فهرست
یونایتد برای همین الکسیس را خریده؟
یونایتد برای همین الکسیس را خریده؟

یونایتد برای همین الکسیس را خریده؟

آی اسپو.رت- منچستریونایتد و ژوزه مورینیو برای نخستین بار در این فصل سه برد متوالی به دست آوردند. بازی‌های روی کاغذ آسانی هم دارند، دیروز با ولورهمپتون، چهارشنبه با دربی کانتی و هفته آینده با وستهم قبل از بازی با والنسیا در لیگ قهرمانان؛ می‌تواند فرصت خوبی برای کسب پیروزی‌های بیشتر و خودباوری بالاتر باشد. باخت به برایتون و تاتنهام بازگشت به عقب بود، منچستریونایتد آنقدر بزرگ و پرافتخار است که هر باخت را آغاز یک بحران تلقی می‌کنند و با دو شکست همه چیز به هم می‌ریزد. اتهام مالیاتی مورینیو در اسپانیا، حمله‌اش به رسانه‌ها بعد از باخت به اسپرز و درگیری مستمر با گرانترین بازیکن تاریخ باشگاه، پل پوگبا کافی است برای اینکه متوجه شویم منچستریونایتد نه تنها یک باشگاه فوتبال بلکه یک مجموعه گسترده، پرحاشیه و به شدت زیر نظر است. برنلی، واتفورد و یانگ بویز تیم‌هایی نیستند که به جان یونایتد ترس بیندازند. یونایتد در سه بازی آخرش مقتدرانه بازی کرده، پوگبا به طور خاص درخشیده و امثال لوک شاو و روملو لوکاکو به ثبات رسیده‌اند. اوضاع برای مورینیو آرام به نظر می‌رسد با بازی‌های بردنی و امتیازات گرفتنی پیش رو هرچند هنوز مشکلاتی وجود دارد و از مهم‌ترین آنها الکسیس سانچس است.

این شیلیایی بازیکن شایسته‌ای است، پرتلاش و مولد. هیچ کس بیشتر از او در این فصل موقعیت ایجاد نکرده (9) و رهبر ضدحملات تیم است و از این جهت کارش را خوب انجام می‌دهد. خوسه سولانتای مربی تیم زیر 20 سال شیلی در جام جهانی 2007 که سانچس هم در آن بازی می‌کرد، چند روز قبل گفت تاکتیک‌های مورینیو برای گرفتن بهترین بازی از سانچس مناسب نیست و این نگران‌کننده است. مشخصا فوتبال مورینیو با سبک مارچلو بیلسا در شیلی تفاوت دارد اما سانچس حالا دیگر یک بازیکن باتجربه محسوب می‌شود و باید به اندازه کافی برای اجرای دستورات متفاوت مربی‌ها مجهز باشد.

روزنامه‌نگار آلمانی، رافائل بوشمان در کتاب خود «معاملات کثیف پشت ورزش زیبا» به جزییات قرارداد سانچس با یونایتد که ژانویه گذشته بسته شد، اشاره کرد. بر اساس آن، سانچس هفته‌ای 391346 پوند دستمزد و حق تصویر می‌گیرد که با صعود یونایتد به لیگ قهرمانان سالانه 35/20 میلیون پوند می‌شود. همچنین او سالانه 12/1 میلیون پوند پاداش وفاداری می‌گیرد و هر بازی که در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد 75 هزار پوند می‌گیرد البته فاصله زیادی دارد با زدن 40 گل یا 40 پاس گل که به خاطرش 2 میلیون پوند اضافه بگیرد. در صورت قهرمانی لیگ قهرمانان یک میلیون پوند و در صورت فتح لیگ برتر 500 هزار پوند پاداش نصیب او می‌شود. بوشمان نتیجه می‌گیرد اگر سانچس آمادگی بدنی‌اش را حفظ کند و منچستریونایتد در کسب نتیجه موفق باشد، سالانه 25 میلیون پوند به مهاجم شیلیایی می‌رسد. او بیشترین پول را در تاریخ فوتبال انگلیس می‌گیرد، مورینیو در پوست خودش نمی‌گنجید وقتی بالاتر از پپ گواردیولا که دلایل مالی را علت عقب کشیدنش عنوان کرد، الکسیس را به دست آورد. برای او مهم نبود که یونایتد چقدر پول می‌دهد. آنها با دالاس کابویز برای عنوان باارزش‌ترین باشگاه ورزشی جهان مبارزه دارند، پول اهمیتی ندارد اما سانچس قرار بود بازیکن کلیدی یونایتد باشد در حالی‌که قطعه بسیار گرانقیمتی از این ماشین است.

قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ خیلی نمانده تا یک سال از آمدنش از آرسنال بگذرد و او تنها سه گل زده. در ماه دسامبر سی ساله می‌شود اما قراردادی بسته که چهار سال دیگر اعتبار دارد. چه انتظارات منطقی و معقولی می‌توانیم از او داشته باشیم؟ اینها سوالات به جایی است. هواداران فکر می‌کنند که آمدن سانچس به نفع تیم نبوده و فرم مارکوس راشفورد و آنتونی مارسیال را به هم ریخته. آنها می‌خواهند این دو را بیشتر در تیم ببینند و گل راشفورد در بازی دوستانه با سوییس نشان داد این بازیکن جوان هنوز آینده روشنی دارد.

اما مورینیو خیلی قبل از آنکه سانچس بیاید با این دو مشکل داشت. علاقه او به بازی دفاعی طرفداران زیادی ندارد اما حداقل درباره شاو ثمر داشته و به نظر می‌رسد در رابطه با پوگبا هم نتیجه داشته. مورینیو مجبور نیست علنی با سانچس مشاجره کند؛ می‌داند چه نتیجه‌ای برایش در بر دارد برای همین به ندرت از بازی‌های بد سانچس ابراز شگفتی می‌کند هرچند از طرف دیگر، خیلی کم پیش آمده که از بازی‌های خوب سانچس هیجان زده شود.
منبع: سایت گل

۴    
آی اسپورت
2018-09-23 17:53:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر