنیکی شوت‌زنی کرد و ضربه او با برخورد به طیبی راهی کرنر شد.

دقیقه 81: ضربه سر استوکس روی ارسال کوتاه دژاگه با اختلاف کمی از کنار دروازه صنعت نفت راهی اوت شد.

دقیقه 88: سوگیتا بهترین موقعیت گلزنی روی خروج ناموفق و دفع اشتباه گردان روی ارسال مهدی‌پور داشت ولی شوت این هافبک ژاپنی از روی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 89: شوت پُر قدرت و زمینی استوکس با اختلاف کمی از کنار دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.

در حاشیه

* مسعود شجاعی به دلیل اخراج در دیدار جام حذفی برابر صنعت نفت و کنار رفتن تراکتور از این مسابقات، در دیدار امشب حضور ندارد و محروم است.

* هواداران صنعت نفت آبادان به علت محرومیت انضباطی در این دیدار غائب هستند.

* در غیاب شجاعی، اشکان دژاگه بازوبند کاپیتانی تراکتورسازی را بر بازو بسته است.

* پس از به ثمر رسیدن گل اول صنعت نفت، خبرنگاران آبادانی خوشحالی زیادی انجام دادند که این اتفاق با واکنش و تذکر جدی جلال مرادی، مسؤول برگزاری مسابقه به آنها همراه شد.

* تعدادی از تماشاگران صنعت نفت از ساختمان‌های مجاور ورزشگاه تختی در حال تماشای مسابقه هستند.

* پرچم بزرگ صنعت نفت روی صندلی‌های روبه‌روی جایگاه پهن شده است.

* در دقیقه 46 بعد از حرکتی که حاج‌صفی از میانه زمین تا محوطه جریمه صنعت نفت انجام داد و با دریبل سه بازیکن آبادانی‌ها شوت‌زنی کرد، گردان بر سر مدافعان تیمش فریاد کشید که موجب درگیری لفظی بین او و ایمانی شد.

۱ ۲  
آی اسپورت
2018-10-20 19:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
Hasan
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۲۶
باد بچه پولدارا خالی شد
۲
تراختوریسم
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۳۱
الانکه یه عده از خوشحالی میریزن تو خیابان!!!
فقط یه کلمه میگم "خب"؟!که چی؟؟!!باختیم؟؟فدای یه تارموی همشون از زنوزی گرفته تا کادرفنی و بازیکنا...
باخت خیلی بهتر از برد به لطف داوری هست... در کل تیرک عمودی و طاق و افقی و گردان و لشکر دست بهدست هم دادن که تراختور نبره خب شانسه دیگه نشد
اینم واسه اونایی که میان اراجیف میبافن بگم منه هوادار اگه تراختور بره لیک دسته 3 و اونجاهم باخت پشت باخت بده ازش حمایت میکنم چون فلسفه هواداری اینه
یاشاسن آذربایجــــــــــــــــــــــــــــان،تراختـــــــــــــــــــــــــور،حاج زنوزی و مربیان و بازیکنان .
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر