فهرست
چرا رای محرومیت پرسپولیس و سپاهان تغییر کرد؟
چرا رای محرومیت پرسپولیس و سپاهان تغییر کرد؟

چرا رای محرومیت پرسپولیس و سپاهان تغییر کرد؟

آی اسپورت - دیدار جنجالی پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی با آشوب‌های زیادی همراه بود و آسیب‌های جدی به هواداران و خبرنگاران وارد شد به طوری که چند خبرنگار آسیب جدی دیدند و یک هوادار یکی ازچشمانش را از دست داد. پس از این همه جنجال کمتیه انضباطی سکوت کرد و پس از مدتی طولانی احکام خود را صادر کرد اما قسمت عجیب ماجرا که باعث ایجاد شدن چند سوال می‌شود این است که پس از بیش از یک ماه، کمیته انضباطی در بیانیه‌ای از بعضی «اشتباهات سهوی» در حکم اولیه خود خبر داد.

«تعلیقی» از کجا آمد؟

این بیانیه در حالی در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شد که پیش از آن، دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان گفته بودند حکمی که کمیته انضباطی برای محرومیت یک جلسه‌ای هواداران دو تیم داده تعلیقی است اما در خبر اولیه‌ای که در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده بود نامی از کلمه "تعلیقی" برده نشده بود و تنها گفته شده بود "این رای قابل تجدید نظر است." سوال اصلی این جا به وجود می‌آید که اگر فدراسیون اشتباه کرده، چرا بلافاصله با صدور بیانیه‌ای اشتباه خود را تصحیح نکرده و پس از یک ماه از صدور رای به یاد جبران اشتباه خود افتاده‌اند.

جریمه سپاهان چرا آب رفت؟

همچنین در سندی که در بیانیه امروز (شنبه) فدراسیون فوتبال آمده، ذکر شده که سپاهان ۹۰ میلیون تومان جریمه شده است اما در خبر حکمی که یک ماه پیش منتشر شده و خبری که به تازگی منشتر شده است، باشگاه سپاهان ۸۰ میلیون تومان جریمه شده است. علی رغم اعتراف کمیته انضباطی مبنی بر اشتباه تایپی و تصحیح غلط مورد قبلی، هنوز مقدار جریمه سپاهان در خبر اصلی اصلاح نشده و مشخص نیست مسئول این بی‌نظمی‌ها در انتشار آرای انضباطی چه کسی است!

نامه بی شماره و اعتبار

نکته جالب‌تر اما در نامه‌ای است که کمیته انضباطی منتشر کرده است. در این نامه اداری که جریمه‌های دو باشگاه و اعضای آن‌ها گفته شده هیچ شماره نامه‌ای وجود ندارد که نشان از معتبر نبودن آن نامه می‌دهد. همچنین در انتهای این نامه از اصطلاح "کپی برابر اصل" استفاده شده است که این منظور را می‌رساند که چنین نامه‌ای پس از تایید مسئول کمیته انضباطی منتشر شده است. سوال بعدی این است که آیا واقعا چنین نامه‌ای که احکام واقعی در آن درج شده است، برای انتشار به دست روابط عمومی فدراسیون رسیده یا این نامه در روزهای اخیر و فقط به دلیل صحه گذاشتن به حرف‌های دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان منتشر شده است؟

قاطعیت فدای چه شد؟

سوال اصلی اما که پس از این انتشار این احکام صادره و بیانیه منشتر شده از سایت فدراسیون پیش می‌آید این است که در کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال چه خبر است؟ آیا رای قاطعانه برای جریمه کردن متخلفان دیدار پرسپولیس و سپاهان که حواشی آن کمتر از فینال جام حذفی نبود، در حد دو محرومیت تعلیقی هوادار است؟ آیا نزدیکی به آغاز لیگ برتر در تغییر این حکم تاثیری داشته است؟

توجیه و اشتباهات عجیب فدراسیون و مشخص نبودن نظام اداری در بالاترین سازمان فوتبالی کشور نشان کوچکی از فوتبال غیر حرفه‌ای ایران است که باید دید فدراسیون فوتبال چه پاسخی در قبال آن دارد.

۱۲ ۶  
آی اسپورت
2019-08-10 17:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
ناشنا
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۳۲
خخ معلومه دیگ گفتن نباید پرسپولیس تو آزادی بازی افتتاحیه رو بدون تماشاگر بازی کنه و شکستش تو این بازی با شکست قطعیش تو یادگار همراهه و ب مراتب حذف از میان مدعیان اومدن و تعلیقی رو اضاف کردن که کارشونو انجام بدن حالا این وسط یه درصدی از جریمه سپاهانو کم کردن که باج داده باشن و سپاهان قبول کنه و دوتا باشگاههم از کلمه تعلیقی استفاده کنن خخ و این وسط بی ارزش ترین شخص ها همونایین که تو این دیدارها چشم و گوش و زبان و دست و پاشونو از دست میدن و خیلی هم برنامه ریزی شده باشه عدالت تو فوتبال ما موج میزنه
۳
کیسه اسپرت آتیش گرفته خخخخخخخ
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۳۲
فدراسیون فوتبال در دفاع از خود مدارک جدیدی رو کرده و می گوید به استناد نامه های ارسالی به دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس در تاریخ صدور رای، اشتباه رخ داده انسانی بوده و بر عهده اپراتور است .

آنها دو نامه به تاریخ هفدهم تیر را روی سایت منتشر کرده که نشان می دهد رای نهایی همان چیزی است که بعدا در سایت فدراسیون ادیت شده.تصاویر دیگری هم که از اتوماسیون فدراسیون برداشته شده در همین راستاست.

اما سئوال این است که چرا فرد مذکور ،(شاغل در سایت فدراسیون) اشتباه خود را پس از انتشار وسیع در رسانه ها اعلام نکرده و این مطلب با عنوان اصلاحیه به اطلاع مطبوعات نرسیده است؟

در حال حاضر با توجه به ارسال احکام به دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس ، این دو باشگاه با انتشار مدارک ارسالی می توانند بار اتهام را از روی دوش خود بردارند.البته در این صورت بازهم این سئوال باقی است که پس از انتشار مطالب پرتعداد درباره افتتاحیه بدون تماشاگر لیگ،چرا هیچ مسئولی در این باره به توضیح و اطلاع رسانی درست نپرداخته است؟
مکتب لنگیسم
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۳۱
چرا نداره دیگه، چون حکومتیه
واسه فدراسیونی که با تمام قوا سعی میکنه گل سالم استقلالو مردود اعلام کنه و اون شغال میاد جلو چندین میلیون ایرانی خیلی شیک قوانین فیزیکو جابجا میکنه جعل چند تا سند واسه تیم محبوب حکومت که کاری نداره، چیز تازه ایم نیست قرارداد طارمی نمونه دیگش
حداقل واستین لیگ شرو شه بعد کثافت کاری رو شروع کنین
#آل_لجن
#ال_فساد
#لنگ_حکومتی
۳
Asqar
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۰۹
خخخ ، فدراسیون لنگی ، به زودی جام دزدی های لنگ فاسد تمام خواهد شد !!! بوی کثافت و فساد میده لنگ
۳
مدیر امور حقوقی پرسپولیس برای کمیته انضباطی حکم صادر می کند و فدراسیون آن حکم را رسانه ای می کند
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۰۲:۳۵
عدد ۹ از 900000000 ریال به حرف «ر» در کلمه «ریال» چسبیده است و خطای چشمی نیست و تار بودن اسکرین شات سایت فدراسیون فوتبال هم بهانه است تا پرسپولیس کالدرون مجددا پر افتخارترین تیم آسیا باشد


https://www.alef.ir/news/3980519149.html

http://www.jamejamonline.ir/Media/Image/1398/05/19/637010498097503098.jpg
۲
غــرش طــوفان زرد
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۴۵
با انتخاب تصویر و نوع تنظیم خبر، سعی کردید بار منفی قضیه رو روی دوش هواداران و باشگاه سپــاهان بگذارید و اشاره ای به ســرخ هــای پایتخت نکنید که البته از یک رسانه پایتخت نشین هیچ بعید هم نیست!! موفق باشید!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر