فهرست
پشت پرده جدایی نیمار؛ از عروسی مسی شروع شد
پشت پرده جدایی نیمار؛ از عروسی مسی شروع شد

پشت پرده جدایی نیمار؛ از عروسی مسی شروع شد

آی اسپورت – نیمار اکنون دیگر به تاریخ باشگاه بارسلونا پیوسته است. انتقال فوق نجومی این ستاره برزیلی به پاریسن‌ژرمن، بارسایی‌ها را ناراحت كرده است اما در شرایطی كه كسی فكرش را نمی‌كرد نیمار بارسلونا را ترك كند، باید دید این بازیكن برزیلی از چه زمانی به فكر جدایی از جمع آبی‌واناری‌ها افتاده بود. برنامه نیمار برای جدایی از بارسلونا بیش از یك ماه قبل و در زمان حضور در عروسی لیونل مسی در آمریكای جنوبی طرح‌ریزی شد. او همراه با دنی آلوس در این مراسم برای مدت كوتاهی حضور یافت و بعد با او راهی برزیل شد تا در یك فستیوال در كشورش حضور یابد. در طول این سفر بود كه همه برنامه‌های نیمار و آلوس عوض شد و دو بازیكن و دو دوست به این نتیجه رسیدند كه به همراه یكدیگر راهی پاریس‌سن‌ژرمن شوند.

برنامه اولیه نیمار این بود كه یك فصل دیگر در بارسلونا بماند و منتظر جام جهانی‌ باشد. بعد از جام جهانی‌ اگر او می‌توانست درخشش زیادی داشته باشد، می‌توانست به ستاره اول بارسلونا تبدیل شود و در غیر این صورت، به دنبال جدایی برمی‌آمد اما در مراسم عروسی مسی، گفت‌وگوهای دو ستاره برزیلی به این نتیجه ختم شد كه بهتر است نیمار از بارسلونا جدا شود و تلاش‌های بارسایی‌ها برای قانع كردن این ستاره برزیلی هم ثمری نداشت.

نیمار و پدرش هم در این مدت از شرایط نهایت بهره‌‌برداری را كردند و بدون اینكه بخواهند به طور رسمی چیزی بگویند قرارهایشان را با تیم فرانسوی گذاشتند. آنها حتی تلاش كردند تا 26 میلیون یورو پاداش باشگاه بارسلونا به‌خاطر تمدید قرارداد نیمار در فصل گذشته را هم از این باشگاه بگیرند كه البته باشگاه كاتالان زیر بار نرفت. نیمار تا چند روز قبل از رسمی شدن انتقالش به پاریس‌سن‌ژرمن چیزی نگفت تا مطمئن شود كه باشگاه پاریسی مبلغ كلان فسخ قرارداد او را پرداخت می‌كند اما سكوت نیمار نه به‌خاطر تردید در جدایی از بارسلونا بلكه به‌خاطر منتظر ماندن برای پاریسی‌ها بود. در واقع نیمار تصمیمش را یك ماه قبل از جدایی رسمی از بارسلونا گرفته بود و سكوتش در این مورد هم بیشتر برای دوری از جنجال بود، نه چیز دیگر. دنی آلوس هم كه تا پیش از آن گفته می‌شد حضورش در منچسترسیتی قطعی است و حتی قول شفاهی برای پیوستن به سیتی را هم به پپ گواردیولا داده بود، تصمیمش را عوض كرد تا راهی پاریس شود.

آلوس اگرچه فصل خوبی را در یوونتوس پشت‌سر گذاشت اما به‌خاطر سبك بازی یوونتوس كه خشك و تدافعی بود، ترجیح می‌داد كه از این تیم جدا شود. انتخاب اول او همكاری دوباره با گواردیولا بود اما بعد از صحبت با نیمار، دو بازیكن به این نتیجه رسیدند كه راهی پاریس‌سن‌ژرمن شوند. خود آلوس اخیراً اذعان كرد كه نیمار او را قانع كرده كه به پی‌اس‌جی و پروژه بلندپروازانه‌‌اش ملحق شود. گفته می‌شود كه دیبالا هم نظری مشابه با آلوس در مورد سبك بازی تدافعی یوونتوس دارد و حتی بین این بازیكن آرژانتینی با آلوس برای پیوستن به پاریس‌سن‌ژرمن صحبت‌هایی مطرح شده است. اگرچه دیبالا ستاره‌ای محبوب در تورین به شمار می‌‌آید اما جدایی‌‌اش از این تیم به مقصد پاریس‌سن‌ژرمن را هنوز نمی‌توان كاملاً منتفی دانست.

 برای پاری سن‌ژرمن و اونای امری اما برنامه‌ها خیلی پیش‌تر از این و بعد از شكست مفتضح 6-1 برابر بارسلونا در نیوكمپ مشخص شده بود. در آن بازی به خوبی مشخص شد كه پاریس‌سن‌ژرمن چه از لحاظ روانی و چه از لحاظ فنی هنوز به آن سطحی نرسیده كه با غول‌هایی مانند بارسلونا توان رقابت داشته باشد و همین مسئله باعث شد تا باشگاه پاریسی تصمیمش را برای جذب چند ستاره بزرگ و پرآوازه دیگر قطعی كند. در آن بازی، بارسلونا با هشت شوت شش گل زد و حتی گفته می‌شود كه آن بازی باعث شده كه پی‌اس‌جی به فكر پیدا كردن یك دروازه‌بان بهتر هم برآید و در حال حاضر، یان اوبلاك دروازه‌بان اتلتیكومادرید را در لیست خرید خود قرار داده است.

 

خبر ورزشی

۳    
آی اسپورت
2017-08-10 12:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر