فهرست
ببر و بمان!
ببر و بمان!

ببر و بمان!

آی اسپورت - مگر می‌شود اسم دربی بیاید و حرفی از استرس و حساسیت نباشد؟ دربی ۹۴ ام روز دوشنبه ۲۲ دی برگزار می‌شود و باز هم بدون تماشاگر. قصد داریم شرایط دو تیم را در آستانه دربی بررسی کنیم.

 

استقلال

استقلال این روزها شرایط مناسبی دارد. پس از مشکلات ابتدای فصل و مصدومیت و محرومیت چند بازیکن، حالا تیم محمود فکری به یک ثبات رسیده و با ۱۸ امتیاز در صدر جدول قرار دارد. البته با این که استقلال صدرنشین است ولی محمود فکری منتقد کم ندارد.

عده‌ای معتقدند که تیم فکری، تاکتیک مناسبی ندارد و زیبا بازی نمی‌کند و فقط به دنبال نتیجه است. ولی از آن طرف حامیان محمود فکری این عقیده دارند که با توجه به نتایج چند سال اخیر استقلال، بهترین استراتژی همین جمع آوری امتیاز و صدرنشینی است و به فوتبال زیبا امتیاز نمی‌دهند.

به هرحال در آستانه دربی، تیم استقلال هیچ مصدوم و محرومی ندارد و این یک خبر خوب برای محمود فکری است. البته فکری خوب می‌داند که شکست در دربی ممکن است جایگاه او را کاملا متزلزل بکند و پیروزی در این دیدار می‌تواند او را محبوب قلب آبی‌ها بکند. هواداران استقلال با توجه به نتایج اخیر تیم‌شان، خیلی به این بازی و پیروزی در آن، امید بسته‌اند.

 

پرسپولیس

پرسپولیس بعد از فینال آسیا، روزهای سختی را تجربه می‌کند. آنها ظاهرا هنوز از شوک شکست در فینال، بیرون نیامده‌اند و زیر فشار آن بازی هستند. سه تساوی در لیگ مقابل نساجی و ذوب آهن و سپاهان، اگرچه خیلی بد نیست ولی عدم گلزنی مهاجمان، همه هواداران را نگران کرده.

یحیی گل‌محمدی که این روزها کاملا در قلب هواداران پرسپولیس جا بازکرده و مورد حمایت کامل آنها است، شاید در ذهن خود به این فکر کند که مدیران باشگاه به مانند هواداران فکر نکنند و درصورت شکست در دربی، کمی موضع خود را تغییر دهند. شاید پیروزی در دربی، بهترین موقع برای گل‌محمدی و شاگردانش باشد که فینال آسیا و همه این روزهای سخت را فراموش کنند و دوباره به خود، چهره یک مدعی را بگیرند.

جدایی علیپور و ترابی و بشار و محرومیت عیسی، کاملا پرسپولیس را در فاز تهاجمی کم رمق کرده و این تیم را در گلزنی دچار مشکل کرده. ولی هواداران پرسپولیس طی این سال‌ها نشان دادند که تحت هرشرایطی از تیمشان حمایت می‌کنند و نتیجه آن را هم دیده‌اند.

 

و حرف آخر!

امیدواریم حساسیت‌ها و ترس از شکست در دربی، روی این بازی تاثیر منفی نداشته باشد و روز دوشنبه شاهد یک دیدار جذاب باشیم. همه آنهایی که فوتبال را تخصصی پیگیری می‌کنند، می‌دانند که قضیه دربی، کاملا از بازی‌های دیگر جداست و هیچ ارتباطی به جایگاه جدول و نتایج بازی‌های دیگر ندارد. مهم‌ترین مسئله در دربی، آمادگی روحی و روانی است و دور بودن از حواشی و حساسیت‌ها‌.

و اینکه مطمئنا نتیجه این دیدار در روند حرکتی هر یک از دو تیم در ادامه فصل تاثیر دارد و شاید حتی در ادامه حضور فکری و گل‌محمدی بر روی نیمکت تیم‌های‌شان. پس ببر و بمان.

۲    
آی اسپورت
2021-01-11 14:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر