فهرست
کی‌روش رفته اما، لیگ ما هنوز دفاعی است
کی‌روش رفته اما، لیگ ما هنوز دفاعی است

کی‌روش رفته اما، لیگ ما هنوز دفاعی است

آی اسپورت - ‌زمانی که کارلوس کی‌روش مربی تیم ملی بود بازی دفاعی باشگاه‌ها با الهام گیری از تیم ملی توجیه می‌شد، اما حالا که کارلوس کی‌روش از تیم ملی رفته باز هم فوتبال باشگاهی دفاعی است. این آمار به خوبی نشان می‌دهد در فوتبال ایران تیم‌ها بیشتر به دفاع کردن فکر می‌کنند تا گل زدن و این شاید به خاطر نتیجه‌گرایی باشگاه‌ها باشد. مربی ثباتش روی نیمکت تنها به نتیجه بستگی دارد و به هیچ عنوان نمی‌تواند عملکرد خود را با بازیکن‌سازی و آینده‌نگری توجیه کند.

در فوتبال حرفه‌ای تیم‌ها برای ادای دین به تماشاگران سعی می‌کنند به گونه‌ای فوتبال کنند که هر ۳۰ دقیقه یک گل بزنند و میانگین گل زده در هر بازی از سوی دو تیم سه گل باشد، اما بر اساس آمار ثبت شده برای دیدن گل از ۸ تیم لیگ برتری باید بیش از ۹۰ دقیقه منتظر بمانید. این آمار البته می‌تواند بیانگر این موضوع هم باشد که فوتبال ایران در مالکیت و گردش توپ مشکل اساسی دارد.

تیم‌ها آنی را فوتبال می‌کنند که تمرین می‌کنند. فوتبال باشگاهی برای ارائه بازی زیبا باید زیبا تمرین کند و این فوتبال دفاعی نشان می‌دهد فوتبال ایران بیشتر دفاع کردن را تمرین می‌کند! باید مربیان تمرین‌دهنده بهتری به کادر فنی تیم‌ها اضافه شوند. تیم‌ها باید به این اندیشه برسند که موفقیت در فوتبال تهاجمی است نه فوتبال دفاعی. 

 

خبر ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2020-01-20 09:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر