فهرست
نکونام کابوس کره جنوبی: بازیکن، کاپیتان، مربی‌، گلزن!
نکونام کابوس کره جنوبی: بازیکن، کاپیتان، مربی‌، گلزن!

نکونام کابوس کره جنوبی: بازیکن، کاپیتان، مربی‌، گلزن!

آی اسپورت- شاید هیچکدام از بازیکنان ایرانی، به اندازه جواد نکونام از کره جنوبی خاطرات خوبی نداشته باشد. ستاره‌ای که 10 بار به عنوان بازیکن، کاپیتان و مربی تیم ملی روبروی کره جنوبی قرار گرفته و علاوه بر سابقه گلزنی، با همه این نقش‌ها توانسته مقابل کره‌ای‌ها پیروز شود.

نکونام اولین بار در جام ملت‌های آسیا 2004 بازی مقابل کره جنوبی را تجربه کرد. بازی جذابی که در نهایت با برد 4-3 ایران تمام شد. 6 سال بعد، بازی دوستانه با کره جنوبی در سئول نکونام اولین بار با بازوبند کاپیتانی روبروی کره‌ای‌ها به میدان رفت و تیم ملی یک – صفر پیروز شد. در بازی‌های مقدماتی جام جهانی 2014، نکونام با بازوبند کاپیتانی گل برتری به کره را در تهران زد و دیروز، برای اولین به عنوان مربی روبروی این تیم قرار گرفت و باز هم ایران بازی را با برد تمام کرد.

10 بازی نکونام مقابل کره جنوبی در نقش بازیکن و مربی، 6 برد، 3 مساوی و فقط یک باخت آن هم در وقت اضافه داشته‌اند. بازیکنی که قبلا کابوس کره بود و حالا، بیرون زمین بردهای تیم ملی را جشن می‌گیرد.

۶ ۱  
آی اسپورت
2016-10-12 17:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۱ نظر
Ggsga
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۵۶
البته ايران يه بازي دوستانه هم با كره قبل از جام جهاني ٢٠٠٦ انجام داد كه ٢-٠ باخت.اما نميدونم نكونان تو تون بازي بود يا نه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر